W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Felgi.

linkinmark

Felgi.

Post autor: linkinmark »

Pytanie, mam zamiar kipic felgi 16 cali tyle sie doczytalem ze rozstaw srob ma byc 4x100 ale nie wiem co z reszta wiec prosze o opmoc czy te beda pasowac

Oto parametry felg Rozstaw śrub
4x100x65
6JX16 ET40
Ostatnio zmieniony 01 lut 2018, 17:39 przez linkinmark, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

O ile się nie mylę, to fabryczne alufelgi 16" mają rozstaw 4x100mm, ET43 i średnicę piasty 54mm.

linkinmark

Rafael pisze:O ile się nie mylę, to fabryczne alufelgi 16" mają rozstaw 4x100mm, ET43 i średnicę piasty 54mm.

Czyli srednica i i te et musza sie dokladnie zgadzac? Bomjezeli tak to musze szukac innych

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Nie muszą się zgadzać, ale oczywiście jest jakiś margines. Wystarczy trochę poszukać na forum i w internecie kolego. W każdym sklepie internetowym wystarczy podać tylko dane auta i wyskoczą Ci pasujące felgi.
Tu temat z forum - http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=43

linkinmark

Cichy pisze:Nie muszą się zgadzać, ale oczywiście jest jakiś margines. Wystarczy trochę poszukać na forum i w internecie kolego. W każdym sklepie internetowym wystarczy podać tylko dane auta i wyskoczą Ci pasujące felgi.
Tu temat z forum - http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=43
Gdybym kupowal nowe to bym sie nie pytal ale mam okazje kupic bardzo fajne uzywane i troche sie boje ze nie beda pasowac

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

linkinmark pisze:Gdybym kupowal nowe to bym sie nie pytal ale mam okazje kupic bardzo fajne uzywane i troche sie boje ze nie beda pasowac
Jeśli masz możliwość to przymierz. Nie znam się zbytnio na alufelgach, bo preferuję fabryczne alufelgi, które pasują do auta plug & play. Różnica w średnicy otworu centrującego to aż 11mm i nie wiem, czy jest jakiś oring o takiej grubości, albo czy ma to w ogóle sens. Z kolei im mniejsze ET, tym felga będzie bardziej wystawała na zewnątrz i może obcierać o nadkole na nierównościach.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Średnica piasty to nie problem, istnieją plastikowe pierścienie centrujące, np:
http://allegro.pl/pierscienie-centrujac ... 79364.html

Dzięki temu felga jest idealnie na środku i nie ma wibracji.

Co do ET, to 3mm nie powinny przeszkadzać (felga będzie bardziej na zewnątrz), ale głowy nie dam i jeśli masz możliwość, to lepiej przymierzyć.

linkinmark

Soul_Man pisze:Średnica piasty to nie problem, istnieją plastikowe pierścienie centrujące, np:
http://allegro.pl/pierscienie-centrujac ... 79364.html

Dzięki temu felga jest idealnie na środku i nie ma wibracji.

Co do ET, to 3mm nie powinny przeszkadzać (felga będzie bardziej na zewnątrz), ale głowy nie dam i jeśli masz możliwość, to lepiej przymierzyć.
Super dzieki teraz wiem czego sie trzymac

Bart3kk87

Post autor: Bart3kk87 »

Szybkie pytanie czy felgi o takich parametrach do Kia Rio III sedan:

15 cali:

7J 4X100 ET37

4X100 ET38 6,5J

bę™dę… pasować :-) :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”