Przesunięty przez: Cichy
2017-09-11, 17:54
Kierownica.
Autor Wiadomość
 Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2017-09-11, 11:46   Kierownica.

Cześć,

Zauważyłem w swojej Ryjówce "dziwne" ślady wytarcia na kierownicy. Auto ma przejechane 10700km i kierownica nie jest pokryta skórą, ale standardowa. Wokół fabrycznego zgrzewu zaczyna się wycierać faktura (białe ślady ledwo widoczne na zdjęciach). Już samo wykończenie kierownicy pozostawia moim zdaniem wiele do życzenia mimo iż wiem, że auto jest klasy budżetowej. Czy ktoś z Was również zauważył coś takiego? Może to normalne i ja się po prostu czepiam? :cool:

P.S. Dodawanie zdjęć nie działa, więc podaję linki do dysku Google.

https://drive.google.com/open?id=0B6g1ONX184o0eGJudGFSZnZFeXM
https://drive.google.com/open?id=0B6g1ONX184o0RG95bUFsdWZUTnc
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2017-11-04, 07:52, w całości zmieniany 1 raz  

gregoreu 
VIP

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Przebieg: 500
Kolor: grafit
Pakiety: SMART+podlokietnik+podg,fotele
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
Inne auto / jakie?: peugeot307,
 #2  Wysłany: 2017-09-11, 14:04   

Podzielam twoje zdanie na temat kierownicy,lecz slady ktore widac na zdjeciach w mojej ocenie kwalifikuja kierownice do wymiany,szczegolnie ,ze sam przebieg swiadczy o tym iz jest zdecydowanie za wczesnie na jakiekolwiek zuzycie.
--------------------
gregor

etunerrr 

Informacje
Wyposażenie: L Business Line
Silnik: 1,2 DOHC CVVT, 1248 cm3, 84 KM, 121 Nm
Przebieg: 48000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: 5d
 #3  Wysłany: 2017-09-11, 16:17   

Panowie wątek dotyczący Rio 3, tymczasem w dziale Rio 4.
Przy okazji, za wcześnie na jakiekolwiek przetarcia na kierownicy.

Rafael 
RaV

Informacje
 #4  Wysłany: 2017-09-11, 17:12   

Oj faktycznie zły dział. o-o Nie zauważyłem i proszę Admina o przeniesienie do działu RIO 3. ;-)

Dzięki Panowie za podpowiedzi, pod koniec października mam pierwszą wymianę oleju, więc zgłoszę to na gwarancję. Może wymienią podobnie jak sprzęgło. :!:

Powoli zaczynam żałować, że zaufałem marce KIA. Kupiłem nowe auto, bo miałem dosyć jeżdżenia po warsztatach, a parujące reflektory, sprzęgło i wytarta kierownica powoli zaczyna mnie irytować...

pavulon 
Moderator

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.2 LPG
Przebieg: 105000
 #5  Wysłany: 2017-09-11, 22:39   

Rafael napisał/a:
Dzięki Panowie za podpowiedzi, pod koniec października mam pierwszą wymianę oleju, więc zgłoszę to na gwarancję. Może wymienią podobnie jak sprzęgło.

Wydaje mi sie że na drugim zdjęciu to nie jest przetarcie i wszystkie nasze kierownice tak mają. Moja wygląda w tym miejscu identycznie. Pozdrawiam

lukaszzd 

Informacje
Wyposażenie: M + klimatyzacja
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 15600
Kolor: Space Blue
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #6  Wysłany: 2017-09-16, 07:20   

Potwierdzam u mnie na samym dole jest również takie przetarcie.

piotr900 

Informacje
Silnik: 1,4 CVVT
Przebieg: 15200
Kolor: brązowy
Typ nadwozia: hatchback
 #7   Wysłany: 2017-09-16, 14:50   

kierownica z tym większym elementem (chyba zgrzewania) jest idealnie na wysokości łączenia (pokrywa sie ze srebrną wstawka na kierownicy), pewnie taka jest metoda produkcji i takie coś zostaje. Oprócz tego miejsca na mojej kierownicy nie występują żadne odchylenia jakości. I powiem szczerze że gdybyś o tym nie napisał pewnie do końca posiadania Rio bym tego nie zobaczył.:)

Rafael 
RaV

Informacje
 #8  Wysłany: 2017-09-16, 18:40   

piotr900 napisał/a:
kierownica z tym większym elementem (chyba zgrzewania) jest idealnie na wysokości łączenia (pokrywa sie ze srebrną wstawka na kierownicy), pewnie taka jest metoda produkcji i takie coś zostaje. Oprócz tego miejsca na mojej kierownicy nie występują żadne odchylenia jakości. I powiem szczerze że gdybyś o tym nie napisał pewnie do końca posiadania Rio bym tego nie zobaczył.:)

Zobaczyłem to przypadkiem jak z lekko skręconymi kołami wysiadałem z auta, inaczej również bym tego nie zobaczył. :P Na samym dole kierownicy mam wyraźne wytarcie, które zgłoszę w ASO na przeglądzie. Dziwnie również wygląda to na łączeniu, tak jakby zaczynało się coś łuszczyć. Tak czy inaczej od spodu mam wyraźne wytarcie, które mam nadzieję, że usuną poprzez wymianę kierownicy. Może zapytam, czy jest możliwość dopłaty na kierownicę obszytą skórą. :D

P.S. Znowu nie działa dodawanie plików, więc podaję link dla chętnych, ;D
https://drive.google.com/open?id=0B6g1ONX184o0eWtqN1BaY1J4eVE

ghost2255 
....---....

