W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Rio by automaciek

Nasze auta.
Automaciek

Rio by automaciek

Post autor: Automaciek »

Pozwolę sobie otworzyć plejadę gwiazd. Zdjęcia będą później. Korzystając z rabatu dla pracownika kupiliśmy dla żony KIA Rio XL 1.4 z AEB i SMK. Oznacza to że jest to najbogatsza wersja "RYJKA". Naklejone mam pasy " racing" akcesoryjne w kolorze czarnym.
Od razu po zakupie wykonałem: konserwację podwozia woskiem Wurth, wygłuszenie drzwi i tylnich nadkoli taśmą dekarską bitumiczną Alu oraz filcem "poroso", , zamontowałem czujniki parkowania przednie EMG w wersji "flush mount" czyli montowane od tylu zderzaka. Autko otrzymało też naklejki ochronne pod klamki i folię ochronną na tylny zderzak. Kolejne usprawnienia to: automatyczne składanie lusterek ( własna konstrukcja oparta na Arduino, zamknięcie centralnego zamka składa lusterka, włączenie zapłonu rozkłada je, można tę funkcje wyłączyć ) , ionizator powietrza ( moduł oryginalny kia z allegro, sterownik zbudowany na arduino, zawsze gdy aktywny jest wentylator włącza sie funkcja clean na przemian z ionic co 15 minut jak w oryginalnym wykonaniu, miejsce w zespole nawiewu przygotowane było, jedynie trzeba było nawiercić otwory na elektrody). Do kompletu lampki oświetlenia przestrzeni na nogi ( demobil z jakiegoś audi z poprzedniej firmy).
Aby ułatwić sobie korzystanie z usług online tomtom , zainstalowałem w telefonie aplikację " droid automation" która po podłączeniu telefonu po bluetooth do auta aktywuje hotspota w telefonie i umożliwia nawigacji IAVN połączenie po wi-fi do internetu.

Wkrótce zdjęcia i relacje z eksploatacji......

I obiecane fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

P.S. Jeśli macie jakieś pytania, to zapraszam. Chętnie odpowiem.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 05:31 przez Automaciek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

No to jedziesz na wypasie widzę ;) i witam na forum
A pytanko będę miał; skoro to najbardziej wypasiona wersja Ryjka to nie miała w standardzie czujników parkowania ani składanych lusterek?

Automaciek

Czujniki parkowania były i owszem ale tylko tylne. Natomiast lusterka fabrycznie składały się tylko z przycisku złoż-rozłóż, a miałem apetyt na automatyczne składanie jak w wyższych modelach. Jonizatora już nie ma na wyposazeniu w wersji z klimatyzacją automatyczną, jak było to w rio III, postanowiłem uzupełnić ten brak....

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Automatycznie składane lusterka i przednie czujki parkowania to znakomity pomysł jak dla mnie. Gratuluję projektu i wykonania.
Teraz mi powiedz, kiedy mogę Ciebie odwiedzić abyś zamontował mi ten automat do składania lusterek ;) od roku o nim myślę ;)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Pierwsza 4 na forum i od razu pełen wypas. :) Świetne auto, pozdrawiam.

Automaciek

Krzybiel jak tylko rozpiszę sobie schemat sterownika (program jest gotowy) i znajdę czas na wykonanie. O czas bedzie najtrudniej :-).
Cichy dziękuję bardzo.
Jeszcze rok temu nie spojrzał bym na KIA, ale od 1 lutego 2017 pracuję w serwisie i mój światopogląd diametralnie się zmienił. Wcześniej 17 lat w serwisach VAG, i 2 Volkswageny w domu. Jestem pelen podziwu dla marki Kia za progres jakiego dokonała w ostatnich latach (ostatnie dwa lata to z poczwarki w motyla). Wbrew opiniom z korozją nie ma tragedii, benzynowe silniki niezawodne (wprowadzili w końcu hydropopychacze), diesle z wysoką kulturą pracy (omijamy z dalega te na osprzęcie Delphi), skrzynie biegów DCT, radary, kamery. Byłem w szoku jak poznałem te autka.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Wow jaka ładna. Jak dla mnie wygląda dużo lepiej od Polo, Golfa, Skody, chociaż wg mnie i Rio III wygląda od nich lepiej.

Gratuluję :)

Ja mam diesla, ale czy delphi to nie wiem, jak mogę sprawdzić ? :D

Automaciek

Na wtryskiwaczach, pompie paliwowej i ECU silnika są opisy. Najgorzej pod tym względem wypadają silniki 2.9, z dieslem w Rio nie miałem od lutego problemów.
Wracając do Rio, to ponoć jest tyle zamówień że zaczynają limitować dostępność i wydłuża sie czas oczekiwania.

Awatar użytkownika
niedzisiejszy

Post autor: niedzisiejszy »

Witam i cieszę się,że wreszcie człowiek z branży :-)

Bolus74

Post autor: Bolus74 »

To mi się chyba udało ,bo miałem odebrać w październiku ,a już jeżdżę tydzień

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Automaciek mam pytanko do Ciebie , czy twoje radio w tej twojej kijance ma możliwość odbioru stacji cyfrowych DAB+ ?
Jacek

Automaciek

Oczywiście, nawigacja ma to w standardzie. Zwykłe radio nie.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Automaciek pisze:Wracając do Rio, to ponoć jest tyle zamówień że zaczynają limitować dostępność i wydłuża sie czas oczekiwania.
Wcale się nie dziwię, przed zakupem Rio zrobiłem przegląd praktycznie całego segmentu B i w każdej innej marce za to co będę miał w Kii (L+Navi) musiałbym dopłacić co najmniej 10tys. zł. Poza tym kto by chciał jeździć wibrującymi trzycylindrowymi pierdziawkami ;-)

Moja już w PL, właśnie leasing załatwia z salonem papiery, w tym tygodniu może nie zdążą, ale w przyszłym powinienem pochwalić się swoją :-)

BTW, gratulacje Automaciek, fajna sztuka!

EDIT: Słuchajcie, a co wszyscy tutaj tak z konserwacją nadwozia szaleją? Aż tak szybko rdzewieje, że trzeba fabrykę poprawiać?

Automaciek

Widywalłem i 10 letnie bez rdzy, ale mnie koledzy mechanicy z wiekszym stazemyw KIA podpuscili to zrobiłem. A ze jestem wrogiem czarnego biteksu to poszedł w ruch wosk podwoziowy bezbarwny.

Bolus74

Post autor: Bolus74 »

Automaciek mam pytanie:czy żeby wymienić filtr paliwa w mojej RIO crdi to musze wyciągnąć akumulator i odkręcić sterownik pojazdu ,czy może mechanicy jakoś inaczej podchodzą do tego?Bo żeby się do niego dobrać to tak ciasno jest upakowany

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”