W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Stuki w prawym kole podczas ruszania.

shreek

Stuki w prawym kole podczas ruszania.

Post autor: shreek »

Witam wszystkich.
Posiadam Kia Rio 2015 nowy z salonu pierwszy właściciel. Mam w nim taką dzwiną przypadłość która objawia się najczęściej przy wolnym ruszaniu na pół sprzęgle czy to ze stopu czy przy wyjeździe z parkingu. Podczas takiego powolnego ruszania przy niewielkim nacisku na pedał gazu stuka mi w prawym kole albo podczas żwawego agresywnego ruszania z jedynki a czasami nawet po wrzuceniu dwójki i dodaniu gazu. To jest jakby system zapobiegający poślizgowi kół ale wali niemiłosiernie i to od strony pasażera z przedniej strony tam gdzie jakby była mniejsza przyczepność. Jak już jadą dwie osoby z przodu to rzadko kiedy można usłyszeć te stuki. Zgłosiłem się nawet do serwisu w ubiegłym roku i podczas wizyty poprosiłem o sprawdzenie hamulców przy której wymienili płyn hamulcowy. Stuków już sami nie słyszeli przy jeździe testowej tak samo ja sam później tego też nie uświadczyłem. Było tak ze 2-3 tygodnie a później stuki znów się pojawiły. Już powoli nerw mnie bierze bo nie wiem co jest nie tak.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 10:58 przez shreek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Na pewno nie jest to normalny objaw. Najlepiej podjedź do ASO i przejedź się z jakimś mechanikiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usterki”