W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

200 000 km w 1897 dni .....

Awatar użytkownika
Churek
VIP

200 000 km w 1897 dni .....

Post autor: Churek »

Cześć - jechałem, jechałem i dojechałem .... tak jak w tytule:

200 000 km
1 897 dni
średnio 105,5 km dziennie
spalone ok. 13 000 litrów benzyny
13 przeglądów co 15 000 km
2 komplety tarcz
5 kompletów opon
itd .... :-)

Problemy ..... w zasadzie nie ma (tfu na psa urok :D )

Cały czas mi wszystko pasuje, bardzo lubię ten samochód a jedyna rzecz, która mnie wkur...za to ten mini zbiorniczek paliwa ....

Jadę dalej - spróbujemy dociągnąć do 300 000 km :cool: :D

Zdjęć samochodu nie będzie bo brudas .....
Załączniki
Tadam .....
Tadam .....
Już za chwileczkę, już za momencik ....
Już za chwileczkę, już za momencik ....
Pozdrawiam
Churek

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Gratulacje i kolejnych 200 000... ;)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

f0ku5 pisze: i kolejnych 200 000...
No powiem Ci, że to ambitny cel :D Ale wydaje mi się, że osiągalny :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
etunerrr

Post autor: etunerrr »

Najważniejsze, że autko dalej przynosi radość, a przynajmniej nie masz go dość ;-)
Jak oceniasz stan opon, bo o ile wiem też pomykasz na Michelin CrossClimate 205/55 r16. Ile km przetrwały i w jakim stanie są?
Pozdrawiam i sądzę, że Twój silnik dojedzie do 666666 km bez problemu :devil2: :!: Pytanie czy cała Kia też :-D
Co do silników to jedne z najtrwalszych jakie obecnie są na rynku- to moje zdanie. Niewielkie grono wolnossących jednostek Kia/Hyundai, Mazda, Suzuki nie poszło za trendami zmniejszenia pojemności przy wzroście źrebaków, kosztem oszołomionych osiągami o-o

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Churek pisze:13 przeglądów co 15 000 km
Przeglądy płatne czy w systemie gospodarczym ?.A co ze skrzynią i olejem w aut.?

Awatar użytkownika
etunerrr

Post autor: etunerrr »

Czy naprawdę to taka niezwykła wiedza, że Churek serwisuje auto sam i olej wymienia w skrzyni mimo braku zaleceń producenta ż? ;-) http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=696

Awatar użytkownika
Churek
VIP

etunerrr pisze:Jak oceniasz stan opon, bo o ile wiem też pomykasz na Michelin CrossClimate 205/55 r16. Ile km przetrwały i w jakim stanie są?
Na dzisiaj mają prawie 39 000 km najazdu i ..... nic :) Naprawdę solidne opony, przetrwały i mróz i upał. Bieżnika nie mierzyłem, ale spokojnie drugie tyle dojadą.
Oczywiście przekładam co 10 000 km przód tył.
Zasadnicza zaleta jest taka, że w przeciwieństwie do ostatnich Nokianów - nie ząbkują.
Cały czas jeździ się jak na puchowych poduchach :D

Gandalf wej pisze:Przeglądy płatne czy w systemie gospodarczym ?.A co ze skrzynią i olejem w aut.?
W systemie gospodarczym, ale z zachowaniem procedur (blachę sam sobie umiem obejrzeć :cool: ).

Jakbym jeździł do ASO to nawet kijem na odległość by AT nie tknęli a ja już 3 czy 4 wymiany oleju z filtrem robiłem - jak słusznie zauważył etunerr.

Więc to takie przeglądy "gospodarcze plus"

Świece nie co 100 000 tylko co 45 000, olej + wszystkie filtry co 15 000 a nie co 30 000, AT co 30 - 50 000 a nie wcale :cool:

Najbadziej fascynuje mnie akumulator, który od nowości i nic .... tfu na psa urok.

Za to chyba kończy się alternator bo na zimno strasznie gwiżdże. Szczęśliwie łatwy do wyciągnięcia i oddania do regeneracji.
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

To prawda, alternator jest rewelacyjnie dostępny. U mnie w Saabie najlepszą metodą jego wyciągnięcia jest zdjęcie prawej półosi z podporą i przedłużką i wyjęcie dołem ;-)

Muszę jeszcze poczytać na forum o serwisowaniu i Waszych doświadczeniach - to moje pierwsze nowe auto, ale jak mniemam przeglądy "gospodarcze" oznaczają pożegnanie się z gwarancją? Zawsze chyba można coś zrobić samemu obok przeglądu w ASO, typu częstsza wymiana świec itp.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

No zrób jakieś zdjęcie, nieważne że brudny, jak będziesz przejeżdżał przez jakieś ciekawe miejsce. Musimy się pochwalić naszym rekordzistą na facebooku. :cool:

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Soul_Man pisze: ale jak mniemam przeglądy "gospodarcze" oznaczają pożegnanie się z gwarancją?
Mniemasz dobrze, ale mnie to już generalnie "ryro" :D Nie mam gwarancji nawet na antenę od radia ;-)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Cichy pisze:No zrób jakieś zdjęcie, nieważne że brudny, jak będziesz przejeżdżał przez jakieś ciekawe miejsce.
Wjadę na myjnię w drodze do pracy :D Będzie ciekawie ;-) :D :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Po 200 000 km wypadałoby się samochód umyć i zatankować
Załączniki
IMG_20171020_074428.jpg
IMG_20171020_074210.jpg
IMG_20171020_074204.jpg
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

A zamiast tortu to mogłeś mu BP98 zalać ;-)

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Ładna sztuka Rio. Po umyciu jak nowa. Niejeden handlarz zacierałby ręce, aby skorygować licznik o 100tyś., bo przebiegu nie widać. :devil2:

A tak na poważnie to życzę kolejnych 200tyś. km bez awarii. ;-)

P.S. Co to jest to czarne na zderzaku widoczne koło prawej lampy? Wlew płynu do spryskiwaczy własnej roboty? :P

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Ari93 pisze:A zamiast tortu to mogłeś mu BP98 zalać
Próbowałem kiedyś nawet V-power 100 racing - srajcing :D szkoda kasy.
Pomijam fakt, że już gdzieś się naparzaliśmy w tym temacie na forum i .... nie ma co przesadzać. PB95 jest wg fabryki i tak ma być.
Rafael pisze:Ładna sztuka Rio. Po umyciu jak nowa.
Dzięki. Na mokro wygląda git, ale do "cudeńka" to trzeba by nad nią trochę popracować detailingowo - a to nie moja bajka :cool: :D
Rafael pisze:P.S. Co to jest to czarne na zderzaku widoczne koło prawej lampy? Wlew płynu do spryskiwaczy własnej roboty?
I tu Cie zaskoczę :P To jest złącze 220V do ogrzewania postojowego DEFA :cool:

Ogrzewanie wnętra nagrzewnicą typu "minifarelka" + ogrzewanie miski olejowej - jest gdzieś wątek na ten temat, ze zdjęciami włącznie.
Pozdrawiam
Churek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”