W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Chevrolet Cruze.

Dyskusja na temat innych marek, oraz dyskusja o innych modelach Kia.
KsmVip

Chevrolet Cruze.

Post autor: KsmVip »

Witam Was,
Czy ktos z Was miał do czynienia z tym samochodem? Może ktoś mogłby co nieco o nim powiedziec?
Mam mozliwość zamiany (silnik 1.6 124KM, rocznik 2011, bezwypadkowy, niezbyt duzy przebieg, auto serwisowane w aso).
Nie ukrywam, ze przydałoby mi się teraz większe auto.
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2018, 09:21 przez KsmVip, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Jest to odświeżone Daweeo Nubira. Auto ma fajny agresywny wygląd. Opinie ma dobre a silniki lubią LPG. Ale.....czy warto zamieniać auto firmy która doskonale się rozwija na markw która w Polsce już oficjalnie nie istnieje?
Na wschodzie Europy i Azji ponoć nadal sprzedaje auta.
Moje zdanie jeśli musisz pozbyć się Rio to trudno ja bym Chevroleta nie brał.

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

CRUSE jest technicznie spokrewniony z ASTRĄ 4.
Auto ma dobre opinie.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

ghost2255 pisze:CRUSE jest technicznie spokrewniony z ASTRĄ 4.
Auto ma dobre opinie.
tajemnicą poliszynela jest to, że chevi przestali w EU sprzedawać bo opel bardzo mocno zaczął tracić - chevi technologicznie to samo ale tańszy i wg wielu dużo bardziej atrakcyjny wizualnie

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

kubeusz77 pisze:Jest to odświeżone Daweeo Nubira.
Tutaj się nie zgodzę. Jeździłem przed KIA Nubirą i to auto jest klasę wyżej niż Cruze (samo auto jest też o wiele większe). Moim zdaniem Cruze jest spokrewniony bardziej z Lacetti czyli Lanosem. Z Nubirą/Leganzą jest spokrewniony bardziej Chevrolet Evanda a później Epica. Swoją drogą o mało zamiast Rio nie kupiłem Epic'i bo auto jest po porostu piękne i bardzo tanie. :D

KsmVip

Tak sie składa, ze akurat ten egzemplarz ma przejechane ok 40 tys. (stan faktyczny). I to mnie bardzo kusi. Bo dla prawie 6 letniego auta to nic. Tylko boje sie troche o swoj portfel(silnik 1.6 spalanie zdecydowanie wieksze, a przyspieszenie do 100km/h niewiele lepsze niz moje 1.2), a nie do końca tez wiadomo co dalej z częściami skoro chevroleta już nie ma w Europie.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 06:42 przez KsmVip, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

KsmVip pisze:Tak sie składa, ze akurat ten egzemplarz ma przejechane ok 40 tys. (stan faktyczny). I to mnie bardzo kusi. Bo dla prawie 6 letniego auta to nic. Tylko boje sie troche o swoj portfel(silnik 1.6 spalanie zdecydowanie wieksze, a przyspieszenie do 100km/h niewiele lepsze niz moje 1.2), a nie do konca tez niewiadomo co dalej z czsciami skoro chevroleta juz nie ma w Europie.
Części zawsze możesz dostać w ASO Opel i z tego co się orientuję to raczej nie powinny być drogie. Zamienniki również powinny być dostępne. Jak miałem Nubirę to dostępność części nie były problemem. W kwestii spalania musisz liczyć się z tym, że spali po mieście minimum 10l/100km.

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Post autor: Adrian2007211 »

Chevrolet cruze bardzo fajna opcja .Zstanawiałem się nad nim zamiast rio ,ale niestety za poźno i Chevi sie wyprowadził ze swoimi autkami . Posiadam 2 modele tej marki orladno (2012) i aveo (2005) . Problemu póki co z autami nie ma . Jeżeli chodzi o częsci i serwisowanie to również . Autami chevi zajmuje sie serwis opla . Oleje silnikowe teraz też leją od opla DEXOS 2 .
Jak auto z takim przebiegiem i pewniak ,że nic z nim nie było i nie jest złożony z dwóch innych samochodów to ja bym sie nie zastanawiał :P

Jedyne co to taka uwaga ,że niektóre ogzemplarze silnika ECOTEC lubiły bardzo olej silnikowy ,

KsmVip

Adrian2007211 pisze:Chevrolet cruze bardzo fajna opcja .Zstanawiałem się nad nim zamiast rio ,ale niestety za poźno i Chevi sie wyprowadził ze swoimi autkami . Posiadam 2 modele tej marki orladno (2012) i aveo (2005) . Problemu póki co z autami nie ma . Jeżeli chodzi o częsci i serwisowanie to również . Autami chevi zajmuje sie serwis opla . Oleje silnikowe teraz też leją od opla DEXOS 2 .
Jak auto z takim przebiegiem i pewniak ,że nic z nim nie było i nie jest złożony z dwóch innych samochodów to ja bym sie nie zastanawiał :P

Jedyne co to taka uwaga ,że niektóre ogzemplarze silnika ECOTEC lubiły bardzo olej silnikowy ,
A to nie jest tak, ze opel zobowiazał sie do konkretnej daty wspierać (serwisować) samochody chevroleta? Bo jesli tak to co potem, gdy skończy się ten czas, tym bardziej, że opel i vauxhall już zostały sprzedane.
Ogółem pewnie nie zastanawiałbym się nad kupnem chevroleta gdyby nie fakt,że jeździła nim osoba paląca. A tak sie składa, że ani ja ani moja żona nie palimy i boje sie,że ten zapach bedzie nam przeszkadzał i dalej bedziemy go wyczuwać, nawet po praniu tapicerki. Własnie, a może ktoś z Was jeździł takim autem i ma doświadczenie w tym jak pozbyć zapachu papierosów.
A co do spalania to raczej jestem przygotowany na większe wydatki, aczkolwiek trasy, które wykonuje codziennie to min.40km i głównie trasy szybkiego ruchu.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Pomaga jescze ozonowanie wnętrza. Ale jesli jesteście bardzo wrażliwy na smród papierosowy to zawsze coś tam wyczujecie ;-(

Awatar użytkownika
Rejmi

Rafael pisze:Moim zdaniem Cruze jest spokrewniony bardziej z Lacetti czyli Lanosem
chyba akurat najmniej z nimi ma wspólnego - jest to astra z innym znaczkiem podana w wg mnie atrakcyjniejszej formie (oczywiście rzecz gustu) atrakcyjnej formie

Awatar użytkownika
Rejmi

KsmVip pisze: a nie do końca tez wiadomo co dalej z częściami skoro chevroleta już nie ma w Europie.
mechanicznie ogarniesz - astra

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Post autor: Adrian2007211 »

A to nie jest tak, ze opel zobowiazał sie do konkretnej daty wspierać (serwisować) samochody chevroleta? Bo jesli tak to co potem, gdy skończy się ten czas, tym bardziej, że opel i vauxhall już zostały sprzedane.

Z tego co wiem to Opel zajmie sie samochodami chevi "dożywotnio" , a też jeżeli miałoby się to zmienić to na pewno by w jakiś sposób powiadomili właścicieli samochodów ,a póki co serwisuje w ASO i nic takiego nie słyszałem .

Dokładnie , teoretycznie ozonowanie wnętrza powinno pomóc w nieprzyjemnych zapachach w aucie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”