W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Dobry serwis lub autoryzowane ASO KIA.

Kamil12

Dobry serwis lub autoryzowane ASO KIA.

Post autor: Kamil12 »

Witam. Mam 3 trudne zagadki do rozwiązania z moim Rio. Być może pomoże ktoś lub podrzuci polecony serwis lub stację ASO, która pofatyguje się i poszuka tych niejasności i naprawią to. Bo mój serwis niestety traktuje wszystko i kwalifikuje jako wszystko sprawne bez zastrzeżeń. Pomożecie?
Ostatnio zmieniony 08 gru 2017, 17:16 przez Kamil12, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Może i byśmy spróbowali pomóc, gdybyś napisał co to za zagadki ;-) Chyba, że to już jest pierwsza z tych zagadek? ;-)

Kamil12

W sumie to są 3 rzeczy.
1. To drgania na kolumnie kierownicy wkurzający dźwięk "sprężynki" temat przerabiałem znam go dobrze http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1207 serwis usunął to, ale po paru miesiącach pojawił się i nie chce się za to zabrać twierdzi, że wszystko jest ok.

2. Brzęczenie w trakcie jazdy po rozgrzaniu silnika, bez względu na warunki zima, lato czy to 2 czy 5 bieg okolice 1800 - 2300 obr później cichnie i do 1800 obr też cicho, też nie potrafią tego wyłapać, zlokalizować, a uprzyksza jazdę, bo cyka dość głośno. Na postoju w tych granicach obrotowych cisza jest.

3. Klimatyzacja wcześniej pracowała cicho - szumiała tak jak powinna, ostatnio jakość głośniej chodzi "terkocze" byłem z tym stwierdzili ok, ale ok nie jest coś jest tego powodem ale im się nie chce tego szukać.

To są rzeczy drobne do usunięcia i naprawdę umiliło by jazdę.
Także opisałem w miarę co i jak. :)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Napisz jeszcze w jakiej okolicy szukasz serwisu.

Awatar użytkownika
niedzisiejszy

Post autor: niedzisiejszy »

Do Kamila, odnośnie drugiego punktu, powodem jest spalanie detonacyjne. Teoretycznie nie powinno do tego dochodzić,ponieważ jest czujnik. Żeby było jeszcze śmieszniej, przy obrotach 2000/min pokładówka sugeruje zmianę biegu, akurat w krytycznym momencie. Osobiście tak jeżdżę, aby nie dopuścić do wspomnianej sytuacji, bo jest to duże przeciążenie dla silnika.
Moim zdaniem, to skutek oprogramowania, aby spełnić chore normy euro 6.

Awatar użytkownika
Sławek549

Post autor: Sławek549 »

Odp 2, W mojej MX5 brzęczała pod autem osłona katalizatora, też przy pewnych obrotach.
Odp 3. Może coś wpadło do wętylatorka dmuchawy ?

Kamil12

Hmm u Ciebie też Niedzisiejszy takie coś występuje takie cykanie jakby?

Myślicie że to może być obudowa katalizatora tak jak Sławek549 pisze?

Cichy serwis no hmm najlepiej małopolska, albo świętokrzyskie, ewentualnie śląsk.

Kamil12

Witam. Tak jak mówiłem nagrałem to irytujące brzęczenie i pracę klimatyzacji po włączeniu. Mam nadzieję, że teraz jakoś łatwiej będzie Wam mi coś doradzić lub pomóc. Dołączam.
Załączniki
Desktop.part2.rar
(281.85 KiB) Pobrany 15 razy
Desktop.part1.rar
(350 KiB) Pobrany 6 razy

Awatar użytkownika
niedzisiejszy

Post autor: niedzisiejszy »

Niestety tego formatu nie odtworzę na swoim kompie :-(

Kamil12

Przez program win rar odtworzy się, bo nie mogłem dodać samego nagrania, bo wyświetlało że taki format nie będzie dodany bo nie obsługiwany jest więc zrobiłem w formacie rar, przez win rar powinno pójść

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Post autor: pavulon »

Witam. Odnośnie drugiego punktu to zastanówcie się czy chodzi o brzęczenie czy o cykanie bo to dwa różne odgłosy.

Kamil12

No ciężko powiedzieć. Dźwięk podobny do takiego jakby coś wpadało w rezonans i wydawało taki dźwięk, ciężko to zlokalizować, bo na postoju w tych granicach obrotów na luzie jest cisza, tylko podczas jazdy i gdy silnik się zagrzeje wtedy to się pojawia. Nie mogę w trakcie jazdy pod maskę wejść przecież, :) a to ewidentnie od strony silnika gdzieś jest.

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Post autor: pavulon »

To jeżeli chodzi o brzęczenie czy rezonans to mam podobnie. Jak jest zimny to nie słychać. Jak nabierze temperatury to zaczyna brzęczeć w tym samym zakresie obrotów co u Ciebie

Kamil12

No to już coś wiem, że to nie tylko u mnie tak jest. Nie próbowałeś zlokalizować i wyeliminować tego. Jak myślisz co to może być? Sławek549 napisał, że może to osłona katalizatora. Sam nie wiem gdzie tego szukać tym bardziej, że to jest akurat w takich obrotach że się je wykorzystuje, np. jadąc na 4 lub 5 biegu spokojnie.

Awatar użytkownika
Sławek549

Post autor: Sławek549 »

Postukaj w to coś w kółku jak zabrzęczy to trafiłeś, Wystarczy zespawać połówki osłony termicznej katalizatora. W mazdach MX 5 to znany przypadek.
Załączniki
Tłumik rio 3.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”