Kia Rio 4(?) Sedan.
Autor Wiadomość
 Ari93 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 59000
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: Sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2017-11-22, 16:46   Kia Rio 4(?) Sedan.

Zobaczcie co znalazłem na rosyjskiej stronie kia.ru
Całkiem ładne to autko, trochę tylko z tyłkiem przekombinowali na moje chociaż to tylko zdjęcia, myślicie że wejdą z tą wersją kiedyś do europy? ;) No i jest też silnik 1.6 123 KM... za to nie ma w ogóle 1.2 :P
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2017-11-22, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  

Cichy 
Piotrek

Informacje
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 51000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #2  Wysłany: 2017-11-22, 17:43   

Ładny, trochę Hyundai. Ciekawe ile by kosztowało sprowadzenie tego 1.6? Przeliczyłem że podstawa zaczyna się od 38.100 zł.
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Kolor: Graphite Meralic
Pakiety: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka: Beżowo-Czarna
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #3  Wysłany: 2017-11-22, 22:23   

Nie wiadomo, czy u nas będzie . Dla mnie wygląda świetnie. Zainteresowanych odsyłam do poniższego. :D
https://www.youtube.com/watch?v=MNQGRE57TyQ

paco rabanne 
I'm what I'm

Informacje
Kolor: Wendy Brown
 #4  Wysłany: 2017-11-23, 09:59   

Ari93 napisał/a:
Całkiem ładne to autko, trochę tylko z tyłkiem przekombinowali na moje chociaż to tylko zdjęcia, myślicie że wejdą z tą wersją kiedyś do europy? ;)

Wszystko zależy od sprzedaży Rio III w sedanie. Jeśli była mała to na pewno nie wpuszczą na nasz rynek. Na rynku amerykańskim też Rio jest w sedanie. Bardziej podoba mi się już model Forte, a najbardziej Cadenza...ale jaką kasę trzeba mieć (rozmarzyłem się) heheh :D

Wracając do tematu auta z Rosji. W tym roku jak rubel upadł na kolana i stał bardzo nisko to interesowałem się zakupem auta salonowego w Rosji. Nie pamiętam już co za auto sprawdzałem, ale na pewno u nas w Polsce nie występowało w takiej wersji silnikowej. Tam była mocniejsza :cool: Na nasze pieniądze wychodziło troszkę ponad 30 000. Pomyślałem sobie, że to okazja mieć w tej cenie nowe auto, gdzie w Polsce używane paro letnie można kupić w tej cenie. Do tego stopnia się zainteresowałem, że zadzwoniłem do Urzędu Celnego o koszty sprowadzenia. Z tego co pamiętam to na pewno do zapłaty VAT 23%, cło i akcyza. W każdym bądź razie jeszcze sporo było trzeba doliczyć. Po dodaniu tego wszystkiego auto już cenowo nie przedstawiało się tak korzystnie. Było może z 5 tysięcy taniej jak u nas, ale ryzyko było duże w przypadku chęci serwisowania takiego auta u nas w ASO. Trochę się napaliłem i szybko zrezygnowałem. Miałem wizę do Rosji i mogłem osobiście te auto sprowadzić, lecz uznałem, że jednak gra nie warta świeczki. To tyle w temacie. Się rozpisałem, że aż mi w gardle zaschło hahaha ;D

Ari93 

Informacje
Przebieg: 59000
Kolor: Clear White
 #5  Wysłany: 2017-11-23, 15:13   

Rafael napisał/a:
Nie wiadomo, czy u nas będzie . Dla mnie wygląda świetnie. Zainteresowanych odsyłam do poniższego. :D

No sorry ale wersja rosyjska na moje zdecydowanie lepiej się prezentuje ;)

@paco rabanne a jak by tak auto zarejestrować na kogoś w Rosji? ;)

paco rabanne 
I'm what I'm

Informacje
 #6  Wysłany: 2017-11-23, 16:18   

Jak zarejestrować na kogoś w Rosji to tylko na kogoś z Twojej rodziny. Jak na obcą osobę to, przecież może powiedzieć za jakiś czas, że ukradłeś mu auto :D Nawet jeśli tam bym kupił na kogoś z rodziny to było by na rosyjskich blachach. W Polsce nie wiem jak by to było respektowane przez policję czy ubezpieczalnię :)

Sławek549 

Informacje
Wyposażenie: L+NAVI
Silnik: 1.4
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
Inne auto / jakie?: Mazda 3. Mazda MX5
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
 #7  Wysłany: 2017-11-23, 22:47   

Jak by tak spojrzeć pod pewnym kontem i oko przymrużyć to prawie jak Stinger.

Soul_Man 

Informacje
Wyposażenie: L + Navi
Kolor: Smoke Blue
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T
 #8  Wysłany: 2017-11-24, 09:16   

Ari93 napisał/a:
Rafael napisał/a:

No sorry ale wersja rosyjska na moje zdecydowanie lepiej się prezentuje ;)

No proszę Cię... Przecież to rosyjskie coś to wygląda gorzej od Łady Samary :)

Tak w ogóle, to zastanawia mnie sens kupowania auta segmentu B z nadwoziem sedan. To nie jest trolowanie, na prawdę pytam z ciekawości, bo ja żadnych plusów nie dostrzegam: większe i bardziej nieporęczne w parkowaniu w mieście, beznadziejny dostęp do przestrzeni bagażowej, wygląd. Tzn wygląd to kwestia gustu, ale takie "baby sedany" nigdy mi się nie podobały, bo udają coś czym nie są.

