W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Listwy boczne drzwi.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Widzę, że masz założone opcjonalne listwy plastikowe na drzwi, jak rozumiem oryginalne Kia? Pamiętasz może jaki to koszt mniej więcej? Sprawdzają się? Ja już mam niestety kilka śladów po "inteligentnych" otwieraczach drzwi :-( i zastanawiam się nad założeniem.

Awatar użytkownika
Jacob

Post autor: Jacob »

Soul_Man pisze:Widzę, że masz założone opcjonalne listwy plastikowe na drzwi, jak rozumiem oryginalne Kia? Pamiętasz może jaki to koszt mniej więcej? Sprawdzają się? Ja już mam niestety kilka śladów po "inteligentnych" otwieraczach drzwi :-( i zastanawiam się nad założeniem.
Odpowiem jak to wyglada w III gen. ASO z montażem 150zl. niestety zdecydowałem sie o wgniotke i malowanie za późno.
Rio III LPG dziennik
http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1121

Sprzedam 3 opony Nokian WR D4 185/65 R15
https://kiario.com.pl/viewtopic.php?p=23773#23773

Automaciek

Post autor: Automaciek »

Cóż odnośnie kosztów na dzień dzisiejszy się nie wypowiem (skleroza, no i urlop), listwy są gumowe, trzeba wprawy przy naklejaniu aby nie wyszły "fale Dunaju". Żona wcześniej jeździła New Beetle i niestety ludzie litości nie mieli. Pełno wgnieceń, na drzwiach i kropka nad "i" ktos otworzył swoje drzwi, oparł o beetle'a i kokosił się w swoim rzęchu. Efekt - pionowa kreska składająca się z setek zygzaków na czarnych drzwiach. Stąd natychmiastowa decyzja o listwach.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

Dzięki za informacje! W takim razie uderzam do ASO w tym tygodniu.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Ja za założenie listew ochronnych w ASO zapłaciłem 65zł. Same listwy kupiłem za grosze od kolegi z forum. Listwy nie są oryginalne i nie pamiętam nazwy firmy, ale mają dobrą taśmę 3M, na której się trzymają prawie rok i nic się nie odkleja. Też zdecydowałem się na nie o wgniotkę na kancie drzwi za późno.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

Właśnie dzwoniłem do CarDroomu - listwy 495zł, montaż 150zł. Chyba ich pogięło :D

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały

Post autor: Ari93 »

Ja zamówiłem z allegro polskiej firmy PAWA klik zabawy sporo z czyszczeniem, przymierzaniem ale operacja jak najbardziej się powiodła, listwy nadal trzymają ;) taśmy od 3M, trzymają mocno.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

Dzięki!

Są też do Rio IV, ale jakoś tak dziwnie nisko zamontowane:
http://allegro.pl/kia-rio-iv-od-2017-li ... 96588.html

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały

Post autor: Ari93 »

Czy ja wiem czy nisko? U mnie chyba niżej jest xD montowałem na tej wypukłości tak żeby te listwy były najbardziej wysuniętym elementem, może w IV akurat tam jest taka linia wybrzuszenia?

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

Wydaje mi się, że właśnie to nie jest najbardziej wysunięte miejsce, że powinny być wyżej, jak u automaćka. Ale jeszcze popatrzę dziś na żywo.

BTW, w Carserwisie na Połczyńskiej montaż 110pln :)

Awatar użytkownika
paco rabanne

Post autor: paco rabanne »

Ari93 pisze:Ja zamówiłem z allegro polskiej firmy PAWA klik zabawy sporo z czyszczeniem, przymierzaniem ale operacja jak najbardziej się powiodła, listwy nadal trzymają ;) taśmy od 3M, trzymają mocno.
Dzięki za podpowiedź. Cena jak najbardziej odpowiednia :)

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

paco rabanne pisze:Dzięki za podpowiedź. Cena jak najbardziej odpowiednia :)
Cena jest już znośniejsza, ale tak jak wyżej napisałem ja zapłaciłem 65zł za montaż. Może dlatego, że dodatkowo wymieniałem opony w ASO, co kosztowało już 125zł i mam starszy model: Rio 3. :P

Awatar użytkownika
paco rabanne

Post autor: paco rabanne »

Szkoda kasy płacić ASO za klejenie tej listwy. Wystarczy poczekać aż ciepło się zrobi. Trochę czasu i cierpliwości. Na pewno się uda. Ni wygląda mi to na coś bardzo skomplikowanego. Na pewno dużo trudniej bez doświadczenia jest przyciemnić sobie szyby w aucie :)

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

W garażu (wspólnym) mam w miarę ciepło teraz, ale w instrukcji mówili, że można podgrzać drzwi suszarką do włosów przed przyklejeniem :-)

To co budzi moje obawy przed samodzielnym montażem to odpowiednie przygotowanie podłoża. Auto było woskowane, więc pewnie trzeba by dobrze odtłuścić powierzchnię, żeby potem listwy nie odpadły. No i nie wiem czy mam wystarczająco pewną rękę żeby było prosto ;-)

BTW, może wydzielić oddzielny wątek z listwami, bo zdaje się nie ma takiego? Trochę zaśmieciliśmy automaćkowi jego własny.

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Sam kiedyś naklejałem takie listwy w nissanie. Ze swojego doświadczenia mogę tylko doradzić, że dobrze jest wykleić sobie w pierwszej kolejności, zwykłą taśmą lakierniczą np. dolną krawędź docelowej listwy i zobaczyć z perspektywy kilku metrów, czy jest równo i prosto. Wtedy dopiero kleić docelową listwę wykorzystując krawędź taśmy lakierniczej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”