Przesunięty przez: Cichy
2018-01-19, 17:22
Dwa pytania o moje Rio.
Autor Wiadomość
 linkinmark 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Przebieg: 31000
Pakiety: M+pakiet
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2018-01-19, 04:06   Dwa pytania o moje Rio.

Witam kupiłem 2letnia rio 31tys przebueg i mam dwa pytania

Kiedy wciskam sprzeglo wszystko jest ok ale w trakcie spuszczanie czuc na pedale takie drgania jakby uskoki, biegi i silknik pracuja dobrze nic sie dzieje jedynie to czuc na pedale, czy u was jest tak samo czy jednak jest u mnie jakis problem se sprzeglem

Jeszcze pytanie o pomiar aktualnego spalania, w trakcie jazdy jadac jedna predkoscia na wyswietlaczu pokazuje mi spalanie co pare sekund raz 7,4, 6,3, 5,6, 65 itd wedlug mnie powinno sie zmieniac np 5,5 5,4 5,2 i tez prosze o informacje czy u was tez tak to dziala

Bardzo licze na pomoc bo nie wiem czy jechac na srrwis i moze na gwarancji to naprawia czy dac sobie spokoj z aso i jezdzic do mechanika na przeglady.
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-01-19, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
 #2  Wysłany: 2018-01-19, 08:16   

Cześć,

Mam co prawda silnik 1.2 i u mnie na zimnym silniku też czuję takie drgania i uskoki na pedale sprzęgła. Jak auto się trochę nagrzeje jest już ok. Nie wiem czy to jest normalne, ale puki co mam gwarancję i się tym nie przejmuję. Jeśli masz auto na gwarancji, to nie zaszkodzi podjechać do ASO.

Co do wskazania komputera to zbytnio nie sugerował bym się jego wskazaniami. Zwłaszcza chwilowym spalaniem. U mnie również ono "skacze" i jest to norma ze względu na takie czynniki jak pochyłość drogi wiatr itd. przez co silnik w różnych momentach ma różne zapotrzebowanie na paliwo. Jeśli chodzi o średnie spalanie to również nie licz na to, że będzie palił tyle ile producent przewiduje. W moim przypadku jazda tylko po mieście i ciągłych korkach to spalanie nawet powyżej 8l/100km zamiast deklarowanego 6,3l. ;-)

paco rabanne 
I'm what I'm

Informacje
Kolor: Wendy Brown
 #3  Wysłany: 2018-01-19, 09:59   

Co do sprzęgła to ja nie zauważyłem takich objawów jak ty opisujesz. Chwilowym spalaniem nie ma co się sugerować. Jak chcesz się dowiedzieć jakie jest rzeczywiste spalanie to zatankuj sobie dwa razy "pod korek " i zapisz przejechane kilometry.Jak przeliczysz to wszystko masz czarne na białym i dowiesz się ile rzeczywiście spala Ci auto. Komputer zawsze ma jakąś tolerancje błędu.
Ostatnio zmieniony przez paco rabanne 2018-01-19, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  

czerwo 

Informacje
Silnik: 1.2
Przebieg: 180000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
 #4  Wysłany: 2018-01-19, 10:00   

To sprzęgło to niestety będzie łapało łożysko oporowe. Standardowy problem.
Rozebrać, nasmarować/wymienić. Niestety pewnie już nie wchodzi w gwarancję ;-(

linkinmark 

Informacje
 #5  Wysłany: 2018-01-19, 12:15   

czerwo napisał/a:
To sprzęgło to niestety będzie łapało łożysko oporowe. Standardowy problem.
Rozebrać, nasmarować/wymienić. Niestety pewnie już nie wchodzi w gwarancję ;-(

36 miesiecy mija pod koniec marca a jestem a w książce gwarancyjnej pisze ze kolejny przeglad 34tys lub luty 2018 pewnie sie umowie tylko czy mi to zrobią w ramach gwarancji

czerwo 

Informacje
 #6  Wysłany: 2018-01-19, 12:50   

Coś było że sprzęgło do pierwszego przegląda.
Poszukaj na forum są o tym tematy.

Ari93 
Moderator

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 96000
Kolor: Clear White
 #7  Wysłany: 2018-01-19, 13:03   

Co do spalania jeśli u mnie obroty są utrzymywane oraz noga na pedale nie drga nawet o milimetr to chwilowe również stoi w miejscu i nawet o 0,1l się nie rusza, wystarczy wjechać np pod górkę to już auto zwalnia a tym samym obroty i spalanie powinno maleć (zakładając że oczywiście utrzymujesz cały czas identyczne obciążenie silnika). Generalnie wahania 4 - 8l (obciążenie silnika 30 - 80%) są jak najbardziej normalne, ciut bardziej gaz przyciśniesz i się robi kilka litrów więcej, obciążenie prawie 100% przynajmniej w moim przypadku jest już po wciśnięciu do ok. połowy pedału gazu a dalej to tylko otwarcie przepustnicy rośnie, przyspieszenia większego nie odczuwam.

linkinmark 

Informacje
 #8  Wysłany: 2018-01-19, 13:04   

czerwo napisał/a:

Ja teraz bede miec trzeci przegląda i pewnie rozszerzony i dlatego nie widzi mi sie do nich jechac wolal bym swojego mechanika i zaplacic polowe taniej no chyba ze by na gwarancji to zrobili, bede szukac informacji na forum

Rafael 
RaV

Informacje
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
 #9  Wysłany: 2018-01-19, 14:57   

linkinmark napisał/a:

czerwo napisał/a:

Ja teraz bede miec trzeci przegląda i pewnie rozszerzony i dlatego nie widzi mi sie do nich jechac wolal bym swojego mechanika i zaplacic polowe taniej no chyba ze by na gwarancji to zrobili, bede szukac informacji na forum

Ja miałem wymieniane sprzęgło na gwarancji przy ok. 8500km przebiegu. Przy zmianie biegów i puszczeniu pedału sprzęgła głośno było słychać tłumiki drgań na sprzęgle i profilaktycznie wymienili je, bo i tak wg. KIA była akcja naprawcza na ten konkretny numer części. Ponoć do 1 przeglądu mechanicznego często w moim przypadku te konkretne części się psuły, mam na myśli tarczę i docisk.

linkinmark 

Informacje
 #10  Wysłany: 2018-01-19, 15:31   

Rafael napisał/a:
linkinmark napisał/a:

czerwo napisał/a:

Ja miałem wymieniane sprzęgło na gwarancji przy ok. 8500km przebiegu. Przy zmianie biegów i puszczeniu pedału sprzęgła głośno było słychać tłumiki drgań na sprzęgle i profilaktycznie wymienili je, bo i tak wg. KIA była akcja naprawcza na ten konkretny numer części. Ponoć do 1 przeglądu mechanicznego często w moim przypadku te konkretne części się psuły, mam na myśli tarczę i docisk.

Mozliwe ze u mnie nie bedzie trzeba wymieniac calego sprzegla bo ja tylko czuje drgania przy puszczaniu pedalu

czerwo 

Informacje
 #11  Wysłany: 2018-01-22, 08:04   

Jak skacze przy puszczaniu to zaciera się prowadzenie łożyska niestety kia zapomniała o smarze ;D

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje