W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Stabilność samochodu, uślizgi.

nowiciusz

Stabilność samochodu, uślizgi.

Post autor: nowiciusz »

Witam, proszę o udzielenie informacji, rady nt Waszych Rio, moje Rio ma jakieś dziwne skłonności do nie stabilności, uślizgów, podatność do wpadania w poślizg. Sam nie wiem jak to nazwać. Mianowicie wracając ostatnio w nocy dosyć długa trasę, temp na zewnątrz +5, jezdnia sucha, prędkość wtedy ok 70, droga jednojezdniowa, jadę i czuję że z autem jest coś nie tak czuję jak nie mam nad nim kontroli i się uślizguje, trwa to dosłownie chwilę ale co zrobi wtedy samochód sam raczyć nie wiem, a może to ESP daje o sobie znąć(?). Dodam tylko, że ww sytuacja miała miejsce ze 3 razy na trasie przy różnych prędkościach ale w ok 90 (a nie 170) i w różnych rejonach PL, bieżnik OK opony zimowe raczej lepszej firmy i przejechały powiem mało jak na zimówki, a jest coś nie tak. Jeżdżę różnymi samochodami osobowymi raczej większymi i czegoś takiego nigdy nie miałem. Nie wiem czy opony są jakieś wadliwe czy ten samochód ma jakieś dziwne wyważenie, że jest podatny na niestabilność. Dodam, że samochód bez wypadku, stłuczek z salonu, a nie składany z 2 aut. Dzięki za rady, czy to kwestia auta czy też opony mają jakąś wadę.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 17:40 przez nowiciusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Podaj więcej informacji o samochodzie (najlepiej jakbyś uzupełnił profil) i rozmiarze kół.

nowiciusz

Post autor: nowiciusz »

Soul_Man pisze:Podaj więcej informacji o samochodzie (najlepiej jakbyś uzupełnił profil) i rozmiarze kół.
Rio III przed FL opony zimowe Firestone 185/65/15 oczywiście może być wina opon, ale zawsze spytać Forumowiczów wypada może ktoś ma podobnie z samochodem?

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Jedyne "uciekanie" jakie mi przychodzi do głowy i z którym sam się spotkałem to niestety badziewność fabrycznych amortyzatorów. Tył po wymianie się uspokoił, ale przód myszkuje na nierównościach i chyba się za niego wezmę na wiosnę.
Pozdrawiam
Churek

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Na przeglądzie technicznym po 3 latach i przebiegu 50 tyś stwierdzono zużycie tylnych amortyzatorów około 80 % .Bad-ziew niezły .A z tyło mało kto siedzi. :devil:

:devil:

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Gandalf wej pisze:A z tyło mało kto siedzi.
I właśnie dla tego, paradoksalnie, lecą amorki. W relatywnie lekkich samochodach jeżdżących "na pusto" tak się dzieje.
Pozdrawiam
Churek

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

ciekawostka ;D ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”