Zamknięty przez: Cichy
2018-01-19, 17:49
Bezpieczniki.
Autor Wiadomość
 Ari93 
Moderator

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 96000
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: Sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2017-03-21, 17:31   Bezpieczniki.

Witam, zakładam kolejny temat bo spotkała mnie dzisiaj dziwna sytuacja... spaliłem bezpiecznik od oświetlenia ponieważ żaróweczka led mi pękła i musiała zrobić zwarcie... :lol: ale już mniejsza, po tym przepaleniu pomijając to że przestało działać oświetlenie to samochód kompletnie przestał reagować na przyciski w kluczyku, przestał działać centralny zamek, włączając zapłon mrugnęło na desce chyba absolutnie wszystko co się dało łącznie z kierunkowskazami, jak wszystkie wskazówki sobie standardowo lecą do końca i wracają przy zapłonie tak od obrotomierza i prędkościomierza dolatywały gdzieś do połowy oraz zresetowały się wszystkie dane w komputerze (tripy, spalania). Wsadziłem bezpiecznik zapasowy w to oświetlenie i wszystko znowu jest w najlepszym porządku...
Ktoś jest w stanie wyjaśnić dlaczego bezpiecznik od oświetlenia robi taki rozpierdziel w elektronice? o-o

Przy okazji mając sedana w wersji M jakie bezpieczniki nie są potrzebne? wydaje mi się że na dole po lewej 2x15A od wycieraczek tylnej szyby oraz grzanej kierownicy, na górze 15A od halogenów (chyba że na tym bezpieczniku działają światła dzienne?), po prawej 15A od szyberdachu oraz na prawo 15A i 10A od podgrzewania foteli i składania lusterek. Oraz oczywiście wszystkie podpisane jako "spare" :P wole już sobie je wrzucić w woreczek strunowy i przykleić do tej klapki niż kombinować jak te bezpieczniki wydostać...
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-01-19, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  

czerwo 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Przebieg: 180000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2017-03-21, 20:19   

W instrukcji na końcowych stronach masz opisane co wisi na którym bezpieczniku.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje