Gniazdo 12V i prosty patent na niekompatybilne urządzenie.
Autor Wiadomość
 Ari93 
Moderator

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 96000
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: Sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2017-03-06, 10:58   Gniazdo 12V i prosty patent na niekompatybilne urządzenie.

Hej, przy okazji oddania mojej Ryjówki do ASO po ponad 2 tygodniach bezproblemowej pracy wyciągnąłem z gniazda Xiaomi Roidmi 2S. Jest to podwójna ładowarka USB z Bluetoothem i nadajnikiem FM.

Pewnie wiecie że są dwa rodzaje gniazd 12V i że Rio ma te zdaje się gorsze czyt. mniej kompatybilne co może powodować problemy z działaniem urządzeń takie jak to czyli bez plusa na ruchomej sprężynce i bez masy która sama się dociska do krawędzi.

Wszędzie ludzie kombinują z wymianami gniazdek, przejściówkami na kablach itp a wystarczy trochę sreberka i taśmy klejącej, okleić jak na fotce poniżej i voilà :D
Jak widać do plusa brakuje dosłownie pół centymetra a masa... nie wiedziałem co z tym zrobić więc przy pomocy taśmy klejącej i sreberka "wyciągnąłem" masę ku krawędzi z którą Roidmi się zakleszcza z metalową obudową gniazdka, miejsce to zaznaczyłem strzałkami, po prawej stronie widać nawet minimalne przetarcie na plastiku, w rzeczywistości ja tam nic nie widzę... ale telefon jakoś dojrzał :P Ogólnie wkładając taki wynalazek do gniazda radzę nie używać za dużo siły bo później trzeba jej użyć 2x więcej żeby to z gniazda wyciągnąć :lol:

Nie wiem czy dobry dział, chyba lepszy od "Zrób to sam" choć z drugiej strony to chyba w Off-Topie powinno się znaleźć... w razie co proszę o przeniesienie ;)

Co do samego Roidmi, cały czas czekam na kamerkę DVR (też od Xiaomi) i nadajnik na razie działał bez żadnego kabla USB czyli bez anteny i działał jak najbardziej w porządku; czysto bez żadnych trzasków, jakieś szumy pojawiają się przy ciszy i głośności ok 20-30, słuchając muzykę to oczywiście nie słychać absolutnie żadnych szumów, czasami słyszałem jak radio się przełączało ze stereo na mono ale z kablem USB idącym do kamerki jako antena powinno być tylko lepiej i na 100% problemu z przełączaniem na mono nie będzie ;) jedyny minus taki że nie ma RDS... jak na razie absolutnie nic nie pokazuje ale może kiedyś przy jakiejś aktualizacji firmware się w końcu pojawi ;)
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-01-19, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje