Zamknięty przez: Cichy
2018-03-12, 07:30
Carnival.
Autor Wiadomość
 automaniak 

Informacje
Wyposażenie: EX
Silnik: 2.9 CRDi
Inne auto / jakie?: Kia Carnival
 #1  Wysłany: 2013-04-13, 15:01   Carnival.

Witajcie,
chociaż nie posiadam Rio to jednak postanowiłem się zalogować na to forum, ponieważ panuje tu dobra atmosfera, można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i jest ono często uczęszczane w przeciwieństwie do forum Carnivala.
Ale do rzeczy. Oto ta maszyna. Kia Carnival rocznik 2009 pierwsza rejestracja 2010. Sprowadzona dwa lata temu z Francji do Polski i w Polsce została kupiona.
Przerejestrowanie, opłaty itd. Później zakup zimówek i polakierowanie zderzaków (ktoś w tej Francji przycierał chyba każde napotkane auto). Wyposażenie: wersja EX, 7 foteli, el. drzwi boczne i klapa oraz skórzana tapicerka. Silnik: poj. 2.9l moc ok 200-215 KM po chip tuningu. Spalanie w mieście ok. 10-11l, trasa ok 7l. Czemu ten Carnival? Tak jakoś się zdarzyło. Akurat wpadł mi w oko, na początku myślałem nad Citroenem C8/ Lancią Phedrą ale nie spodobały mi się. Zobaczyłem Carnivala. Wsiadam, wygodne fotele, ogrom miejsca, szeroki jak diabli, dobrze wyciszony, obłędna 3 strefowa kilma na wszystkie rzędy, "full wypas", i tak oto jest. Co do zalet: wygoda w każdym rzędzie, zwrotny (naprawdę), świetne zawieszenie, rewelacyjna skrzynia biegów, manual (brakuje 6-stki), dobra widoczność, bardzo fajne audio (oryginalne) i jeszcze wiele innych, ale ma też swoje wady: silnik na wyższych obrotach jest głośny, w mieście sporo pali, części są bardzo drogie a zamienników mało to chyba tyle.
Na razie nic się nie psuje, poza wymianami w zawieszeniu (polskie drogi robią swoje), olejami filtrami to wszystko jest ok.
Dodaje kilka zdjęć, wnętrza na razie nie dodam ale postaram się za niedługo dodać. Zdjęcia zrobione w Chorwacji.
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-03-12, 07:30, w całości zmieniany 1 raz  

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #2   Wysłany: 2013-04-13, 15:18   

Nieźle, a z zewnątrz nie wygląda na dużą. To są właśnie zalety Kijanek - stosunek ceny do wyposażenia. Niezłe masz wyposażenie. Ponad 200 KM? Toż to musi być rakieta! Potrafisz podać czas do setki?
To jest poprzednik Carensa jak rozumiem?
Mój kumpel kiedyś był w Rzymie i powiedział mi że wszystkie auta poobijane, porysowane i potłuczone. Tak tam się jeździ i parkuje.
No dokładnie, na innych forach Kia pustki, jedynie na forum Moja Venga ponad 600 użytkowników.
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

automaniak 

Informacje
 #3  Wysłany: 2013-04-13, 15:38   

Czasu do setki nie liczyłem. Fabrycznie jest 12,9s a teraz będzie pewnie ok 11. Szału nie ma, ma nawet kopa ale ponad dwie tony robią swoje.
Też byłem zszokowany, bo na zdjęciach była strasznie krótka ale przyjeżdżam, wsiadam a tu normalnie kolos. To chyba przez to, że tylne drzwi są dość krótkie i przez to cała sylwetka wydaje się być krótsza a tak naprawdę to najszersze auto w swojej klasie i jedno z dłuższych.
Co do Carensa. Ten Carnival wszedł do produkcji razem z nową generacją Carensa czyli w 2006 roku. Z tego co wiem to jest nadal produkowany (Carnival) tylko u nas już nie oferowany, a Carens doczekał się następcy, czy będzie tak z Carnivalem? Chodzą słuchy, że tak i oby tak było. Carnival pojawił się ostatnio na Euro 2012 i można teraz kupić taki prawie nowy egzemplarz. Trochę je zmodyfikowali, dali grill tzw. tiger nose, i kilka kosmetycznych zmian w środku, ale najważniejszą zmianą jest silnik, teraz jest 2.2l moc 195KM i 6 biegowy manual (tego bardzo mi brakuje).
Auto może nie jest piękne ale według mnie ma coś w sobie, i tak jak pisałeś, takiego wyposażenia i komfortu w takiej cenie bym nie znalazł.

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
 #4  Wysłany: 2013-04-15, 18:53   

Czyli jednak masa robi swoje? Bo pojemność prawie 3 litry i ponad 200 KM to brzmi naprawdę mocno. :cool:
--------------------

automaniak 

Informacje
 #5  Wysłany: 2013-04-15, 19:41   

No na papierze robi wrażenie, w rzeczywistość jest dość dynamiczna ale nie aż tak, jednak to krowa :-)

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
 #6  Wysłany: 2013-04-28, 18:23   

automaniak napisał/a:
chociaż nie posiadam Rio to jednak postanowiłem się zalogować na to forum, ponieważ panuje tu dobra atmosfera, można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i jest ono często uczęszczane w przeciwieństwie do forum Carnivala.

I jak tam, zakup Rio nadal w planach? :>
--------------------

automaniak 

Informacje
 #7  Wysłany: 2013-04-28, 22:03   

Tzn. na razie muszę to odłożyć, są inne wydatki ale tak nadal jest brana pod uwagę, chociaż nie ukrywam, że te niektóre usterki, zachowanie na autostradzie i inne mniej lub bardziej istotne wady trochę chłodzą mój entuzjazm.
Ale mam nadzieję, że choć nie posiadam Rio to nie zostanę wyrzucony z forum? :-D

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
 #8  Wysłany: 2013-04-28, 22:08   

Rozumiem. Ale nie bież tego wszystkiego tak serio, większość tych rzeczy jest niezauważalna w codziennym użytkowaniu. Każdy tutaj na coś narzeka, ale nikt Ci nie powie że Rio to słabe auto. ;-)

[ Dodano: 2013-04-28, 22:09 ]
automaniak napisał/a:
Ale mam nadzieję, że choć nie posiadam Rio to nie zostanę wyrzucony z forum?

Oczywiście że nie. :-D
--------------------

Adi 

Informacje
Wyposażenie: wersja L
Silnik: 1.4
Przebieg: 66000
Kolor: biały
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #9  Wysłany: 2013-04-29, 11:55   

Takie usterki to zadne usterki. U mnie np stabilnosc jest ok jak na autobahnie lecialem 150-160 km/h. Wycieraczki tylko 2-3 razy nie wrocily na swoje miejsce.
Wszystko spisuje sie w porzadku. I oby tak dalej.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje