W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Dzienne LED.

Awatar użytkownika
Rejmi

Dzienne LED.

Post autor: Rejmi »

Pokusiłem się i wymieniłem na ledy żarówki w pozycjach/dziennych, efekt wg mnie OK - uprzedzam zdjęcie jakości mizernej ...

Za żarówki za 4 sztuki zapłaciłem 11,33 $ - oczywiście chińczyk prosto z Chin (P21/5W BAY15D KOLBY 7.5 W)

Na foto ma dosyć niebieski odcień - w rzeczywistości tak to nie wygląda - jest białe zimne światło
Załączniki
dz_led.jpg
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 17:28 przez Rejmi, łącznie zmieniany 3 razy.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Sam bym chętnie takie założył, ale najchętniej kupowane w Polsce, na przykład na Allegro :)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Wygląda fajnie. Też się do tego przymierzałem, tylko dawno temu i był problem z tanimi LED'ami. Może czas wrócić do tematu :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Ja w białej sztuce mojej żony, założyłem Ledy Osram P21/5W. Rewelacja !!! Na prawdę polecam. Nawet bardzo słoneczny dzień są super widoczne, a barwa światła powoduje, że są lepiej widoczne niż tradycyjne żarówki. Ale przyznaje bez bicia, że wymieniali mi w serwisie, bo za bardzo moje wielkie łapy nie chciały się tam wcisnąć ;)

Awatar użytkownika
smarkus

Post autor: smarkus »

Tak z ciekawości bo słyszałem/przyczytałem ,że policja nie akceptuje takiej zabawy z wstawianiem led w miejsce zwykłych żarówek (brak homologacji, klosze nieprzystosowane ece itp ), ubezpieczyciel jak się uprze może robić focha z odszkodowaniem w razie kolizji oraz aso może robić problem z gwarancją na reflektory. Spotkał się ktoś z w/we przypadkami ?

Edit
Osram led driving według opisy producenta, "These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads. Please note: Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage"

Edit
Ledy w europie w zestawach nie od producenta można stosować tylko w kabinie auta, wiec temat tylko dla "orłów";)

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

A zwróć uwagę na zdjęcie jakie dodałeś dzisiaj w tym temacie: http://kiario.com.pl/viewtopic.php?p=20787#20787
Jest tam przy kilku żarówkach dopisek "lub LED". Moim zdaniem oznacza to że można tam wsadzić co się chce. Nielegalne są te "januszowe" LEDy jako żarówki H7 itp itd ale my m.in. światła dzienne jak najbardziej na ledowe możemy zamienić bo producent przewidział taką możliwość.

Automaciek

Post autor: Automaciek »

"lub LED" w zależności od wersji reflektorów (lamp), a nie zachcianki użytkownika. Każda lampa ma na obudowie lub kloszu wytloczony spis żarówek do zastosowania w nim, oraz czy obsługuje dzienne (DRL). Są tez inne mniej czytelne informacje.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017, 14:28 przez Automaciek, łącznie zmieniany 1 raz.

f0ku5
Administrator

Czyli jeśli ja nie mam w dziennych w oryginale ledów to lepiej ich tam nie pakować?

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

smarkus pisze:Tak z ciekawości bo słyszałem/przyczytałem ,że policja nie akceptuje takiej zabawy z wstawianiem led w miejsce zwykłych żarówek (brak homologacji, klosze nieprzystosowane ece itp ), ubezpieczyciel jak się uprze może robić focha z odszkodowaniem w razie kolizji oraz aso może robić problem z gwarancją na reflektory. Spotkał się ktoś z w/we przypadkami ?

Edit
Osram led driving według opisy producenta, "These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads. Please note: Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage"

Edit
Ledy w europie w zestawach nie od producenta można stosować tylko w kabinie auta, wiec temat tylko dla "orłów";)
Co do gwarancji się nie wypowiem, ale nie ma problemu z montowaniem ledowych świateł do jazdy dziennej pod warunkiem, że mają homologację oraz są zamontowane na wysokości i w odstępach przewidzianych przez przepisy.

http://www.swiatla.auto.pl/informacja/17/prawo-drogowe

Automaciek

Tyle ze kolega pisał o implementacji LED do istniejącego reflektora....
Zamontować można, ale co z estetyką?

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

f0ku5 pisze:Sam bym chętnie takie założył, ale najchętniej kupowane w Polsce, na przykład na Allegro :)
jak wolisz - kupujesz to samo tylko w cenie 4-ro krotnie wyższej- takie same ledy w allegro kosztują 39,90 - za sztukę!!!

krzybiel napisał/a:
Ale przyznaje bez bicia, że wymieniali mi w serwisie, bo za bardzo moje wielkie łapy nie chciały się tam wcisnąć ;)

nie trzeba modyfikować chirurgicznie dłoni - kwestia 4 śrub oraz kilku spinek wielokrotnego użytku i w ciągu kilku minut masz obydwa reflektory wyjęta i dostęp do żarówek taki, że nawet zębami wymienisz ;)

Automaciek napisał/a:

wg mnie in plus - bo nie świecą na żółto tylko na biało :) jakoś tak lepiej to wygląda :)
Oczywiście gust jak d...a każdy ma inny :)

oczywiście mówię o światłach typu pozycja, kierunek, dzienne, stop, tablica czy środek bo do mijania, drogowych czy p. mgielnych absolutnie niedopuszczalne.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017, 17:00 przez Rejmi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smarkus

Post autor: smarkus »

Ari93 pisze:... Nielegalne są te "januszowe" LEDy jako żarówki H7 itp itd ale my m.in. światła dzienne jak najbardziej na ledowe możemy zamienić bo producent przewidział taką możliwość.
Ja pisałem nawet o pozycyjnych , te osramy p21/5W też są tylko nie na drogi publiczne
https://www.osram.com/am/ecat/LEDriving ... P_4053099/

Nawet niektóre halogenowe h7 o super jasności też są zabronione i to markowe np. Philips Diamond Vision H7, OSRAM H7 COOL BLUE HYPER.
Jedna z firm nie pamiętam nazwy (chyba osram ) dąży do wprowadzenia w pełni legalnych ledów do istniejących reflektorów do końca 2017 roku.
Ciężko jest im chyba zmusić ledy aby zachowywały się jak zwykłe żarówki. Widać to na drogach , wszyscy myślą ze super białe hiper fajne, a jak przyjdzie do deszczu i problemów z widocznością lub oślepiania innego kierowcy to już nikogo nic nie interesuje.

Aby nie marudzić chętnie był też kupił ale chyba z homologacją dlatego też dopytywałem czy ktoś miał jakieś przygody z aso, policją i ubezpieczycielem przy zastosowaniu ledów jako zamienniki.

Automaciek

Rejmi pisze:
f0ku5 pisze:Sam bym chętnie takie założył, ale najchętniej kupowane w Polsce, na przykład na Allegro :)
jak wolisz - kupujesz to samo tylko w cenie 4-ro krotnie wyższej- takie same ledy w allegro kosztują 39,90 - za sztukę!!!

krzybiel napisał/a:
Ale przyznaje bez bicia, że wymieniali mi w serwisie, bo za bardzo moje wielkie łapy nie chciały się tam wcisnąć ;)

nie trzeba modyfikować chirurgicznie dłoni - kwestia 4 śrub oraz kilku spinek wielokrotnego użytku i w ciągu kilku minut masz obydwa reflektory wyjęta i dostęp do żarówek taki, że nawet zębami wymienisz ;)

Automaciek napisał/a:

wg mnie in plus - bo nie świecą na żółto tylko na biało :) jakoś tak lepiej to wygląda :)
Oczywiście gust jak d...a każdy ma inny :)

oczywiście mówię o światłach typu pozycja, kierunek, dzienne, stop, tablica czy środek bo do mijania, drogowych czy p. mgielnych absolutnie niedopuszczalne.
Pisząc o estetyce miałem na myśli dokładane lampy DRL. W poprzednim aucie żony (new beetle) zamontowałem DRL LED w miejsce oryginalnych przeciwmgłowych. W Passacie zamontowałem własnej konstrukcji 10W LED w miejsce pozycyjnych w reflektorach xenon i pełnią one funkcję pozycji i dziennych. Nikt się nie czepia, ani pilicja, ani diagnosta....
Tak że może nie należy się bać.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Automaciek pisze: W Passacie zamontowałem własnej konstrukcji 10W LED w miejsce pozycyjnych w reflektorach xenon
Mógłbyś sprecyzować,,,, własnej konstrukcji,,,,tzn.jesteś konstruktorem ,wynalazcą?

f0ku5
Administrator

Rejmi pisze:jak wolisz - kupujesz to samo tylko w cenie 4-ro krotnie wyższej- takie same ledy w allegro kosztują 39,90 - za sztukę!!!
A te ledy, które masz założone działają tak samo, jak żarówki w tym miejscu? Tzn mają dwa "włókna" i w zależności od tego, czy świecą się same dzienne, czy też dodatkowo pozycyjne to świecą inaczej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”