W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Była sobie KIA RIO III.

Luźne rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

f0ku5 pisze:
Wyraziłem tylko swoją opinię, że prędkość raczej była większa, chyba mam do tego prawo?
Prawo masz jak najbardziej ale racji już niestety nie. Nigdy nie możesz porównywać jeden wypadek do drugiego! Podczas zderzeń dwóch pojazdów występuje tak dużo czynników, że prędkość jednego z aut jest tylko ułamkiem tego w jakim stanie będą wyglądały auta po zderzeniu. W związku z tym twoje gdybanie, że prędkość była większa, jest po prostu nietrafione :(

Awatar użytkownika
etunerrr

Post autor: etunerrr »

Wystarczy, że auto uderza z boku w oś/koło, a skala zniszczeń wzrasta niewspółmiernie. Czołowe zderzenie z drugim pojazdem rozkłada energię całkiem inaczej niż w przypadku kolizji z drzewem, słupem czy wspomnianym autem w ustawieniu bocznym. Dlatego dywagacje na temat prędkości przy której doszło do kolizji są zbędne- chyba nikt nie patrzy na prędkość przy której uderza w przeszkodę.
Nie jestem żadnym specjalistą i nie staram się na niego kreować, ale po co te bezsensowne "spiny" ;-)

Czy autor może odpowiedzieć na moje pytania z postu zamieszczonego kilka dni wcześniej?

Paratrooper

Post autor: Paratrooper »

Rozwieje może te wszystkie domysły. Otóż uderzenie nastąpiło w przednią oś Volvo V40.

A czy RIO będzie następne? Nie wiem. Najpierw trzeba się uporać ze sprawami o odszkodowanie. Czekam Właśnie na rzeczoznawcę, myślę że szkoda całkowita, teraz zależy ile wypłacą?

Wien na pewno że RIO:
1. Ma fajny design. (wnętrze i na zewnątrz)
2. Ergonomie pulpitu i wszystko jest czytelne.
3. Przyjemnie się tym kompakcikiem jeździło.
4. Przyzwoite spalanie.
5. Bardzo dobre ogrzewanie.
6. Wyposażenie - w innych markach trzeba dużo za dużo dopłacać za wyposażenie jakie KIA daje w standardzie.

Poszukuje ale tak całkiem na spokojnie bez emocji RIO ale diesel 90KM, CEED - 90KM diesel, rozważam też I20 diesel, oraz I30. Czas pokaże co się uda trafić. Do pracy daleko tak że diesel a po za tym moment obrotowy w dieslach mi się podoba fajnie idą. Z resztą Ta Kijaneczka też była moim pierwszym autem z silnikiem diesla. Wcześniej jeździłem samymi benzynami oraz benzynami w gazie.
Pora na diesle. :)

http://www.polskatimes.pl/aktualnosci/a ... ,11664037/

Blue

Post autor: Blue »

Bardzo współczuję, zdrowie jest najważniejsze. Mam nadzieję, że z wypłatą ubezpieczenia też nie będziesz miał problemu.

Paratrooper

Po oględzinach przez rzeczoznawce wstępnie szkoda całkowita. Teraz pozostaje czekanie ile zaproponują? Jak nie to AC trzeba będzie ruszyć z regresem. Jak na razie na spokojnie muszę czekać na wycenę.

Paratrooper

Następna będzie również Kia Rio III już jest nawet zamówiona w Euro-kas.

Color: biały
Silnik: 1.2 benzyna + LPG salonowe "podtlenek gazotu" :)
Wersja wyposażenia L + Business Line

Cena zestawu w całości 50690,00 PLN. (cena po rabatach)
Rabat za wyprzedaż rocznika 3500,00 PLN
Rabat dla wybranych grup zawodowych 2400,00 PLN

Jak odbiorę to zrobię zdjęcia i wrzucę bardziej szczegółowy opis.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 17:27 przez Paratrooper, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Ile wyniosła szkoda całkowita?
Nowy oczywiście 5d taka cena?
lukasz_rio

Paratrooper

Szkoda wyniosła 38150,00 + sprzedaż wraku. To wyliczenia Warty z OC sprawcy.

Nie polecam.

Jeśli ktoś ma pakiet ubezpieczenia z zaznaczonym polem "Stała wartość pojazdu oraz niepomniejszenie sumy ubezpieczenia" to radzę nie słuchać doradców w "stylu z OC sprawcy wyjdzie Pan lepiej" to nie wyjdzie Pan lepiej wcale.

Lepiej wykorzystać AC swoje z regresem wtedy kwota zwrócona jest taka jak wpisana w ubezpieczeniu AC.
Reasumując kwota + sprzedaż wraka mają nam dać kwotę która jest w naszym AC oczywiście wszystko pod warunkiem że tak jak napisałem musi być zaznaczone Stała wartość pojazdu oraz niepomniejszenie sumy ubezpieczenia".

Problemy oczywiście się też pojawiają jeśli sprawcą nie jest obywatel RP lub osoba posiadająca OC wykupione w innym Państwie. Wtedy zalecam aby długo nie czekać i się nie denerwować likwidować szkodę z AC z regresem.
Co ciekawe coraz więcej jest podrabianych polis OC tak że nie ma na co liczyć.

To tyle z moich spostrzeżeń z tego kiepskiego zdarzenia oby więcej nie trzeba było tego przechodzić jeszcze raz.

Awatar użytkownika
socisz
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: automat, koła 17''
Silnik: 1.4.
Przebieg: 50000
Kolor: Signal Red
Tapicerka: Skóra
Typ nadwozia: 5d

Post autor: socisz »

Wow, mocno....
Stary post i wiem, że wszystko skończyło się na bolącym kolanie i dyskomforcie małżonki :)

Ale jak ktoś napisał, dobrze widzieć, że konstrukcja przyjęła na siebie, co trzeba...
Pozdrawiam serdecznie,
socisz

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”