W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Korek otworu technologicznego w progu.

Awatar użytkownika
Rejmi

Korek otworu technologicznego w progu.

Post autor: Rejmi »

nawet nie wiem jak to się nazywa ...

dzisiaj przy wymianie kół zobaczyłem, że w progu nie mam takiej zaślepki/korka średnicy ok 2,5-3 cm

i tu do was pytanie - można to gdzieś dokupić - najlepiej dostawa do domu?

Zapewne w serwisie od ręki takie coś by było ale w najbliższym czasie nie za bardzo będę miał kiedy podjechać.

druga sprawa... korka niema więc pewnie syfu zdążyło do środka nalecieć więc pojawia się pytanie - jak to wyczyścić wypłukać...? przecież węża z wodą nie włożę by wypłukać...?
Ostatnio zmieniony 30 gru 2017, 10:18 przez Rejmi, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Mam takie coś w Seicento. Tzn. taka dziura niczym nie zaślepiona i przynajmniej w 600-tce jest to normalne. Zobaczę jutro, czy mam coś takiego u siebie, ale przypuszczam, że również jest bez zaślepki.

Awatar użytkownika
Rejmi

w progu są chyba 4 i jeden nie zaślepiony

w drugim progu wszystkie są zaślepione także domniemam, że albo wypadł albo nie było - ale zakładam że ma być skoro z drugiej strony jest komplet

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Sprawdziłem u siebie. Wszystkie otwory w progach i w podłodze zaślepione gumowymi korkami. Swoją drogą są bardzo elastyczne i łatwo można je wyjąć i zgubić...

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Post autor: Adrian2007211 »

Zaślepki powinny być w każdym otworze w progach. Brak takiej zaślepki przez kilka dobrych zimowych pór roku nawet skutkuje rdzewieniem progu .
Zaślepka to nie duży koszt , musisz zmierzyć sobie najlepiej suwmiarką rozmiar otworu i poszukać w internecie . Tu na allegro maszy przykładowe , ale nie jestem pewien czy rozmiar 40mm jest prawidłowy .
https://allegro.pl/listing?string=Korek ... i-1-4-0222

:P

Awatar użytkownika
Rejmi

podziękował :)

tym bardziej z uwagi na koszt szkoda czasu na jechanie do serwisu i tam zamawianie za 5 razy tyle i czekanie ...

Adi

Post autor: Adi »

I jak tam Rejmi, zamowiles?
Podaj linka to przyda sie pozostalym forumowiczom w razie czego :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”