Przesunięty przez: Cichy
2017-10-19, 18:10
Chevrolet Cruze.
Autor Wiadomość
 KsmVip 

Informacje
Wyposażenie: L+czujniki parkowania-TYŁ
Silnik: 1.2 85KM
Przebieg: 30000
Kolor: Grafit
Typ nadwozia: 5 d.
 #1  Wysłany: 2017-03-15, 09:59   Chevrolet Cruze.

Witam Was,
Czy ktos z Was miał do czynienia z tym samochodem? Może ktoś mogłby co nieco o nim powiedziec?
Mam mozliwość zamiany (silnik 1.6 124KM, rocznik 2011, bezwypadkowy, niezbyt duzy przebieg, auto serwisowane w aso).
Nie ukrywam, ze przydałoby mi się teraz większe auto.
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-03-17, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  

kubeusz77 
VIP

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: 5d
 #2  Wysłany: 2017-03-15, 18:59   

Jest to odświeżone Daweeo Nubira. Auto ma fajny agresywny wygląd. Opinie ma dobre a silniki lubią LPG. Ale.....czy warto zamieniać auto firmy która doskonale się rozwija na markw która w Polsce już oficjalnie nie istnieje?
Na wschodzie Europy i Azji ponoć nadal sprzedaje auta.
Moje zdanie jeśli musisz pozbyć się Rio to trudno ja bym Chevroleta nie brał.

ghost2255 
....---....

Informacje
Wyposażenie: L automat
Kolor: grafit
Inne auto / jakie?: i40
 #3  Wysłany: 2017-03-15, 19:56   

CRUSE jest technicznie spokrewniony z ASTRĄ 4.
Auto ma dobre opinie.

Rejmi 

Informacje
 #4  Wysłany: 2017-03-15, 20:34   

ghost2255 napisał/a:
CRUSE jest technicznie spokrewniony z ASTRĄ 4.
Auto ma dobre opinie.

tajemnicą poliszynela jest to, że chevi przestali w EU sprzedawać bo opel bardzo mocno zaczął tracić - chevi technologicznie to samo ale tańszy i wg wielu dużo bardziej atrakcyjny wizualnie

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #5  Wysłany: 2017-03-15, 20:47   

kubeusz77 napisał/a:
Jest to odświeżone Daweeo Nubira.

Tutaj się nie zgodzę. Jeździłem przed KIA Nubirą i to auto jest klasę wyżej niż Cruze (samo auto jest też o wiele większe). Moim zdaniem Cruze jest spokrewniony bardziej z Lacetti czyli Lanosem. Z Nubirą/Leganzą jest spokrewniony bardziej Chevrolet Evanda a później Epica. Swoją drogą o mało zamiast Rio nie kupiłem Epic'i bo auto jest po porostu piękne i bardzo tanie. :D

KsmVip 

Informacje
 #6  Wysłany: 2017-03-15, 21:26   

Tak sie składa, ze akurat ten egzemplarz ma przejechane ok 40 tys. (stan faktyczny). I to mnie bardzo kusi. Bo dla prawie 6 letniego auta to nic. Tylko boje sie troche o swoj portfel(silnik 1.6 spalanie zdecydowanie wieksze, a przyspieszenie do 100km/h niewiele lepsze niz moje 1.2), a nie do końca tez wiadomo co dalej z częściami skoro chevroleta już nie ma w Europie.
Ostatnio zmieniony przez KsmVip 2017-03-16, 06:42, w całości zmieniany 1 raz  

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #7  Wysłany: 2017-03-15, 22:01   

KsmVip napisał/a:
Tak sie składa, ze akurat ten egzemplarz ma przejechane ok 40 tys. (stan faktyczny). I to mnie bardzo kusi. Bo dla prawie 6 letniego auta to nic. Tylko boje sie troche o swoj portfel(silnik 1.6 spalanie zdecydowanie wieksze, a przyspieszenie do 100km/h niewiele lepsze niz moje 1.2), a nie do konca tez niewiadomo co dalej z czsciami skoro chevroleta juz nie ma w Europie.

Części zawsze możesz dostać w ASO Opel i z tego co się orientuję to raczej nie powinny być drogie. Zamienniki również powinny być dostępne. Jak miałem Nubirę to dostępność części nie były problemem. W kwestii spalania musisz liczyć się z tym, że spali po mieście minimum 10l/100km.

Adrian2007211 

Informacje
Wyposażenie: Czujnik parkowania,alarm
Silnik: 1.4 CVVT 109km Benzyna+LPG
Przebieg: 80000
Kolor: grafitowy
Pakiety: Klimatyzacja,
Typ nadwozia: 5d Hatchback
Inne auto / jakie?: Chevrolet Orlando, MAZDA 3, KIA SPORTAGE GT
 #8  Wysłany: 2017-03-16, 01:32   

Chevrolet cruze bardzo fajna opcja .Zstanawiałem się nad nim zamiast rio ,ale niestety za poźno i Chevi sie wyprowadził ze swoimi autkami . Posiadam 2 modele tej marki orladno (2012) i aveo (2005) . Problemu póki co z autami nie ma . Jeżeli chodzi o częsci i serwisowanie to również . Autami chevi zajmuje sie serwis opla . Oleje silnikowe teraz też leją od opla DEXOS 2 .
Jak auto z takim przebiegiem i pewniak ,że nic z nim nie było i nie jest złożony z dwóch innych samochodów to ja bym sie nie zastanawiał :P

Jedyne co to taka uwaga ,że niektóre ogzemplarze silnika ECOTEC lubiły bardzo olej silnikowy ,

KsmVip 

Informacje
 #9  Wysłany: 2017-03-16, 06:51   

Adrian2007211 napisał/a:
Chevrolet cruze bardzo fajna opcja .Zstanawiałem się nad nim zamiast rio ,ale niestety za poźno i Chevi sie wyprowadził ze swoimi autkami . Posiadam 2 modele tej marki orladno (2012) i aveo (2005) . Problemu póki co z autami nie ma . Jeżeli chodzi o częsci i serwisowanie to również . Autami chevi zajmuje sie serwis opla . Oleje silnikowe teraz też leją od opla DEXOS 2 .
Jak auto z takim przebiegiem i pewniak ,że nic z nim nie było i nie jest złożony z dwóch innych samochodów to ja bym sie nie zastanawiał :P

Jedyne co to taka uwaga ,że niektóre ogzemplarze silnika ECOTEC lubiły bardzo olej silnikowy ,

A to nie jest tak, ze opel zobowiazał sie do konkretnej daty wspierać (serwisować) samochody chevroleta? Bo jesli tak to co potem, gdy skończy się ten czas, tym bardziej, że opel i vauxhall już zostały sprzedane.
Ogółem pewnie nie zastanawiałbym się nad kupnem chevroleta gdyby nie fakt,że jeździła nim osoba paląca. A tak sie składa, że ani ja ani moja żona nie palimy i boje sie,że ten zapach bedzie nam przeszkadzał i dalej bedziemy go wyczuwać, nawet po praniu tapicerki. Własnie, a może ktoś z Was jeździł takim autem i ma doświadczenie w tym jak pozbyć zapachu papierosów.
A co do spalania to raczej jestem przygotowany na większe wydatki, aczkolwiek trasy, które wykonuje codziennie to min.40km i głównie trasy szybkiego ruchu.

kubeusz77 
VIP

Informacje
Kolor: Clear White
 #10  Wysłany: 2017-03-16, 07:07   

Pomaga jescze ozonowanie wnętrza. Ale jesli jesteście bardzo wrażliwy na smród papierosowy to zawsze coś tam wyczujecie ;-(

Rejmi 

Informacje
 #11  Wysłany: 2017-03-16, 08:48   

Rafael napisał/a:
Moim zdaniem Cruze jest spokrewniony bardziej z Lacetti czyli Lanosem

chyba akurat najmniej z nimi ma wspólnego - jest to astra z innym znaczkiem podana w wg mnie atrakcyjniejszej formie (oczywiście rzecz gustu) atrakcyjnej formie

Rejmi 

Informacje
 #12  Wysłany: 2017-03-16, 08:49   

KsmVip napisał/a:
a nie do końca tez wiadomo co dalej z częściami skoro chevroleta już nie ma w Europie.

mechanicznie ogarniesz - astra

Adrian2007211 

Informacje
Wyposażenie: Czujnik parkowania,alarm
Silnik: 1.4 CVVT 109km Benzyna+LPG
Przebieg: 80000
Kolor: grafitowy
Pakiety: Klimatyzacja,
Typ nadwozia: 5d Hatchback
Inne auto / jakie?: Chevrolet Orlando, MAZDA 3, KIA SPORTAGE GT
 #13  Wysłany: 2017-03-16, 13:05   

Cytat:
A to nie jest tak, ze opel zobowiazał sie do konkretnej daty wspierać (serwisować) samochody chevroleta? Bo jesli tak to co potem, gdy skończy się ten czas, tym bardziej, że opel i vauxhall już zostały sprzedane.

Z tego co wiem to Opel zajmie sie samochodami chevi "dożywotnio" , a też jeżeli miałoby się to zmienić to na pewno by w jakiś sposób powiadomili właścicieli samochodów ,a póki co serwisuje w ASO i nic takiego nie słyszałem .

Dokładnie , teoretycznie ozonowanie wnętrza powinno pomóc w nieprzyjemnych zapachach w aucie ;)

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje