W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wymiana wszystkich żarówek we wnętrzu.

Kamil12

Wymiana wszystkich żarówek we wnętrzu.

Post autor: Kamil12 »

Witam wszystkich. Mam pytanie do Was czy ma to sens wymiana żarówki w schowku, na podsufitce, w bagażniku na LED, chodzi mi o oszczędność i o efekt wizualny i czy później nie powyskakują jakieś błędy odnośnie z prądem, bo jak wiadomo LED pobiera mniej prądu więc czy coś nie wyskoczy. I jeśli uważacie, że spokojnie mogę je wymienić to jak mogę się dostać do żarówki w bagażniku, chodzi mi o to jak zdjąć klosz bo wyjąć ją z zabudowy to prosta rzecz gorzej z wymianą na LED, czyżby ona była zlana bo mam trudności z tym. Pozdrawiam, no i wypowiedzcie się. :)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 17:50 przez Kamil12, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

Kamil12 pisze:Witam wszystkich. Mam pytanie do Was czy ma to sens wymiana żarówki w schowku, na podsufitce, w bagażniku na LED, chodzi mi o oszczędność
o oszczędności? - takowych nie będzie zdecydowanie
efekt wizualny tylko i wyłącznie

co do błędów - jeżeli nie ma czujnika/sygnalizacji przepalonych żarówek to nic nie będzie waliło błędami

Kamil12

A jak z wymianą żarówki w bagażniku jak się do niej dostać? I jeśli mogę zapytać o typ żarówek jakie są w bagażniku, w schowku i w podsufitce, chyba wszystkie są rurkowe, ale nie jestem pewny i jakie one oznaczenia mają jak wiecie oczywiście.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

C5W 31mm (podsufitowa i bagażnik), więcej pisałem w tym temacie: http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=801&start=30
Doszła ogólnie 3 para, muszę dopisać do tematu... w skrócie: 1 duży led typu COB świeci najmocniej, absolutnie nie ma porównania do standardowych żarówek.
Dodam tylko że Ryjówka utrzymuje minimalne natężenie cały czas na żarówce i w nocy widać że coś się żarzy w kloszu... pomierzyłem miernikiem ile to może brać prądu i zaokrąglając w górę cięgnie 0,001 W ;) jak się zamknie samochód to po 3s to żarzenie gaśnie zupełnie.

Kamil12

Ja zamówiłem dwie rurkowe LED do bagażnika i podsufitka i do schowka T10 LED, myślicie, że będzie ok?
Załączniki
1.jpg

Kamil12

Załączniki
4.JPG

Zablokowany

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”