W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Terkot po odpuszczeniu gazu.

Awatar użytkownika
respi75

Terkot po odpuszczeniu gazu.

Post autor: respi75 »

Moje Rio ma 750 km przebiegu i zauważyłem że jadąc na którymkolwiek biegu odpuszczając gaz słychać delikatny terkot powiązany z obrotami silnika. Terkot słychać jak silnik jest zimny. Po rozgrzaniu ustępuje. Ten dzwięk nie jest bardzo głośny - przy załączonym radiu jest niesłyszalny. Będę obserwował to dalej, ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Macie pomysły co to może być?
Czy mam się zacząć martwić?

Dodatkowe info: na luzie i przy wcisnietym sprzęgle też ten terkot występuje. Jak silnik osiągnie 60 stopni już tego nie słychać. klima wyłączona.

Z góry dzięki za oddzew.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2018, 16:07 przez respi75, łącznie zmieniany 1 raz.

piotreek

Post autor: piotreek »

Hmm..chyba wiem o jaki terkot chodzi ;) Też go mam tylko nie pamiętam w jakich warunkach.. :>

SirMicho

Post autor: SirMicho »

Jeśli to jest takie coś co zawsze rano słyszę, kiedy rozgrzewam saomochód i ścieram śnieg z szyb, to też mam coś takiego. Terkotem bym tego nie nazwał ale wyraźnie inny dźwięk pracy silnika.

Awatar użytkownika
respi75

Post autor: respi75 »

SirMicho pisze:Jeśli to jest takie coś co zawsze rano słyszę, kiedy rozgrzewam saomochód i ścieram śnieg z szyb, to też mam coś takiego. Terkotem bym tego nie nazwał ale wyraźnie inny dźwięk pracy silnika.
Na wolnych obrotach po odpaleniu auta tego nie słychać. Dźwięk występuje po odpuszczeniu pedału gazu z np. 2tys obrotów. Wydaje mi się że jest to bardziej słyszalne z wewnątrz auta przy zamkniętych drzwiach i oknach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usterki”