W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Dwa pytania o moje Rio.

linkinmark

Dwa pytania o moje Rio.

Post autor: linkinmark »

Witam kupiłem 2letnia rio 31tys przebueg i mam dwa pytania

Kiedy wciskam sprzeglo wszystko jest ok ale w trakcie spuszczanie czuc na pedale takie drgania jakby uskoki, biegi i silknik pracuja dobrze nic sie dzieje jedynie to czuc na pedale, czy u was jest tak samo czy jednak jest u mnie jakis problem se sprzeglem

Jeszcze pytanie o pomiar aktualnego spalania, w trakcie jazdy jadac jedna predkoscia na wyswietlaczu pokazuje mi spalanie co pare sekund raz 7,4, 6,3, 5,6, 65 itd wedlug mnie powinno sie zmieniac np 5,5 5,4 5,2 i tez prosze o informacje czy u was tez tak to dziala

Bardzo licze na pomoc bo nie wiem czy jechac na srrwis i moze na gwarancji to naprawia czy dac sobie spokoj z aso i jezdzic do mechanika na przeglady.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 17:21 przez linkinmark, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Cześć,

Mam co prawda silnik 1.2 i u mnie na zimnym silniku też czuję takie drgania i uskoki na pedale sprzęgła. Jak auto się trochę nagrzeje jest już ok. Nie wiem czy to jest normalne, ale puki co mam gwarancję i się tym nie przejmuję. Jeśli masz auto na gwarancji, to nie zaszkodzi podjechać do ASO.

Co do wskazania komputera to zbytnio nie sugerował bym się jego wskazaniami. Zwłaszcza chwilowym spalaniem. U mnie również ono "skacze" i jest to norma ze względu na takie czynniki jak pochyłość drogi wiatr itd. przez co silnik w różnych momentach ma różne zapotrzebowanie na paliwo. Jeśli chodzi o średnie spalanie to również nie licz na to, że będzie palił tyle ile producent przewiduje. W moim przypadku jazda tylko po mieście i ciągłych korkach to spalanie nawet powyżej 8l/100km zamiast deklarowanego 6,3l. ;-)

Awatar użytkownika
paco rabanne

Post autor: paco rabanne »

Co do sprzęgła to ja nie zauważyłem takich objawów jak ty opisujesz. Chwilowym spalaniem nie ma co się sugerować. Jak chcesz się dowiedzieć jakie jest rzeczywiste spalanie to zatankuj sobie dwa razy "pod korek " i zapisz przejechane kilometry.Jak przeliczysz to wszystko masz czarne na białym i dowiesz się ile rzeczywiście spala Ci auto. Komputer zawsze ma jakąś tolerancje błędu.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 10:01 przez paco rabanne, łącznie zmieniany 1 raz.

czerwo

Post autor: czerwo »

To sprzęgło to niestety będzie łapało łożysko oporowe. Standardowy problem.
Rozebrać, nasmarować/wymienić. Niestety pewnie już nie wchodzi w gwarancję ;-(

linkinmark

czerwo pisze:To sprzęgło to niestety będzie łapało łożysko oporowe. Standardowy problem.
Rozebrać, nasmarować/wymienić. Niestety pewnie już nie wchodzi w gwarancję ;-(

36 miesiecy mija pod koniec marca a jestem a w książce gwarancyjnej pisze ze kolejny przeglad 34tys lub luty 2018 pewnie sie umowie tylko czy mi to zrobią w ramach gwarancji

czerwo

Coś było że sprzęgło do pierwszego przegląda.
Poszukaj na forum są o tym tematy.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały

Post autor: Ari93 »

Co do spalania jeśli u mnie obroty są utrzymywane oraz noga na pedale nie drga nawet o milimetr to chwilowe również stoi w miejscu i nawet o 0,1l się nie rusza, wystarczy wjechać np pod górkę to już auto zwalnia a tym samym obroty i spalanie powinno maleć (zakładając że oczywiście utrzymujesz cały czas identyczne obciążenie silnika). Generalnie wahania 4 - 8l (obciążenie silnika 30 - 80%) są jak najbardziej normalne, ciut bardziej gaz przyciśniesz i się robi kilka litrów więcej, obciążenie prawie 100% przynajmniej w moim przypadku jest już po wciśnięciu do ok. połowy pedału gazu a dalej to tylko otwarcie przepustnicy rośnie, przyspieszenia większego nie odczuwam.

linkinmark

czerwo pisze:Coś było że sprzęgło do pierwszego przegląda.
Ja teraz bede miec trzeci przegląda i pewnie rozszerzony i dlatego nie widzi mi sie do nich jechac wolal bym swojego mechanika i zaplacic polowe taniej no chyba ze by na gwarancji to zrobili, bede szukac informacji na forum

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

linkinmark pisze: czerwo napisał/a:

Ja teraz bede miec trzeci przegląda i pewnie rozszerzony i dlatego nie widzi mi sie do nich jechac wolal bym swojego mechanika i zaplacic polowe taniej no chyba ze by na gwarancji to zrobili, bede szukac informacji na forum
Ja miałem wymieniane sprzęgło na gwarancji przy ok. 8500km przebiegu. Przy zmianie biegów i puszczeniu pedału sprzęgła głośno było słychać tłumiki drgań na sprzęgle i profilaktycznie wymienili je, bo i tak wg. KIA była akcja naprawcza na ten konkretny numer części. Ponoć do 1 przeglądu mechanicznego często w moim przypadku te konkretne części się psuły, mam na myśli tarczę i docisk.

linkinmark

Rafael pisze:
linkinmark pisze: czerwo napisał/a:

Ja miałem wymieniane sprzęgło na gwarancji przy ok. 8500km przebiegu. Przy zmianie biegów i puszczeniu pedału sprzęgła głośno było słychać tłumiki drgań na sprzęgle i profilaktycznie wymienili je, bo i tak wg. KIA była akcja naprawcza na ten konkretny numer części. Ponoć do 1 przeglądu mechanicznego często w moim przypadku te konkretne części się psuły, mam na myśli tarczę i docisk.
Mozliwe ze u mnie nie bedzie trzeba wymieniac calego sprzegla bo ja tylko czuje drgania przy puszczaniu pedalu

czerwo

Jak skacze przy puszczaniu to zaciera się prowadzenie łożyska niestety kia zapomniała o smarze ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”