W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Gniazdo 12V i prosty patent na niekompatybilne urządzenie.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Gniazdo 12V i prosty patent na niekompatybilne urządzenie.

Post autor: Ari93 »

Hej, przy okazji oddania mojej Ryjówki do ASO po ponad 2 tygodniach bezproblemowej pracy wyciągnąłem z gniazda Xiaomi Roidmi 2S. Jest to podwójna ładowarka USB z Bluetoothem i nadajnikiem FM.

Pewnie wiecie że są dwa rodzaje gniazd 12V i że Rio ma te zdaje się gorsze czyt. mniej kompatybilne co może powodować problemy z działaniem urządzeń takie jak to czyli bez plusa na ruchomej sprężynce i bez masy która sama się dociska do krawędzi.
Obrazek
Wszędzie ludzie kombinują z wymianami gniazdek, przejściówkami na kablach itp a wystarczy trochę sreberka i taśmy klejącej, okleić jak na fotce poniżej i voilà :D
Jak widać do plusa brakuje dosłownie pół centymetra a masa... nie wiedziałem co z tym zrobić więc przy pomocy taśmy klejącej i sreberka "wyciągnąłem" masę ku krawędzi z którą Roidmi się zakleszcza z metalową obudową gniazdka, miejsce to zaznaczyłem strzałkami, po prawej stronie widać nawet minimalne przetarcie na plastiku, w rzeczywistości ja tam nic nie widzę... ale telefon jakoś dojrzał :P Ogólnie wkładając taki wynalazek do gniazda radzę nie używać za dużo siły bo później trzeba jej użyć 2x więcej żeby to z gniazda wyciągnąć :lol:

Nie wiem czy dobry dział, chyba lepszy od "Zrób to sam" choć z drugiej strony to chyba w Off-Topie powinno się znaleźć... w razie co proszę o przeniesienie ;)

Co do samego Roidmi, cały czas czekam na kamerkę DVR (też od Xiaomi) i nadajnik na razie działał bez żadnego kabla USB czyli bez anteny i działał jak najbardziej w porządku; czysto bez żadnych trzasków, jakieś szumy pojawiają się przy ciszy i głośności ok 20-30, słuchając muzykę to oczywiście nie słychać absolutnie żadnych szumów, czasami słyszałem jak radio się przełączało ze stereo na mono ale z kablem USB idącym do kamerki jako antena powinno być tylko lepiej i na 100% problemu z przełączaniem na mono nie będzie ;) jedyny minus taki że nie ma RDS... jak na razie absolutnie nic nie pokazuje ale może kiedyś przy jakiejś aktualizacji firmware się w końcu pojawi ;)
Załączniki
Xiaomi Roidmi 2S
Xiaomi Roidmi 2S
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 17:52 przez Ari93, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”