Informacje
Wyposażenie: L automat
Silnik: 1.4
Kolor: grafit
Inne auto / jakie?: i40
 #9  Wysłany: 2017-09-16, 19:47   

To nie jest wytarcie, tylko miejsce po wycięciu nadlewu w fabryce. To normalne w elementach plastikowych. Wynika z kształtu formy 2-cześciowej.

Jakbyś był zainteresowany, to za tydzień będę miał do sprzedania kierownicę obszyta skórą u tapicera. O niebo lepsza od oryginalnej skórzanej.

Rafael 
RaV

Informacje
 #10  Wysłany: 2017-09-16, 22:26   

Na zdjęciu trochę słabo widać, ale w miejscu, gdzie zaznaczyłem kwadrat na żywo widać, że jest inna barwa plastiku (mały placek, takie odbarwienie). Aparat w telefonie tego nie złapał, ale wygląda to tak jak moja zużyta plastikowa kierownica w poprzednim aucie (w sensie początki ścierania). Co do zmiany kierownicy, to nie chcę nic puki co zmieniać, bo auto jest na gwarancji. Ppo pierwszym przeglądzie mechanicznym prawdopodobnie więcej do ASO nie zajadę, więc wtedy może będę myślał o wymianie kierownicy i innych ulepszeniach. ;-) Zobaczymy co powiedzą w ASO, jak pojadę na wymianę oleju pod koniec października.

piotr900 

Informacje
Silnik: 1,4 CVVT
Przebieg: 15200
Kolor: brązowy
Typ nadwozia: hatchback
 #11  Wysłany: 2017-09-18, 15:26   

Na pewno przy wizycie w ASO można zwróciś uwagę na tą kierownicę, dlaczego inni mają idealnie obrobioną a drudzy- jak to u mnie w firmie się mawia "dopuszczoną warunkowo" czyli z defektem ale nie wpływającym na działanie i liczenie że klient tego nie zauważy.:))

Churek 
Administrator

Informacje
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 250900
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #12  Wysłany: 2017-11-01, 17:55   

Wczoraj rozmawiałem w salonie i z kierownicami, szczególnie skórzanymi, jest to znany problem, występujący dość często i na początku "poprawiany" na gwarancji.....

Przyczyna jest dość niezwykła :) używanie kremu do rąk ..... którego niektóre składniki szkodzą kierownicy, nawet tej skórzanej :cool:

Podobno zostało to zdiagnozowane przez serwisy i w tej chwili nie bardzo chcą to wymieniać/naprawiać .....
--------------------
Pozdrawiam
Churek

Rafael 
RaV

Informacje
 #13  Wysłany: 2017-11-01, 19:14   

Dzwoniłem w poniedziałek do serwisu, bo minęło półtora tygodnia od wizyty i ani widu, ani słychu o kierownicy i wybrakowanej książce serwisowej (od dealera dostałem książkę bez 12 stron i nie mieli gdzie wbić przeglądu gwarancyjnego). Miał ktoś oddzwonić i jak się można domyślać nikt nie zadzwonił. Zgodnie z rozmową z kimś z ASO czekam na telefon jutro czy coś wiedzą. Jeśli nie to sam zadzwonię. Najśmieszniejsze jest to, że kierownik serwisu stwierdził, że kierownica na dole musiała o coś ocierać i centrala musi się wypowiedzieć, czy to podlega gwarancji. Ciekawe co może ocierać na samym dole... Jakby coś tarło, to cała kierownica od skręcania była by wytarta dookoła. Jeśli uda mi się odzyskać książkę serwisową i nową kierownicę, to będzie to i tak moja ostatnia wizyta w ASO.

Automaciek 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 100KM 6s
Przebieg: 8000
Kolor: Czerwony
Pakiety: AEB, SMK
Tapicerka: Czarna
Inne auto / jakie?: VW Passat 2.0 TFSI
 #14  Wysłany: 2017-11-03, 20:16   

Niestety kierownice to bolączka wielu producentów (teść w Nissanie po 60 tys km ma masakrę). Nie mówię tu Rafael o twoim przypadku konkretnie. Ale użytkownicy mocno sie przyczyniają, wspomniane kremy, mocno pocące się dłonie (niszczące się gumowe przyciski pilotów czy przyciski klaksonu w starszych Oplach), biżuteria i kurczowe ściskanie..... Prawda jest też taka że serwisy asekurują się w watpliwych przypadkach i wysyłają prośbę o autoryzację do centrali. Jeśli zbyt pochopnie ocenią usterkę, to zapłacą z własnej kieszeni. Wiec nie dziwcie się!
Rozpatrując gwarancję trzeba wniosek opisać i uzasadnić, podając przyczynę uszkodzenia. Nie napiszę że sprzęgło samo się zepsuło jesli wiem że klient jeździ z nogą na sprzęgle. To samo kierownica, jak widać klientkę z " finglami" na palcach to jaka wina producenta w tym?

Rafael 
RaV

Informacje
 #15  Wysłany: 2017-11-13, 13:47   

Wiadomo, że może być różnie. Ja mam tylko obrączkę i nie używam kremów. Ręce również mi się nie pocą i kierownicę trzymam swobodnie. Mam spore dłonie, więc obrączka nie dotyka jej nawet i dziwne, że od spodu się wycierać zaczyna.

W moim przypadku ASO zdecydowało o wymianie kierownicy na nową w ramach gwarancji. W tej chwili czekają na nią, bo jest niedostępna i może to potrwać około miesiąca. Dodatkowo przy przeglądzie (raczej wymianie oleju po roku) zamówili duplikat książki gwarancyjnej, gdyż w oryginalnej brakowało 12 stron... o-o

Szkoda, że nie da się tak dogadać z centralą KIA, że wymienią ją na skórzaną za jakąś dopłatą z mojej strony. :P

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje