Problem z lakierem w 5 miesięcznym aucie.
Autor Wiadomość
 Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1   Wysłany: 2017-03-27, 18:54   Problem z lakierem w 5 miesięcznym aucie.

Cześć,

Myjąc auto dzisiaj zauważyłem dziwną kropkę na dachu. Kiedy przetarłem ją suchą szmatką okazało się, że to był parch i zeszła z niego farba. Wielkość tej kropki jest niczym główka od szpilki, a wokół niej jest odbarwiony lakier pod światło. Nie widzę, aby było wgniecenie w miejscu kropki, jak i w odbarwionym lakierze. Chyba czeka mnie wizyta w ASO. Co o tym sądzicie ??? Boję się, że powiedzą, że to uszkodzenie mechaniczne i będę musiał z AC to zrobić, lub zamalować jakimś Hammerite'm :!:
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2017-12-17, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  

Rafael 
RaV

Informacje
 #2  Wysłany: 2017-03-27, 22:48   

Dodaję jeszcze jedno zdjęcie zrobione od góry. Najlepiej na nim widać wszystko.

tookaun 

Informacje
Silnik: 1,2
Przebieg: 21000
Kolor: czarny
Pakiety: Business Line
Typ nadwozia: 5d
 #3  Wysłany: 2017-03-27, 22:51   

Masz przecież jeszcze gwarancję na lakier. Natomiast jak Kia do niej podchodzi to nie wiem, na razie nie miałem doświadczeń w tym względzie.
Wiem natomiast, że w salonie na Szczecińskiej pracuje pan Piotr, którego znam jeszcze z jego poprzedniego miejsca pracy. I on w innym aucie mi coś na podobny problem na dachu poradził, na takich właśnie przygodach z lakierem to on się naprawdę bardzo dobrze zna.

Rafael 
RaV

Informacje
 #4  Wysłany: 2017-03-27, 23:14   

Dzięki za info tookaun. :-D Udam się zatem na ul. Szczecińską do Wrobud i zobaczymy co tam powiedzą. Sprawdziłem dokładnie i absolutnie nie mam żadnej wgniotki w miejscu, gdzie jest defekt. Auto przez rok stało u Dealera (zapewne pod chmurką na parkingu) i nie wiadomo, czy coś się tam nie przytrafiło, także mam nadzieję, że naprawią to w ramach gwarancji. No i że nigdzie więcej nie wyjdzie nic podobnego.

Tedi_19 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #5  Wysłany: 2017-03-28, 14:21   

Ale żeś sie kurna doszukał małej usterki. Pojedziesz raz za tirem po autostradzie i zaraz będziesz miał na masce coś podobnego :P
--------------------

Rafael 
RaV

Informacje
 #6  Wysłany: 2017-03-28, 14:59   

Tedi_19 napisał/a:
Ale żeś sie kurna doszukał małej usterki. Pojedziesz raz za tirem po autostradzie i zaraz będziesz miał na masce coś podobnego :P

Wiesz, mi by to nie przeszkadzało, gdyby nie to, że parch się zrobił i widać rudą. Dodatkowo dziwi mnie wyblakły lakier dookoła tego czegoś. Właśnie zauważyłem to przez wyblakły lakier i nie wiem co jest bardziej poważne. Nie ma wgniecenia i zmatowienia na zewnątrz. Wydaje się to tak jakby zmatowienie było pomiędzy lakierem, a ostatnią warstwą połyskującą.

piotr900 

Informacje
Silnik: 1,4 CVVT
Przebieg: 15200
Kolor: brązowy
Typ nadwozia: hatchback
 #7  Wysłany: 2017-03-28, 16:00   

Jak samochód stał pod chmurką długo to moze były ptasie odchody- raz poczekałem parę dni zanim wytarłem i tez mam nieco wyblakłe miejsce.

Rafael 
RaV

Informacje
 #8  Wysłany: 2017-03-28, 21:05   

piotr900 napisał/a:
Jak samochód stał pod chmurką długo to moze były ptasie odchody- raz poczekałem parę dni zanim wytarłem i tez mam nieco wyblakłe miejsce.

Myślę, że to nie to (przynajmniej taką mam nadzieję :P ). Jak widzę coś takiego to od razu wycieram, bo wiem co się dzieje z lakierem. Lakier matowieje powierzchownie i czuć to pod palcami (niestety w jednym aucie tego nie umyłem i znam z autopsji). Tutaj wierzchnia warstwa jest jak lustro, a wyblaknięcie jest tak jakby pod nią. Dodatkowo jest parch z rdzą w środku. W piątek jadę na serwis i zobaczymy co stwierdzą.

mateusz 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 CRDi
Przebieg: 104350
Kolor: Clear White
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: 5d
 #9  Wysłany: 2017-03-28, 23:31   

Ja nie mam miejscami lakieru na klapie :P Myślałem że to brud, a to brak lakieru chyba coś uderzyło w klapę :P

Rafael 
RaV

Informacje
 #10  Wysłany: 2017-03-31, 11:28   

Odwiedziłem ASO i powiedzieli mi, że to czynnik zewnętrzny, a nie wada fabryczna. Coś wbiło się w lakier i to coś pod lakierem koroduje. Jaśniejsza poświata dookoła tego miejsca występuje tylko na mokrym lakierze przez to, że lakier jest wodorozcieńczalny na etapie malowania samochodu w fabryce. Nie zrobią tego na gwarancji, a jedynie z AC lub odpłatnie i koszt naprawy z polerowaniem całego dachu, bo ma drobne rysy wycenili na 300zł.

Zapytałem co z faktem, że auto jest garażowane i użytkuję je od 5 miesięcy i ponad rok czasu stało u dealera na świeżym powietrzu i nie było garażowane. Nawet na bocznej listwie od kierowcy od strony wewnętrznej jest zielonawy mech świadczący o długim postoju pod chmurką. Listwa wg. ASO kwalifikuje się do wymiany i jej koszt to uwaga - 200zł! Jak dla mnie da się ją wyczyścić szczoteczką.

Zalecili mi kontakt z dealerem gdzie było auto kupowane (niestety 200km od mojego miejsca zamieszkania), wysłanie zdjęć i złożenia reklamacji z tytułu rękojmi, bo przy odbiorze auta nie było widać wady. Może zgodzą się na nieodpłatne usunięcie śladu na dachu i wymiany listwy. Znając polskie realia, to odrzucą moje roszczenie i wtedy pozostaje mi kilka opcji: zostawienie tego i czekanie na większą korozję i naprawa z AC lub własnej kieszeni, olanie gwarancji i zamalowanie tego po oczyszczeniu zaprawką pod kolor lakieru, lub walka z molochem (może Turbo Kamerę zatrudnię :P )

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje