W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Interfejs diagnostyczny.

Arroo91

Interfejs diagnostyczny.

Post autor: Arroo91 »

Witam. Posiadam Kia Rio DC 2005r. Benzyna 1.5 97KM. Mam nastepujacy problem z interfejs diagnostycznym. Próbowałem podłączyć się kablem oraz obd2 na bluetooth. W aucie znalazłem dwa gniazda. Jedno pod maską niedaleko klosza a drugie pod kierownicą no i właśnie do tego gniazda podłączyłem. Próbowałem już różnymi programami i żaden nie chciał połączyć z samochodem. Zaznaczę że kabel oraz bluetooth w innym samochodzie działa. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2018, 09:39 przez Arroo91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
etunerrr

Post autor: etunerrr »

Witaj :-) W naszych Rio 3 właśnie złącze pod kierownicą służy do diagnostyki i działa wzorowo. Spróbuj w warsztacie samochodowym czy im się łączy, bo może złącze w Twoim aucie ma jakiś problem. Pamiętaj też, że Rio 2 powstało przed milowymi zmianami w Kia, co może determinować pewne ograniczenia :-D

Arroo91

Dzięki za odpowiedź. Niestety przebywam poza granicami kraju a tutaj wizyty w serwisach rujnują :D ostatnio pojawił mi się "check engine" no i właśnie chciałem sprawdzić co jest grane. Poważnie, próbowałem już chyba wszystkimi sposobami. Zastanawiałem się też czy nie ma tam czegoś pokręconego, ponieważ gdy podłączam obd2 (bluetooth) są tam trzy kontrolki (pc, zasilanie, obd) świeci tylko kontrolka od zasilania a powinna również obd. Strasznie dziwne. Coraz bardziej zaskakuje mnie to auto :D pozdrawiam

Arroo91

Udało mi się podlaczyc auto. Ale teraz potrzebowalbym pomocy w rozszyfrowaniu kodów.
Kody to.
P1505
P1507
P0445

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

P1505 Idle Air Control System At Adaptive Clip
P1507 Idle Air Control Underspeed Error
P0445 Evaporative Emission Control System Purge Control Valve Circuit Shorted

Arroo91

Dzięki. A można jaśniej ? nic mi te nazwy nie mówią. Google też dużo nie pomaga.

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

Hmmmm. skoro to ci nic nie mówi, to raczej sam nie naprawisz.
Nie piszę ze złośliwości, ale diagnostyka wymaga chociaż trochę umiejętności i wiedzy.
Szukanie usterki "po omacku" przez amatora nie jest najlepszym pomysłem. Może jednak poszukanie warsztatu wyjdzie ostatecznie taniej.

Arroo91

Spoko, jakiekolwiek pojęcie o mechanice mam, może nie duże ale na pewno coś. Tyle że mój angielski znikomy. Szukałem wczoraj prawie pół nocy na temat tych błędów. P0445 układ odprowadzania par paliwa. Tyle znalazłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”