W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Miękkie szyby w RIO IV

piotreek

Miękkie szyby w RIO IV

Post autor: piotreek »

Cześć Wszystkim :).
Jeśli temat umieściłem w złym dziale proszę o przeniesienie. Mam pytanie do posiadaczy Rio IV czy wy też macie szyby z masła? Po ostatnich mrozach mimo iż traktuję szyby łagodnie, mam pełno rys w tym parę takich wyczuwalnych paznokciem. Używam odmrażacza i murskiej skrobaczki..ale takich szyb to jeszcze nie widziałem..
Czy ktoś ma doświadczenie podobne w temacie?

Pozdrawiam
Piotrek

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Cześć, mam Rio 3 i też to zauważyłem. Zwykła skrobaczka strasznie rysuje szybę. Ze swojej strony polecam założyć rękawiczkę i użyć jakiejś karty plastikowej. Nic nie rysuje i świetnie zbiera szron z szyb. ;-) Dla mnie jest niezastąpiona i do skrobaczki już nie wrócę.

SirMicho

Post autor: SirMicho »

Skrobałem tylko boczne szyby, nie zauważyłem rys.

Przednią tylko traktowałem odmrażaczem, czekałem i wycieraczkami zbierałem. Trochę to trwało.

piotreek

No ja robiłem tak jak mówi @SirMicho plus czasami pomogłem skrobaczką..a mam sieczkę zamiast szyby..zastanawiam się nad reklamacją w ASO..na tylniej i bocznych mam to samo...masakra..
Pozdrawiam

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

piotreek pisze:..zastanawiam się nad reklamacją w ASO..
Prawdopodobnie stwierdzą, że to z winy użytkowania. Podobnie jak z rysującym się lakierem, więc nie wiem, czy jest sens cokolwiek zgłaszać.

W swojej Rio odkąd stosuję zamiast skrobaczki kartę lojalnościową nie zauważyłem, aby przybywały głębokie rysy. Faktem jest to, że szyba faktycznie jest "miękka" i łapie rysy. W moich poprzednich autach nie było takiego problemu.

piotreek

Rafael pisze: W swojej Rio odkąd stosuję zamiast skrobaczki kartę lojalnościową nie zauważyłem, aby przybywały głębokie rysy. Faktem jest to, że szyba faktycznie jest "miękka" i łapie rysy. W moich poprzednich autach nie było takiego problemu.
Ja mam mosiężna skrobaczkę..i tu nawet nie chodzi o glębokie tylko te tak zwane "włosowate"..
W poprzednich samochodach też tak nie miałem..nawet zamiennik z Nordglassu był trwalszy..
A ma ktoś z was może doświadczenie z polerowaniem szyb?

czerwo

Post autor: czerwo »

Hmmm mój już ma parę lat i nic się nie dzieje.
Może zmienili dostawcę szyb, a też drapię mosiężną.

piotreek

Są miękkie jak masło..tak dzisiaj oglądałem to nawet nie jest od skrobaczki tylko chyba od wycieraczek..ryska na rysce..jak by człowiek gwoździem jechał..

SirMicho

Post autor: SirMicho »

Przyjrzałem się wczoraj też swoim szybom i rzeczywiście mam jakąś dziwną rysę na przedniej szybie tuż przy słupku od strony pasażera. Długa podłużna rysa, na pewno nie od skrobaczki bo przedniej szyby nie skrobię. Od czego zatem? Wycieraczka?

piotreek

Otóż to..ja się dobrze przyjrzałem..cala dosłownie cała przednia szyba w mikro rysach..zupełnie jak bym wziął papier ścierny i przejechał z lewa na prawą..

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

U mnie to samo. Myślałem, że to jest całkowicie normalne :D

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Jezusie, ale jak jeździcie to to widać ? :D
Ja nie zwracam uwagi na takie rzeczy..

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Tylko pod słońce, tak normalnie to nie ;)

piotreek

No ja mam centralnie na wysokości wzroku taką kumulację..cięzko to opisać wygląda jak by brud się rozmazał..i denerwuje ;-)

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Muszę obejrzeć moja :d

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”