W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Bezpieczniki.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Bezpieczniki.

Post autor: Ari93 »

Witam, zakładam kolejny temat bo spotkała mnie dzisiaj dziwna sytuacja... spaliłem bezpiecznik od oświetlenia ponieważ żaróweczka led mi pękła i musiała zrobić zwarcie... :lol: ale już mniejsza, po tym przepaleniu pomijając to że przestało działać oświetlenie to samochód kompletnie przestał reagować na przyciski w kluczyku, przestał działać centralny zamek, włączając zapłon mrugnęło na desce chyba absolutnie wszystko co się dało łącznie z kierunkowskazami, jak wszystkie wskazówki sobie standardowo lecą do końca i wracają przy zapłonie tak od obrotomierza i prędkościomierza dolatywały gdzieś do połowy oraz zresetowały się wszystkie dane w komputerze (tripy, spalania). Wsadziłem bezpiecznik zapasowy w to oświetlenie i wszystko znowu jest w najlepszym porządku...
Ktoś jest w stanie wyjaśnić dlaczego bezpiecznik od oświetlenia robi taki rozpierdziel w elektronice? o-o

Przy okazji mając sedana w wersji M jakie bezpieczniki nie są potrzebne? wydaje mi się że na dole po lewej 2x15A od wycieraczek tylnej szyby oraz grzanej kierownicy, na górze 15A od halogenów (chyba że na tym bezpieczniku działają światła dzienne?), po prawej 15A od szyberdachu oraz na prawo 15A i 10A od podgrzewania foteli i składania lusterek. Oraz oczywiście wszystkie podpisane jako "spare" :P wole już sobie je wrzucić w woreczek strunowy i przykleić do tej klapki niż kombinować jak te bezpieczniki wydostać...
Załączniki
IMG_20170321_152556_HDR-01.jpeg
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 17:49 przez Ari93, łącznie zmieniany 1 raz.

czerwo

Post autor: czerwo »

W instrukcji na końcowych stronach masz opisane co wisi na którym bezpieczniku.

Zablokowany

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”