W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Brak możliwości wciśnięcia sprzęgła.

KsmVip

Brak możliwości wciśnięcia sprzęgła.

Post autor: KsmVip »

Witam Wszystkich!
Proszę o pomoc we wstępnej diagnozie problemu z tematu. Wsiadam do auta, naciskam na sprzęgło a tu niemile zaskoczenie. Sprzęgło twarde, ani drgnie. Auto na "jedynce".Hamulec ręczny nie zaciągnięty, silnik jeszcze nie uruchomiony. Przekręcam kluczyk i problem minął. Dodam, że pierwszy raz mi się to zdarzyło. Wcześniej nic takiego się nie działo. Czy kiedykolwiek spotkaliście się z czymś takim? Od czego zacząć sprawdzanie? A może to norma?

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Ten model silnika ma problemy ze sprzęgłem .Na forum jest dużo tematu .Awaria nie długo będzie mocniejsza .Zaciera się łożysko ,brak przesuwu na wałku ....
Trza się bać . :-( :-( :-( :-( :-(

czerwo

Post autor: czerwo »

Może nieszczelność w układzie albo wypompowane hamulce? Sprzęgło jest na hydraulice razem z hamulcami (dlatego przy wymianie płynu hamulcowego najlepiej od razu wymienić odcinek do sprzęgła) dlatego po zapaleniu silnika wszystko wróciło do normy. Nie "wypompowałeś" hamulców przed wyjściem z auta?

KsmVip

czerwo pisze:Może nieszczelność w układzie albo wypompowane hamulce? Sprzęgło jest na hydraulice razem z hamulcami (dlatego przy wymianie płynu hamulcowego najlepiej od razu wymienić odcinek do sprzęgła) dlatego po zapaleniu silnika wszystko wróciło do normy. Nie "wypompowałeś" hamulców przed wyjściem z auta?
A skąd, nie mam nawyku "wypompowania" hamulców.

KsmVip

Czy mógłby mi ktoś z Was pomóc zlokalizować problem?
Otóż, wsiadam do auta(auto pozostawione na pierwszym biegu), wciskam sprzęgło a tu niespodzianka, nie moge wrzucić luzu. Wciskam znowu sprzęgło dalej ten sam problem, wciskam 3,4 raz dalej nic. Za 5-tym razem problem ZNIKA! Macie więc jakieś pomysły? A może taka uroda naszych rio?

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

zapowietrzony układ wysprzęglania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”