W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Problem z centralnym zamkiem.

Daxior

Problem z centralnym zamkiem.

Post autor: Daxior »

Witam mam problem z centralnym zamkiem mianowicie nie otwiera ani nie zamyka auta z pilota. Aby zamknąć drzwi trzeba z kluczyka i zamyka i otwiera tylko drzwi kierowcy. Pozostałe aby otworzyć to tylko od środka tak jakbagaznik. A po otwarciu od środa aby zamknąć należy w każdym z drzwi przekręcić blokadę kluczykiem i zamknąć drzwi. Po kliknięciu na pilocie otwórz zamknij drzwi światła migaja tak jak przy otwarciu oraz słychać charakterystyczne stukniecie w silownikach tylko tak jakby za słabo i nie otwiera. A na desce miga guzik automatycznego otwierania zamykania drzwi cały czas.. stało się to kiedy jechałem i zbierałem pasażera i w tym samym czasie kiedy wsiadal on pociągnął kilka razy za klamkę a ja kilka razy nadusilem guzik otwierania drzwi od środka.

Proszę o pomoc i załączam filmik z błędem diody
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2018, 08:34 przez Daxior, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Nie widać nigdzie linku do filmiku.

Daxior

Rafael

Nie wiem, co jest dokładną przyczyną usterki, ale u mnie kiedy pasażer pociągnie raz za klamkę to dioda miga jak u Ciebie na filmie. Gdy pasażer pociągnie za klamkę drugi raz, to dioda gaśnie i słychać, że zamek otwiera drzwi. Jeśli masz auto na gwarancji podjedź do ASO i zdiagnozują co się dzieje. Zastanawiałem się nad tym, czy odłączenie akumulatora by coś dało, bo może to błąd centralki od zamka (lub innej elektroniki) i fizycznie nie ma żadnych uszkodzeń mechanizmów.

Próbowałeś może zamknąć auto z pilota kiedy jedne z drzwi są otwarte? Jak któreś są otwarte to u mnie słychać, że zamek zamyka drzwi, ale nie migają kierunki. U Ciebie migają kierunkowskazy i być może w ten sposób uda się znaleźć, w których drzwiach leży problem. Np. zostawisz otwarte od pasażera, a po zamknięciu z pilota kierunki zamigają, a w przypadku innych drzwi nie, to mamy jasność, w których drzwiach może być coś nie tak.

Daxior

Niestety akumulator nie pomógł bezpieczniki nie pomogły. Gwarancji nie mam auto z 2012r cały czas słychać jak by zamki chciały zamkną bądź otworzyć ale tak delikatnie.. takie lekkie pykniecie a podczas wkladania bezpiecznika 20A słychać normalne mocne pykniecie zamków lecz po tym znów słabo ...

Daxior

Czy możliwe jest rozkodowanie pilota ?

Rafael

Jeśli kierunki migają kiedy używasz pilota, to nie tutaj tkwi problem. Podejrzewam, że jak pasażer pociągnął za klamkę, a Ty wcisnąłeś przycisk na desce do otwierania drzwi, to coś mogło się zblokować. Lampka na przycisku miga i zamek może "myśleć", że cały czas ktoś próbuje otworzyć drzwi i może dlatego nie pozwala na ich zamknięcie. Elektrykiem i mechanikiem nie jestem, więc niestety nie pomogę. :~

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Może być uszkodzony sterownik zamka centralnego, podjedź do ASO, powinni Ci bez problemu zdiagnozować, a za diagnozę przecież nie wezmą jakichś ogromnych pieniędzy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”