W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

No i stało się... wgniotka w klapie-z ubezpieczenia czy nie?

Koszty użytkowania, ceny.
Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

No i stało się... wgniotka w klapie-z ubezpieczenia czy nie?

Post autor: Ari93 »

Witam, tak jak w temacie; kilka dni temu zapomniałem o istnieniu wielkiego znaku stojącego za mną, problem w tym że stał on do mnie bokiem czyli jego grubość wynosiła jakieś 3-4cm? Stał w miejscu widocznym na zdjęciu czyli ani w wstecznym ani w bocznym lusterku go kompletnie nie widziałem :devil: może bym widział we wstecznym ale duży wiatr, ulewa, osoba siedząca na tylnej kanapie po prawej i ewentualnie przyciemniona szyba...

No nic, jestem umówiony już do blacharza/lakiernika i za jakieś 400zł będzie zrobione. Pytanie mam co do ubezpieczenia; warto to zgłosić? Wiadomo że na czymś muszą zarabiać, jak ja mam to zrobić z ubezpieczenia po czym oddać im w zmniejszonych zniżkach 2x tyle to jest to bez sensu. Dodam że ubezpieczenie nie jest na mnie a na osobę która ma pod sobą jeszcze 2 auta (nie wiem czy to na inne auta przechodzi czy nie).
Jakie jest Wasze zdanie?
Załączniki
IMG_20171025_112207.jpg

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

400zł to sporo jak na taką wgniotkę... Z drugiej strony to wgniecenie jest na kantach, czyli miejscu gdzie się nie wyklepie (lub będzie ciężko) i podejrzewam, że skończy się ciut większą ilością szpachli.

W kwestii ubezpieczenia, to zniżki są na osobę, a nie auto. Także podejrzewam, że podwyżka będzie na wszystkie auta i może się to nie opłacać. Mówię oczywiście o podwyżce na AC, bo teoretycznie nie powinno to wpłynąć na OC. Warto zadzwonić do ubezpieczyciela i zapytać, bo oni nieduże szkody przeważnie traktują ilościowo i nie patrzą na wartość szkód (przynajmniej tak mi powiedzieli w ASO jak kupowałem pakiet dilerski).

tookaun

Post autor: tookaun »

Paskudne miejsce, więc 400 zł to wcale nie tak dużo. Nie robiłbym tego z AC, bo utrata zniżek na 3 auta jednak będzie dotkliwa. Zapytałbym jeszcze o koszt naprawy u magików w jakimś warsztacie usuwającym wgniotki metodą PDR.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator

na zdjęciu nie widać ale "znak" odskoczył w lewo i lekko zarysował i wgiął blachę tą po prawej więc to też nie jest sama wgniotka do zrobienia. Wrzucę fotkę przy okazji.
Do magika dzwoniłem ale jak zobaczył że lakier pękł... do tego kia ma ponoć grube blachy no i to chyba jedno z najgorszych miejsc na takie akcje bo na tych zgięciach więc odesłał mnie do innego magika, kilka osób już mi go też poleciło także nawet chyba nie chce szukać tańszych "Januszy" tym bardziej że cena ponoć adekwatna

Awatar użytkownika
tyka47
VIP
Wyposażenie: business line
Silnik: 1,2 benzyna
Przebieg: 43000
Kolor: biały
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: RIO IV

Post autor: tyka47 »

Na 100% zniżki na pozostałych samochodach pójdą się ....
Sam mam na swoje nazwisko 3 samochody i jestem po "przejściach", tak że wiem co mówię.
400 zł to w tym przypadku kwota warta odżałowania z własnego portfela.
.
.
.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

artiono

Post autor: artiono »

ja usuwałem wgniotke w Eurokas Katowice mają goscia swojego magika ,trzeba się umowić na wizytę bo gość jest na telefon,szkoda auto casco i zniżek.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator

Ten do którego ja dzwoniłem to też współpracuje z salonami itp tutaj w okolicy, termin ma na za półtorej miesiąca mniej więcej :P no ale on nic nie zrobi, lakier pękł a nie jest lakiernikiem, blacha gruba w fatalnym miejscu dlatego odesłał mnie do blacharza i lakiernika. Dodaje te fotki odbicia gdzie widać jako tako że światło się załamuje, inaczej trudno dostrzec że tam minimalna wgniotka jest
Załączniki
IMG_20171105_153707.jpg
IMG_20171105_153656.jpg

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Jakbyś zgłosił to z AC w ASO to pewnie poszli by po całości i wymieniliby cała klapę na nową.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koszty”