W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Szarpanie przy zmianie biegu.

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Niestety, to co piszecie to prawda...

Najzwinniejsza była moja rozbita Ryjówka z 2014 roku...
Moja nowa z 2015 już się wolniej kula :( jeszcze ostatnio na zmianie opon wgrali mi jakąś aktualizację oprogramowania silnika.
Ryjówka mamy z 2016 kula się jeszcze gorzej, ale o dziwo mniej pali, niż moja.

A te najnowsze IV, w firmie mają już 7 sztuk, podobno kulają się jeszcze gorzej... Ale normy są spełnione :D

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Wygląda na to, że moje problemy z szarpaniem przy zmianie biegów (zwłaszcza 1->2) minęły. Wczoraj wymienili mi przepustnicę (akcja serwisowa) i nagle da się normalnie zmieniać biegi. Nie ma szarpania i nieprzewidywalności sprzęgła, która była do tej pory.

RoadDriver

Post autor: RoadDriver »

Pytanie czy zmiana przepustnicy by poprawiła płynność zmiany biegów w automacie. Bo z 1-2 jest mocno odczuwalne, kolejnych biegów prawie nie czuć. Dynamiczne ruszanie idzie jak po maśle. Jak toczę się w korku to zmiana z 1 na 2 jest moim zdaniem jak na automat zbyt "denerwująca".

RoadDriver

Post autor: RoadDriver »

Zmienili przepustnicę. Znacznie lepiej. Dodatkowo dźwięk silnika nie zmienia się mocno przy przekraczaniu 2000 obrotów.

Automaciek

Post autor: Automaciek »

Zmieniłem dziś przepustnicę w swoim Ryjku, i faktycznie zmieniła sie charakterystyka reakcji na pedał gazu, jest bardziej liniowo, bez szarpania. Wszystkie przepustnice w Picanto i Rio wyprodukowane bodajże do 20 października 2017 idą do wymiany.

SirMicho

Post autor: SirMicho »

A to jest jakaś akcja na to? Mi tez wymienili, ale to dlatego że miałem usterkę i pojechałem sz tym do serwisu. I rzeczywiście już tak nie szarpie.

Automaciek

Post autor: Automaciek »

Jest kampania. Przy okazji wizyty w serwisie, lub po wystąpieniu usterki przeprowadza się kampanię.

Szybki-17

Post autor: Szybki-17 »

Witam serdecznie ! Zamówiłem Ryjówkę w grudniu, rok produkcji ma być 2019 a przyjście w marcu/kwietniu. Wybrałem wersje 1.4 dohc L plus pakiet stylistyczny, czytam ostatnio o tym szarpaniu w Stonicu i Rio i zastanawiam się czy problem będzie u mnie czy też auta produkowane w 2019 roku mają problem rozwiązany. Czy wie ktoś coś na w/w temat i czy lepiej odpuścić sobie to auto czy brać i niczym się nie przejmować ? Prosze o porady :D

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Bierz i sie nie przejmuj , będziesz miał gwarancję , będzie coś nie tak jedziesz i Ci robią . Ja ma rocznik 2012 u mnie nic takiego nie występuje .
Jacek

Szybki-17

jachnyc pisze:Bierz i sie nie przejmuj , będziesz miał gwarancję , będzie coś nie tak jedziesz i Ci robią . Ja ma rocznik 2012 u mnie nic takiego nie występuje .
Ty masz III generację a ja piszę o IV. Zastanawia mnie czy ktoś już otrzymał nową wersję w tym roku i jak zachowuje się jego samochód.

clarence2
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L Business line
Silnik: 1.4
Przebieg: 20000
Kolor: Biały

Post autor: clarence2 »

Szybki-17, kolega ma stonica z tamtego roku i jest wszystko ok. Sprzęgło w kia (rio, stonic, nowy ceed) poprostu bierze w dość charakterystyczny sposób i trzeba się do tego przyzwyczaić (nauczyć ruszać) także trochę jazdy i dojdziesz do wprawy ;-)

Szybki-17

clarence2 pisze:Szybki-17, kolega ma stonica z tamtego roku i jest wszystko ok. Sprzęgło w kia (rio, stonic, nowy ceed) poprostu bierze w dość charakterystyczny sposób i trzeba się do tego przyzwyczaić (nauczyć ruszać) także trochę jazdy i dojdziesz do wprawy ;-)
Czyli brać i niczym się nie przejmować :) ? Chyba umówię się na kolejną jazdę próbną :P pierwsza jazda próbna bez problemów... Jakoś nie chce mi to dać spokoju, może nie zwróciłem uwagi.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

Bez przesady, w razie co jest działająca gwarancja. To nie Honda Type-R z przegrzewającą się skrzynią biegów co wg. Hondy jest featurem a nie bugiem ;)

clarence2
Wyposażenie: L Business line
Silnik: 1.4
Przebieg: 20000

Post autor: clarence2 »

Szybki-17, brać, zakładać alusy bez czujników, letnie kapcie i cieszyć się jazdą ;-)

Szybki-17

clarence2 pisze:Szybki-17, brać, zakładać alusy bez czujników, letnie kapcie i cieszyć się jazdą ;-)
Bez czujników czego :) ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”