W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Obtarty zderzak .

SirMicho

Obtarty zderzak .

Post autor: SirMicho »

Cofając pyknąłem dziś w latarnię. Efektem tego zdarzenia jest obtary w kilku miejscach tylny zderzak w okolicach nadkola (na szczęście plastik). W związku z tym, że to moje pierwsze nowe auto mam pytanie - czy serwisować to muszę w autoryzowanym salonie KIA? W końcu auto jeszcze na gwarancji.
Załączniki
111.jpg
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 08:41 przez SirMicho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

nie musisz ale zapewne masz casco więc zlikwiduj z casco zrób w aso i już
i masz z całą pewnością zaczepy uszkodzone albo jakiś inny element mocujący

druga opcja jest taka, że daruj sobie temat i zostaw jak jest

Awatar użytkownika
Sławek549

Post autor: Sławek549 »

Ja bym tam zostawił i czekał na jakiegoś sponsora :D

Z AC to się nie opłaca. Podjedź do jakiegoś blacharz i się dowiedz , u mnie w maździe za klejenie, szpachlowanie i malowanie perłowego zderzaka zapłaciłem 600

Awatar użytkownika
tyka47
VIP
Wyposażenie: business line
Silnik: 1,2 benzyna
Przebieg: 43000
Kolor: biały
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: RIO IV

Post autor: tyka47 »

zdjęcie nie pokazuje zbyt dokładnie zderzaka, ale widać wyraźnie że jest przesunięty w stosunku do błotnika.
Przyjrzyj się temu na spokojnie i jeśli faktycznie tak jest, to raczej trzeba to poprawić.
Co do sposobu likwidacji szkody też trudno się wypowiadać, to musi zobaczyć fachowiec.
Jeśli to zrobisz z AC to stracisz 10% zniżki przy odnawianiu polisy.
Jeśli szkoda jest warta kilkaset zł w górę. to warto rozważyć wariant ASO z AC
.
.
.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

SirMicho

Dzięki wszystkim za rady.
Rzeczywiście jest przesunięcie lekkie, zauważyłem to wcześniej na zdjęciach (na żywo jakoś tego nie widziałem).
Byłem w ASO podpytać i stwierdzili, że nie ma wielkiej szkody, tylko lakierowanie i poprawienie pozycji zderzaka (mocowanie) i tak na oko 800 zł wyjdzie. Trochę jednak kosztuje.
Z AC chyba nie będę korzystał, to moje pierwsze AC (pół roku dopiero) i jak to ruszę to boję się, że następne AC mocno mnie trzepnie. To zawsze jest 10%?

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Mi za lakierowanie boku trzepnęli 15%.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

SirMicho pisze:To zawsze jest 10%?
kiedyś tak było
teraz nie ma tej reguły i zależy od ubezpieczalni ile stracisz zniżki albo zyskasz zwyżki

tookaun

Post autor: tookaun »

Przy tej kwocie daruj sobie likwidację z AC. Będziesz miał szkodę na koncie, która -jako pierwsza - jest jeszcze do wybaczenia, ale spowoduje ogromną zwyżkę, gdy trafi Ci się szkoda druga! Szczególnie problem się pojawi, gdy będziesz chciał zmienić ubezpieczyciela i nowy nie będzie widział w systemie wartości szkody, więc da Ci cenę zaporową. Mój kolega miał 2 szkody z ac w ciągu 2 lat. Niby niewielkie, ale robiło ASO, więc rachunki wyszły spore - 3 i 5 tysięcy. Wcześniej miał wszystkie możliwe zniżki za bezwypadkowość. Kolejne ubezpieczenie w tej samej firmie - podwyżka z 2400 na 3900 zł za pełen pakiet. Próbował więc zmienić ubezpieczyciela i gdy liczył wysokość składki na stronach różnych firm wychodziło mu 9000 zł! Po prostu nie chcieli go ubezpieczyć z AC, bo cena OC była normalna. Znalazł coś tam w końcu za 3200 zł. A kolega ma dwa auta, więc problem ze składkami ma teraz podwójny. Przy takiej szkodzie zostaw sobie to AC na prawdziwe problemy.

SirMicho

Dzięki, tak właśnie myslałem, że naprawianie na AC to będzie dla mnie samobójstwo, bo to moje pierwsze AC w zyciu i dopiero pół roku na nim jeżdżę.

Przeczekam chyba zimę i jak się cieplej zrobi to wreszcie będę mógł na rower wskoczyć i będę mógł auto oddać do zrobienia. Dzięki wszystkim za rady.

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Sławek549 pisze:Ja bym tam zostawił i czekał na jakiegoś sponsora :D
Na przykład na Sławka549, może wtedy zrozumie, że nie życzy się komuś co samemu nie chciało by się doświadczyć ;)

Awatar użytkownika
Sławek549

Post autor: Sławek549 »

krzybiel pisze:
Sławek549 pisze:Ja bym tam zostawił i czekał na jakiegoś sponsora :D
Na przykład na Sławka549, może wtedy zrozumie, że nie życzy się komuś co samemu nie chciało by się doświadczyć ;)

Raz w roku taki kwiatek.
Załączniki
19531868_1343279332452828_1349868470_o.jpg
28340295_1650014735045012_64238815_o.jpg

czerwo

Post autor: czerwo »

Ja już tak czekam na sponsora 4 lata i ni hu hu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”