No i stało się... wgniotka w klapie-z ubezpieczenia czy nie?
Autor Wiadomość
 Ari93 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 59000
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: Sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2017-11-04, 17:25   No i stało się... wgniotka w klapie-z ubezpieczenia czy nie?

Witam, tak jak w temacie; kilka dni temu zapomniałem o istnieniu wielkiego znaku stojącego za mną, problem w tym że stał on do mnie bokiem czyli jego grubość wynosiła jakieś 3-4cm? Stał w miejscu widocznym na zdjęciu czyli ani w wstecznym ani w bocznym lusterku go kompletnie nie widziałem :devil: może bym widział we wstecznym ale duży wiatr, ulewa, osoba siedząca na tylnej kanapie po prawej i ewentualnie przyciemniona szyba...

No nic, jestem umówiony już do blacharza/lakiernika i za jakieś 400zł będzie zrobione. Pytanie mam co do ubezpieczenia; warto to zgłosić? Wiadomo że na czymś muszą zarabiać, jak ja mam to zrobić z ubezpieczenia po czym oddać im w zmniejszonych zniżkach 2x tyle to jest to bez sensu. Dodam że ubezpieczenie nie jest na mnie a na osobę która ma pod sobą jeszcze 2 auta (nie wiem czy to na inne auta przechodzi czy nie).
Jakie jest Wasze zdanie?

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Kolor: Graphite Meralic
Pakiety: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka: Beżowo-Czarna
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #2  Wysłany: 2017-11-04, 18:30   

400zł to sporo jak na taką wgniotkę... Z drugiej strony to wgniecenie jest na kantach, czyli miejscu gdzie się nie wyklepie (lub będzie ciężko) i podejrzewam, że skończy się ciut większą ilością szpachli.

W kwestii ubezpieczenia, to zniżki są na osobę, a nie auto. Także podejrzewam, że podwyżka będzie na wszystkie auta i może się to nie opłacać. Mówię oczywiście o podwyżce na AC, bo teoretycznie nie powinno to wpłynąć na OC. Warto zadzwonić do ubezpieczyciela i zapytać, bo oni nieduże szkody przeważnie traktują ilościowo i nie patrzą na wartość szkód (przynajmniej tak mi powiedzieli w ASO jak kupowałem pakiet dilerski).

tookaun 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,2
Przebieg: 21000
Kolor: czarny
Pakiety: Business Line
Typ nadwozia: 5d
 #3  Wysłany: 2017-11-04, 21:44   

Paskudne miejsce, więc 400 zł to wcale nie tak dużo. Nie robiłbym tego z AC, bo utrata zniżek na 3 auta jednak będzie dotkliwa. Zapytałbym jeszcze o koszt naprawy u magików w jakimś warsztacie usuwającym wgniotki metodą PDR.

Ari93 

Informacje
 #4  Wysłany: 2017-11-04, 22:44   

na zdjęciu nie widać ale "znak" odskoczył w lewo i lekko zarysował i wgiął blachę tą po prawej więc to też nie jest sama wgniotka do zrobienia. Wrzucę fotkę przy okazji.
Do magika dzwoniłem ale jak zobaczył że lakier pękł... do tego kia ma ponoć grube blachy no i to chyba jedno z najgorszych miejsc na takie akcje bo na tych zgięciach więc odesłał mnie do innego magika, kilka osób już mi go też poleciło także nawet chyba nie chce szukać tańszych "Januszy" tym bardziej że cena ponoć adekwatna

tyka47 

Informacje
Wyposażenie: L Business Line
Silnik: 1.2 84KM
Przebieg: 26000
Kolor: clear white
Typ nadwozia: 5D Hb
Inne auto / jakie?: KIA CEED
 #5  Wysłany: 2017-11-05, 12:32   

Na 100% zniżki na pozostałych samochodach pójdą się ....
Sam mam na swoje nazwisko 3 samochody i jestem po "przejściach", tak że wiem co mówię.
400 zł to w tym przypadku kwota warta odżałowania z własnego portfela.
--------------------
.
.
.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

artiono 

Informacje
Wyposażenie: xl
Silnik: 1,4
Przebieg: 11000
Kolor: wendy brown
Typ nadwozia: sedan
 #6  Wysłany: 2017-11-05, 16:54   

ja usuwałem wgniotke w Eurokas Katowice mają goscia swojego magika ,trzeba się umowić na wizytę bo gość jest na telefon,szkoda auto casco i zniżek.

Ari93 

Informacje
 #7  Wysłany: 2017-11-05, 17:38   

Ten do którego ja dzwoniłem to też współpracuje z salonami itp tutaj w okolicy, termin ma na za półtorej miesiąca mniej więcej :P no ale on nic nie zrobi, lakier pękł a nie jest lakiernikiem, blacha gruba w fatalnym miejscu dlatego odesłał mnie do blacharza i lakiernika. Dodaje te fotki odbicia gdzie widać jako tako że światło się załamuje, inaczej trudno dostrzec że tam minimalna wgniotka jest

kubeusz77 

Informacje
Silnik: 1.4
Typ nadwozia: 5d
 #8  Wysłany: 2017-11-16, 13:21   

Jakbyś zgłosił to z AC w ASO to pewnie poszli by po całości i wymieniliby cała klapę na nową.

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje