W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Listwy boczne na drzwi.

Awatar użytkownika
mateusz

Listwy boczne na drzwi.

Post autor: mateusz »

Hej.
Szukałem takiego tematu, ale jakoś wyszukiwarka samymi errorami sypie. Zatem pytam was tutaj, czy macie listwy boczne na drzwiach ? Dają komfort, ze ktoś otwierając swoje nie winiecie waszych ? Dziś zauważyłem ze jakiś debil potraktował dość mocno moje drzwi i mam wgniecenie. I zastanawiam się czy po montażu takich listew nie będę się musiał martwić o kolejne wgniotki? Jestem dość poirytowany bo jeszcze tydzień temu były całe :(
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 09:37 przez mateusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Znam ten ból. Mi jakieś 3-4 miesiące po odbiorze z salonu też ktoś zostawił swój lakier + wgniecenie na drzwiach kierowcy. :devil: Kupiłem listwy boczne poprzez forum od użytkownika z mojego miasta i założyłem w ASO jak wymieniałem opony na letnie. Koszt samego założenia to 65zł w moim przypadku. Czy coś to da? Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że tak. Listwy są zamontowane kilka mm poniżej załamania na drzwiach i pod kątem są prawie na równi z klamkami także powinny złapać jako pierwsze uderzenia. Wiadomo, że jak ktoś ma wypukłe drzwi na środku (np. zaokrąglone drzwi), to może i tak trafić na lakier. W zasadzie każde auto jakie miałem z listwami nie miało obić i zdarcia lakieru, więc listwy zawsze coś pomogą. ;-)

Awatar użytkownika
tyka47
VIP
Wyposażenie: business line
Silnik: 1,2 benzyna
Przebieg: 43000
Kolor: biały
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: RIO IV

Post autor: tyka47 »

Ja moje listwy zamówiłem jeszcze przed pierwszym wyjazdem z salonu.
Koszt to około 150 zł (montaż gratis był)
Moim zdaniem spełniają swoje zadanie - parkuję w wąskim garażu i już kilka razy zdarzyło mi się otworzyć drzwi szerzej niż trzeba.
Gdyby nie listwa....
Oczywiście przed otarciami innych nieuważnych nie zabezpieczy na 100%, ale jest spora szansa że tak się stanie.
Fotka dla zobrazowania:
Obrazek
.
.
.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

Awatar użytkownika
Gruchi

Post autor: Gruchi »

warto założyć po pierwsze jest to zawsze ochrona a po drugie moim zdaniem podkreśla wygląd naszych kijanek ;) sam nabyłem je przy zakupie auta w aso

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

Powiedzmy że "przenoszę" wątek z tematu Automaćka klik
Soul_Man pisze:W garażu (wspólnym) mam w miarę ciepło teraz, ale w instrukcji mówili, że można podgrzać drzwi suszarką do włosów przed przyklejeniem :-)

To co budzi moje obawy przed samodzielnym montażem to odpowiednie przygotowanie podłoża. Auto było woskowane, więc pewnie trzeba by dobrze odtłuścić powierzchnię, żeby potem listwy nie odpadły. No i nie wiem czy mam wystarczająco pewną rękę żeby było prosto ;-)

BTW, może wydzielić oddzielny wątek z listwami, bo zdaje się nie ma takiego? Trochę zaśmieciliśmy automaćkowi jego własny.
krzybiel pisze:Sam kiedyś naklejałem takie listwy w nissanie. Ze swojego doświadczenia mogę tylko doradzić, że dobrze jest wykleić sobie w pierwszej kolejności, zwykłą taśmą lakierniczą np. dolną krawędź docelowej listwy i zobaczyć z perspektywy kilku metrów, czy jest równo i prosto. Wtedy dopiero kleić docelową listwę wykorzystując krawędź taśmy lakierniczej.
Jak kupiłem te listwy od PAWA to instrukcja była bardzo dokładna, oczyścić, odtłuścić itp itd i kleić w minimum zdaje się 20C, jak nie to właśnie suszarką podgrzać nieco miejsce klejenia. Ja pojechałem po całości i kleiłem na wiosnę przy ok 16-17C... no i trzyma się super ;) mi się udało nakleić prosto, jedynie jedną listwę tak z 1-2mm mogłem bliżej krawędzi pomiędzy drzwiami przykleić ale w zasadzie tego nie widać. Może wrzucę tu fotki tych listew kiedyś jak komuś bardzo zależy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”