W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Coś na smołę i asfalt.

Jak dbacie o Wasze auta, jakich środków używacie, itp.
marcin8626

Coś na smołę i asfalt.

Post autor: marcin8626 »

uzywacie jakiegos dobrego srodka do tego czegos?:> mam pelno czarnych kropek od asfaltu i smoly i ciezko sie to zmywa. a co do srodkow czyszczacych to uzywam pianki aktywnej Forch :) bardzo dobrze sie sprawdza :)
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2013, 20:50 przez marcin8626, łącznie zmieniany 1 raz.

loserek

Post autor: loserek »

Ja korzystam z Daerg - Monostatic Piana aktywna. Jestem zadowolony bo to naprawdę wydajny środek do mycia auta. sklep.beps.pl ;) dla zainteresowanych

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Aby oczyścić karoserię z asfaltu, smoły i innych ciężko usuwalnych zanieczyszczeń zastosuj glinkę. Po jej użyciu można jeszcze auto zawoskować.
lukasz_rio

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

AutoLand anty-smoła

Post autor: JustynA »

z racji tworzenia notatki o kosmetykach samochodowych natknęłam się na to :
http://www.autoland.pl/produkty/kosmety ... anty_smola

na Allegro kosztuje 10 zł za 300ml.

marcin8626

kupilem DECABIT w sklepie u mnie w miescie za 10zl, super sprawa :) latwo sie zmywa i wkoncu auto bez kropek :P

grzech75

Post autor: grzech75 »

Przepis jest bajecznie prosty. Na smołę i asfalt świetnie nadaje się kupiona w polskim sklepie malarskim TERPENTYNA. Wszystko schodzi jak złoto i nie ma żadnego wpływu na lakier. Terpentyny używam od lat i jest zawsze skuteczna w 100% (no i tania) :-)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

grzech75 pisze:Przepis jest bajecznie prosty. Na smołę i asfalt świetnie nadaje się kupiona w polskim sklepie malarskim TERPENTYNA. Wszystko schodzi jak złoto i nie ma żadnego wpływu na lakier. Terpentyny używam od lat i jest zawsze skuteczna w 100% (no i tania
marcin8626 pisze:kupilem DECABIT w sklepie u mnie w miescie za 10zl, super sprawa :) latwo sie zmywa i wkoncu auto bez kropek
lukasz_rio pisze:Aby oczyścić karoserię z asfaltu, smoły i innych ciężko usuwalnych zanieczyszczeń zastosuj glinkę. Po jej użyciu można jeszcze auto zawoskować
Ok, to co jest w końcu najlepsze? Ja też mam już dość szorowania tych kropek, bo podczas mycia nie schodzą. Interesuje mnie środek który to łatwo zmyje, wiecie, żeby się dało po prostu czymś spryskać, przetrzeć szmatą i już.

marcin8626

tylko DECABIT :) owady i smila schodza blyskawicznie :)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

W środę umyłem w końcu auto i znowu się okazało że jest masa czarnych kropek (miedzy innymi brak chlapaczy doskwiera). Szorowanie ich np. środkiem do szyb i szmatką to udręka. Więc postanowiłem kupić środek specjalistyczny. W sklepie motoryzacyjnym pan powiedział że da mi środek który wszyscy polecają i okazało się że jest to właśnie Decabit. Zapamiętałem że Marcin go poleca wiec się ucieszyłem. Taka historia. :D

Oczywiście ja też go polecam. Kropki ze smoły po spryskaniu dosłownie same spływały. :-) Jedyny minus że według instrukcji miejsca spryskiwane trzeba było ponownie umyć, co oczywiście zrobiłem. W moim przypadku od połowy drzwi w dół.

marcin8626

CicheStudio pisze:W środę umyłem w końcu auto i znowu się okazało że jest masa czarnych kropek (miedzy innymi brak chlapaczy doskwiera). Szorowanie ich np. środkiem do szyb i szmatką to udręka. Więc postanowiłem kupić środek specjalistyczny. W sklepie motoryzacyjnym pan powiedział że da mi środek który wszyscy polecają i okazało się że jest to właśnie Decabit. Zapamiętałem że Marcin go poleca wiec się ucieszyłem. Taka historia. :D

Oczywiście ja też go polecam. Kropki ze smoły po spryskaniu dosłownie same spływały. :-) Jedyny minus że według instrukcji miejsca spryskiwane trzeba było ponownie umyć, co oczywiście zrobiłem. W moim przypadku od połowy drzwi w dół.
A nie mówilem :D

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

marcin8626 pisze:A nie mówilem
Mówiłeś. :-)

Więc polecamy wszystkim.

Adi

Post autor: Adi »

Tez go sobie kupie ;)
Taki mamy urok z bialym kolorem, ze bardzo widac te kropki ;)

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

jak ktoś chce zobaczyć najbardziej zakropkowane RIO w polsce to zapraszam :D

Marcinno

Post autor: Marcinno »

Polecam http://mrcleaner.pl/valetpro-citrus-tar ... p1454.html w tamtym roku miałem auto całe w zywicy przejechałem szmatka umyłem pod karcherem i ani sladu ;)

KiaBlack

Post autor: KiaBlack »

profesjonalne i amatorskie produkty http://mrcleaner.pl/usuwanie-smoly-i-kleju-c3743.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka aut”