W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Tylny zderzak.

Zrób to sam!
krzysztof61

Tylny zderzak.

Post autor: krzysztof61 »

czy ktos odkrecal tylny zderzak wkia rio 3 hedbak gdyz chcialem zamontowacczujniki parkowania ktore sa przyklejane od wewnatrz i jak idzie wiazka kabli do tylnej lampy cofania
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 17:35 przez krzysztof61, łącznie zmieniany 1 raz.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Wiązka jest w klapie

czerwo

Post autor: czerwo »

Wiązka idzie po lewej stronie bagażnika pod plastikami, nawet jest tam złącze.

Sokar11

Post autor: Sokar11 »

Witam
Także poszukuję jakiegoś manuala do odkręcenia tylnego zderzaka w celu zamontowania czujników. Czy mógłby ktoś kto już to zrobił pozaznaczać na jakimś zdjęciu gdzie są wszystkie śruby trzymające zderzak?

czerwo

Powinno pomóc: Mam nadzieję że zainteresowani już "zassali"

adamgo22

Post autor: adamgo22 »

czerwo, nie każdy jest tak szybki, można prosić o powtórkę
ada

krzysztof61

Post autor: krzysztof61 »

czerwo, masz jakies fotki co do odkrecenia tylnego zderzaka a moze da sie odkrecic tyklko ten czarny plastik z tablica rejestracyjna i tan wkleic od tylu pasek czujnikacofania a jak nieto opisz jak go zdemontowac

czerwo

Od strony 217 w PDFie macie pokazane co i jak.
Ja nigdy go nie ściągałem.
Jeszcze raz PDF https://drive.google.com/file/d/0ByvWEM ... sp=sharing

adamgo22

Post autor: adamgo22 »

czerwo, wielkie dzięki
ada

Sokar11

Witam
CZy ktoś z Was demontował tylny zderzak w sedanie. Dziś chciałem założyć czujniki parkowania , poodkręcałem śruby od spodu, poodkręcałem wkręty pod lampami i za pierona nie moge go ściągnąć. CZy są może jakieś śruby od wewnątrz od bagażnika trzymające ślizgi? Na chama nie chcę ciągnąć bo coś pourywam.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Tak jak wyżej kolega napisał w linku do instrukcji serwisowej wszystko jest. Strony 216-219. Myślę, że ilustracje i opis sporo pomogą.

Sokar11

W tym manualu to pokazany jest ogólny schemat i ja wiem że jest tam ślizg po którym powinien wysunąc sie zderzak ale on nie chce wyjśc a ja nie chce czegoś ułamać. Dlatego pytam czy ktoś zdejmował taki zderzak i może podzielić się informacją na ten temat. To forum to jakies strasznie dziwne jest, jak miałem seata cordobę to na forum ludzie sami robili manulane ze zdjęciami co i jak można wymienić i było tego naprawdę sporo, a tu tylko ogólnikowe informacje jakby ktoś coś ukrywał, przecież t forum właśnie po to powinno być abyśmy sobie nawzajem pomagali a nie odsyłali do mechaników.

Rafael

Sokar11 pisze:W tym manualu to pokazany jest ogólny schemat i ja wiem że jest tam ślizg po którym powinien wysunąc sie zderzak ale on nie chce wyjśc a ja nie chce czegoś ułamać. Dlatego pytam czy ktoś zdejmował taki zderzak i może podzielić się informacją na ten temat. To forum to jakies strasznie dziwne jest, jak miałem seata cordobę to na forum ludzie sami robili manulane ze zdjęciami co i jak można wymienić i było tego naprawdę sporo, a tu tylko ogólnikowe informacje jakby ktoś coś ukrywał, przecież t forum właśnie po to powinno być abyśmy sobie nawzajem pomagali a nie odsyłali do mechaników.
Nie zrozum nas źle, ale większość z nas kupowała auta nowe i nie jeszcze nie jest na etapie "grzebania". :P Również mam sedana i czujniki montowali mi w ASO w ramach negocjacji z dealerem. Może trzeba po prostu szarpnąć? Podsyłam link do aukcji, gdzie jest zderzak do HB, ale są dokładne zdjęcia zderzaka od wewnątrz i widać ślizgi. Może będzie pomocne. ;-) http://allegro.pl/kia-rio-lift-2015-15- ... 93071.html

Sokar11

Ten zderzak jest z hatchback-a, poszukałem na allegro jak wyglada zderzak od wewnatrz i jak ślizgi i wydane mi sie ze coś od środka bagażnika trzeba podziałać aby zszedł ten zderzak.

Rafael

Możliwe, że zderzak jest do pasa tylnego przykręcony i od spodu trzeba go odkręcić. Ciężko cokolwiek mi wymyślić, bo nie widzę tego i sam nie próbuję zdemontować... :-(

P.S. W instrukcji piszą, że przy zdejmowaniu zderzaka mogą uszkodzić się ślizgi i wtedy należy je wymienić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Manuale”