Soul_Man 

Informacje
Wyposażenie: L + Navi
Kolor: Smoke Blue
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T
 #9  Wysłany: 2017-11-24, 09:18   

Sławek549 napisał/a:
Jak by tak spojrzeć pod pewnym kontem i oko przymrużyć to prawie jak Stinger.

Dobre, dobre :-D

krzybiel 

Informacje
 #10  Wysłany: 2017-11-24, 14:56   

Soul_Man napisał/a:
Tak w ogóle, to zastanawia mnie sens kupowania auta segmentu B z nadwoziem sedan. To nie jest trolowanie, na prawdę pytam z ciekawości, bo ja żadnych plusów nie dostrzegam: większe i bardziej nieporęczne w parkowaniu w mieście, beznadziejny dostęp do przestrzeni bagażowej, wygląd. Tzn wygląd to kwestia gustu, ale takie "baby sedany" nigdy mi się nie podobały, bo udają coś czym nie są.

Zgadzam się w 100% :) Ale wiesz jak to ludzie z kompleksami, ratują się mini limuzyną ;) Znajomy z renault mówił mi, że te dziadoskie renault fluence, to zazwyczaj kupowali starsi ludzie, dobrze ubrani, którzy musieli koniecznie mieć limuzynę :)

Rafael 
RaV

Informacje
 #11  Wysłany: 2017-11-24, 16:16   

Soul_Man napisał/a:

Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć po co ktoś kupuje KIA Optima i VW Passata? Przecież to nie pakowne i ciężko tym zaparkować... Po co ktoś kupuje Dodge Ram? Jak sam napisałeś kwestia gustu. Jeden lubi nadwozie HB, drugi kombi, a inny sedan. ;-)

krzybiel napisał/a:
Zgadzam się w 100% :) Ale wiesz jak to ludzie z kompleksami, ratują się mini limuzyną ;) Znajomy z renault mówił mi, że te dziadoskie renault fluence, to zazwyczaj kupowali starsi ludzie, dobrze ubrani, którzy musieli koniecznie mieć limuzynę :)

Zgodzę się z Tobą w kwestii Fluence. Auto jest dla mnie tragiczne w środku. Ahh i te radio z BT wyglądające jak radio na kasety. O braku przycisków w kierownicy do obsługi radia nie wspomnę (kolega miał zastępcze auto tak właśnie wyposażone). Co do kompleksów to uważam tak samo jak wyżej napisałem. Jeśli ktoś kupuje Dodge Ram tylko do jazdy to też ma kompleksy? ;-)

Co do sedanów to tak jak już wyżej napisano kwestia gustu. Może jest gorzej pakowne niż HB w sensie duży gabaryt nie wejdzie do auta przez mały otwór bagażnika. Ale jest też druga strona medalu, zapakuj auto i rodzinę do HB. W niektórych przypadkach bez "trumny" na dachu się nie obejdzie, a do sedana wejdą bagaże. Może do sedana bez problemu wejdzie wózek po złożeniu i zostanie sporo miejsca. Uważam, że każdy wybiera to co mu się podoba i to co uważa za bardziej praktyczne. Ja miałem wybór pomiędzy sedanem, a HB (różnica 1000zł) i wybrałem świadomie sedana ze względu na pakowność, która mi się przyda jak przyjdzie dziecko. ;-) Dodatkowo uważam, że Rio w sedanie naprawdę wygląda świetnie w porównaniu np. z Hondą City, która wygląda jak hatchback z przyczepionym kufrem, czy Skoda Fabia MK1 w sedanie (oczywiście kwestia gustu). :P

krzybiel 

Informacje
 #12  Wysłany: 2017-11-24, 16:19   

Rafael napisał/a:
Dodatkowo uważam, że Rio w sedanie naprawdę wygląda świetnie w porównaniu np. z Hondą City, która wygląda jak hatchback z przyczepionym kufrem, czy Skoda Fabia MK1 w sedanie (oczywiście kwestia gustu). :P

Jak najbardziej masz rację, że wybór auta, to kwestia gustu i każdy kupuje co mu się podoba, moja wypowiedź o kompleksach była z przymróżeniem oka, choć troszkę w tym prawdy jest ;) A co do hondy city i fabi sedan, to masz rację w tysiącu procent, to chyba najbrzydsze auta zaraz koło multipli ;)

Rafael 
RaV

Informacje
 #13  Wysłany: 2017-11-24, 16:33   

krzybiel napisał/a:
A co do hondy city i fabi sedan, to masz rację w tysiącu procent, to chyba najbrzydsze auta zaraz koło multipli ;)

Multipli nic nie zdetronizuje. Nawet SangYong wygląda lepiej niż 1 generacja Multipli (chociaż Multipla sama w sobie jest świetna pod kątem praktyczności). :P

paco rabanne 
I'm what I'm

Informacje
 #14  Wysłany: 2017-11-24, 17:04   

Dla mnie hatchback jest dla młodzieży singli i kobiet. Sedan i kombi dla rodziny. Co ci po dużym otworze w hatchbacku? Nie wiem co miałbyś tam pakować. Rio w sedanie mimo nie wielkiego otworu bagażnika może bez problemu zmieścić wózek składany, a na pewno więcej bagaży jak hatchback. Co do parkowania to na prawdę nie ma problemu. Jak ktoś nie potrafi parkować to i w seicento będzie się motać.

krzybiel 

Informacje
 #15  Wysłany: 2017-11-24, 18:06   

paco rabanne napisał/a:
Dla mnie

Według mnie ;)

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje