Wideorejestrator-czy macie w swoich autach??
Autor Wiadomość
 kubeusz77 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: 5d
 #1  Wysłany: 2017-06-27, 08:05   Wideorejestrator-czy macie w swoich autach??

Cześć
Powoli przymierzam się do zakupu wideorejestratora do mojego Rio. Jakiś średni model na przysawke do szyby.
Chciałem Was zapytać czy posiadacie takie urządzenie w swoich autach?
Oraz jak i czy w ogóle probowaliście maskować kabel zasilania np.pod słupkiem czy też pod sufitówką. Zadzwoniłem z ciekawości do ASO czy by się podjeli,oczywiście bardzo chętnie koszt 400 zł bo to 2h pracy o-o
Chce kupić sobie kamerkę bo spotykam się na drodze z coraz większą liczbą cwaniaków i niestety uważam że umiejętności kierowców zamiast być coraz lepsze to są coraz gorsze.
Czekam na Wasze opinie
Pozdrawiam

andrew3011 

Informacje
Wyposażenie: M + pakiet navi
Silnik: 1.2
Przebieg: 3000
Kolor: Platinium Graphite
Pakiety: Navi
Tapicerka: ciemna
 #2  Wysłany: 2017-06-27, 09:32   

czesc,

ja mam cos takiego:

strona

i polecam. Jakos obrazu bardzo dobra, obsluguje karty 32 gb chociaz producent podaje inna informacje :)

co do kabla to ja go jakos specjalnie nie maskowalem... po prostu przy przedniej szybie da sie go lekko wepchnac pod podsufitkę a przy slupku mniej wiecej od polowy jego dlugosci, potem miedzy drzwiami a deska rozdzielcza kabel sie miesci i drzwi go nie przycinaja i nizej pod schowkiem do gniazda zapalniczki... wiem ze to strata jednego gniazda zapalniczki ale nie chce placic i kombinowac z podlaczaniem pod jakies inne zrodlo pradu po prostu uwazam ze to gra nie warta swieczki... na poczatku jeszcze zdejmowalem wiedorejestrator jak samochod stal pod blokiem a teraz juz zostawiam za kazdym razem i do tej pory nikt sie nie pokusil zeby wybic szybe :)
co do umiejetnosci kierowcow to fakt coraz wiecej jest "cfaniaków" :) ale na takich wlasnie idealnie sprawdza sie wideorejestrator, wystarczy pokazac palecem ze wszystko sie nagrywa i 90% kozakow wymieka i albo przeprasza albo odjezdza z piskiem opon :) zobaczyc miny niektorych... bezcenne :D

kubeusz77 

Informacje
 #3  Wysłany: 2017-06-27, 09:39   

Ja myślałem o czymś takim
https://m.ceneo.pl/50797636

Ari93 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 64000
Typ nadwozia: Sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #4  Wysłany: 2017-06-27, 17:58   

ja mam Xiaoyi Dash Camera przyklejony na taśmę 3M do tej kratki przy lusterku wstecznym, sama kamera jest prawie cała schowana za lusterkiem. Kabel idzie podsufitką, trochę go widać gdy idzie przez słupek pod uszczelkę, dalej pod uszczelką na sam dół i go wyprowadziłem gdzieś przez skrzynkę z bezpiecznikami, dalej jakoś zakręcony nad nogami, nadmiar kabla skręcony i jest pod deską rozdzielczą pod radiem, stamtąd tylko wychodzi i idąc po plastiku wchodzi w zasilacz w gniazdku.

kubeusz77 

Informacje
 #5  Wysłany: 2017-06-27, 18:10   

Fajnie zrobione. :-)

etunerrr 

Informacje
Wyposażenie: L Business Line
Silnik: 1,2 DOHC CVVT, 1248 cm3, 84 KM, 121 Nm
Przebieg: 30646
Kolor: Biały
 #6  Wysłany: 2017-06-27, 18:42   

Kolego nie myślałeś o aplikacji na smartfonie? Jeśli nie jest kłopotem każdorazowe uruchamiane aplikacji, to pozostaje tylko koszt uchwytu na szybę.

kubeusz77 

Informacje
 #7  Wysłany: 2017-06-27, 19:13   

To też jest jakieś rozwiązanie. Ale jakoś .....telefon zawsze zabieram ze sobą jak opuszczam auto. A kamerka bedzie sobie na stałe na szybie wisieć.

Ari93 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 64000
Typ nadwozia: Sedan
 #8  Wysłany: 2017-06-27, 19:27   

Moim zdaniem "męczenie" smartfona ciągłym nagrywaniem w pełnym słońcu nie jest zbyt dobrym pomysłem, z drugiej strony skoro i tak już robi za nawigację w tym miejscu i da rade uciągnąć nagrywanie w tle to w sumie... lepszy rydz niż nic ;) warto pamiętać że o ile się nie ma LG G5 czy G6 to telefony generalnie mają wąski kąt nagrywania, moja kamerka wisząca zaraz za lusterkiem tak jak widać na zdjęciu; nagrywa praktycznie od słupka do słupka i chociażby dla szerokiego kąta moim zdaniem warto w kamerkę samochodową zainwestować.
A jaką? Najlepiej szukać u zapaleńców: http://autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76

kubeusz77 

Informacje
 #9  Wysłany: 2017-06-27, 19:33   

No wlasnie,ostatnio jechalem nad morze. Smsrtfon w uchwycie na szybie właczony net,gps,Bluetooth i pełne slonce do tego. I smartfon sie przegrzewał i nawigacja sie wieszała. Jesli do tego jeszcze odpalic apkę do nagrywania to może w pełnym słońcu tego nie ogarnąć :lol:

ghost2255 
....---....

Informacje
Wyposażenie: L automat
Kolor: grafit
Inne auto / jakie?: CC 700
 #10  Wysłany: 2017-06-27, 19:47   

Zobacz temat o moim aucie.
Mam bardzo mały rejestrator prawie całkiem niewidoczny z zewnątrz i wewnątrz, kabel pociagniety do lampki, nic nie wystaje, nic nie widać.

tookaun 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,2
Przebieg: 21000
Kolor: czarny
Pakiety: Business Line
 #11  Wysłany: 2017-06-27, 20:09   

Oczywiście, że mam kamerkę i uważam, że w obecnych czasach jest niezbędna.
Nawet w zeszłym tygodniu facet próbował wykorzystać sytuację na drodze i wymusić stłuczkę z mojej winy, chciał perfidnie mi wjechać w bok od przedniej strony. Nie wiem, czemu zrezygnował, może właśnie zobaczył kamerkę, bo byliśmy tak usytuowani, że mógł ją widzieć dobrze.
Nie bawię się w żadne ukrywanie kabla, grzebanie w podsufitce, wisi pionowo od kamery do gniazda zapalniczki, a nadmiar kabla spinam przy samym gnieździe - nigdy mi ten kabel nie przeszkadzał, a kamerę mogę zawsze zdjąć i przełożyć do kolejnego auta.
Ja mam kamery Mio, ale kupowałem je dawno, pewnie teraz są lepsze modele, więc nic nie polecam, ale z tej firmy jetem zadowolony. Nigdy nie kupuj tych najtańszych do powiedzmy 150 zł, bo to potworny badziew jest i rozpada się w rękach.

kubeusz77 

Informacje
 #12  Wysłany: 2017-07-10, 18:25   

Tak jak pisałem kupiłem kamerke Prestigo Roadrunner 140.
Skusiło mnie przede wszystkim rozmiar urządzenia. Jest to chyba najmniejsza kamerka samochodowa. Kamerke zamontowałem pod lusterkiem,kabel poprowadziłem wzdłuż osłony przeciwsłonecznej,potem schowałem pod uszczelką wzdłuż deski rozdzielczej i pod schowkiem aż do gniazda zapalniczki. Jakość urządzenia uważam za wysoką.
Co do filmów to mam ją od wczoraj więc. po testowaniu ,postaram się napisać co i jak.

piotr900 

Informacje
Silnik: 1,4 CVVT
Przebieg: 15200
Kolor: brązowy
Typ nadwozia: hatchback
 #13  Wysłany: 2017-07-15, 10:14   

Ja kupiłem Xblitz P100, kamerka dobrze wykonana, jakość filmów dobra. Nie jest może bardzo mała ale nie jest za duża, zamontowałem z prawej strony pod lusterkiem i jest ok, nic mnie nie zasłania.

kubeusz77 

Informacje
 #14  Wysłany: 2017-07-15, 10:19   

Tez o niej myślałem :-) :-) :-)
Znajomy ją ma i też sobie chwali.

Gruchi 

Informacje
Silnik: 1.4 CVVT 109 km
Przebieg: 16500
Kolor: Bright Silver
Pakiety: Business Line Plus
Typ nadwozia: Hatchback 5D
 #15  Wysłany: 2017-07-16, 08:52   

Kilka lat już użytkuje G1WH i sprawdza się świetnie z wgranym firmware od dod ;) sam obraz jest bardzo dobry, tutaj przykład: https://www.youtube.com/watch?v=cBP9ZmWnTro jedyne czego mi w niej brakuje to GPS dzięku któremu widoczna by była prędkość na nagraniach. Koszt samej kamerki to jakies 150 zł na chwilę obecną. Warto też dokupić uchwyt na taśmę 3M ;D

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje