W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Uszkodzone Lusterko

Koszty użytkowania, ceny.
Awatar użytkownika
Gruchi

Uszkodzone Lusterko

Post autor: Gruchi »

Witajcie

Sytuacja z wczoraj i blondynka w aucie czyli to nie może skończyć się dobrze i tak też było, zaparkowałem w pracy i stoję przy aucie, jako że przyjechałem troszkę szybciej, chwilę później przyjeżdża wspomniana wyżej pani, dzień był bardzo wietrzny a blondynce ciężko pomyśleć że drzwi się przytrzymuje. Po chwili słyszę że tylko jak się drze "Jezuuu" zamiast łapać drzwi. No i nagle jeb** jej drzwi w moje lusterko złożone.

Oczywiście obejrzała i stwierdziła że nic się nie stało więc już nie zaglądałem by się nie wkurzać. Rano jednak patrzę i widzę

http://s10.ifotos.pl/img/IMG201704_aarrrwq.jpg

uszkodzony cały kierunkowskaz - pęknięty, uszkodzenie lakieru na obudowie i mały odprysk.

Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi bo było już nieco ciemno - niestety mój błąd.

Teraz pytanie do was, wypisałem już świstek szkody tak by ściągnąć jej z OC za wymianę lusterka, jeśli jednak się wyprze pozostaje AC a jako że nie miałem wcześniej żadnych przygód pytanie do was. Czy wystarczy tylko zgłosić szkodę czy także trzeba coś wypisywać ?

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Przede wszystkim szczezrze:
Jesteś gapa że nie obejrzałeś auta od razu. Teraz to Blondynka może się wyprzeć i powiedzieć że Ci się to przytrafiło w nocy. Walcz żeby poszło z jej OC. Szkoda Twoich zniżek.
Jeśli koniecznie chcesz z AC to dzwoń na infolinie tam gdzie masz ubezpieczone auto-pokierują co i jak.

Awatar użytkownika
Gruchi

Zobaczymy co to z tego będzie dzisiaj ale muszę się przyznać do tego co napisałeś że dałem ciała na całej linii, będzie t też nauczka na przyszłość. :-/

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Daj znać jak sie sprawa zakończyła.

Awatar użytkownika
Gruchi

Na chwilę obecną jest w toku, do dziś daje pani czas na wypisanie oświadczenia. Byłem dzisiaj na komendzie i powiedzieli że mogą coś spisać i polecają fundusz gwarancyjny wtedy wszystko idzie z automatu. A no i sprawdziłem też kamery w pracy dziś i mogę grać w totka bo na 5 sekund przed zdarzeniem TIR zasłonił całe zdarzenie. Zaliczyłem też oczywiście ASO KIA no i lusterko po najtańszej linii oporu to koszt 600 zł około i brak auta przez jakiś tydzień. A nowe lusterko to koszt 1800 zł tak więc nie obijamy lusterek ;)

Samo malowanie lusterka to koszt koło 200 zł

Dalsze informacje niebawem

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Jak z OC to bierz nowe i nie kombinuj

Awatar użytkownika
Gruchi

Oświadczenie spisane, przemyślała chyba jednak sprawę. Rano szkoda została zgłoszona i wybrana opcja naprawy w ASO Kia gdzie kupiłem Rio. Teraz tylko umówić się z ASO i wymieniamy na nowe. Finał pozytywny z tragicznym początkiem i nauczką na przyszłość 😀
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2017, 09:27 przez Gruchi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Pewnie na chłodno doszła do wniosku że szkoda jej zniżek z OC. Jak rozumiem ten zapis monitoringu jest koronnym dowodem w sprawie?

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Dobrze wiedzieć, że lusterko takie drogie :D
Zacznę uważać, ostatnio na parkingu, cofałem i ocierając o słup "zdjąłem" całą obudowę lusterka :D

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

Lusterka lusterka... a co dziś ja zastałem po pracy? Lusterko wygięte w drugą stronę (nawet nie wiedziałem że tak można :-)) ale poza tym żadnego śladu czy jakiegokolwiek zadrapania nie widziałem. W sumie powinienem w razie co jeszcze sprawdzić czy elektryka działa ale to już jutro. To jest jakieś zaraźliwe czy co? :P

Awatar użytkownika
Gruchi

Może jakieś fatum wisi nad 1.4 ;)

clarence2
Wyposażenie: L Business line
Przebieg: 20000
Kolor: Biały

Post autor: clarence2 »

kubeusz77, przecież gość napisał, że:
Gruchi pisze:na 5 sekund przed zdarzeniem TIR zasłonił całe zdarzenie. Z
..więc wychodzi na to, że na nagraniu nic nie ma? o-o

Awatar użytkownika
Gruchi

dokładnie, jest jedynie pokazane jak parkuje obok mnie następnie podjeżdża TIR do bramy i zasłania wszystko gdzie w miedzy czasię jest całe zdarzenie, ale udało się spisać oświadczenie chyba z tego względu że wszyscy się śmiali w pracy z tłumaczenia że jest to "siła natury" ;D Sprawa już zgłoszona i wybrany serwis KIA GAM Lubin. Teraz tylko się umówić na wymianę :)

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

To super że tak się udało załatwić sprawe. :-)

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Gruchi pisze:dokładnie, jest jedynie pokazane jak parkuje obok mnie następnie podjeżdża TIR do bramy i zasłania wszystko gdzie w miedzy czasię jest całe zdarzenie, ale udało się spisać oświadczenie chyba z tego względu że wszyscy się śmiali w pracy z tłumaczenia że jest to "siła natury" ;D Sprawa już zgłoszona i wybrany serwis KIA GAM Lubin. Teraz tylko się umówić na wymianę :)
No to zapraszamy do Lubina na wymianę lusterka :-)
Jacek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koszty”