Kia Rio IV 2017 1.2 LPG - samochód do nauki jazdy :)
Autor Wiadomość
 Robson89 
OSK OES

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.2 + LPG
Przebieg: 6
Kolor: Platinum Graphite
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
 #1  Wysłany: 2018-03-31, 18:02   Kia Rio IV 2017 1.2 LPG - samochód do nauki jazdy :)

Model: Kia Rio 2017

Silnik: 1.2 + LPG (BRC na gwarancji fabrycznej)

Nadwozie: hatchback 5 drzwi

Wersja wyposażenia: M

Wyposażenie dodatkowe: lusterka i pedały dla instruktora :)

Tak jak napisałem w dziele przeznaczonym do powitania od 2 tygodni (dokładnie od 16 marca) jestem szczęśliwym posiadaczem Nowej Kii Rio. Samochód został zakupiony w salonie Auto-Complex w Krośnie. Jestem instruktorem nauki jazdy i właścicielem nowo otwartej szkoły, w listopadzie ubiegłego roku właśnie Kia wygrała przetarg w krośnieńskim WORDzie i zakup tego samochodu był koniecznością. Przyznam otwarcie, że nie byłem początkowo zadowolony z tego wyboru, koledzy z innych rejonów Polski zgłaszali wiele problemów, m.in. z przepustnicą czy różnymi wyciekami płynów eksploatacyjnych. Ale pojeździłem trochę tymi autami i zmieniłem zdanie. Samochód jest świetny, Kursanci również są zadowoleni. Na dzień dzisiejszy mam przejechane ponad 1000 kilometrów i oprócz kontrolki od ciśnienia powietrza w oponach i dolewki płynu chłodniczego (samochód ma instalacje LPG, pan w salonie mówił, żeby kontrolować jego stan, bo może go trochę "pociągnąć") nie zauważyłem nic niepokojącego. Na początku auto było trochę mułowate w zakresie od 2000 do 2500 obrotów, w porównaniu do Kijanek którymi jeździłem wcześniej. Ale po 200 kilometrach jak pochodziło trochę na gazie wszystko jest już w porządku. Nie jest to demon prędkości, tak do 110 km/h jeździ się sprawnie i przyjemnie, a podczas szkolenia kierowców to więcej niż 90 w niezabudowanym nie jeździmy ;) Samochód jest na gwarancji, gaz zakładany był w Czakramie, dodatkowe pedały i lusterka już w salonie w Krośnie. Gwarancja nie obejmuje niestety aż 7 lat, lecz 150 tys km, zobaczymy jak auto będzie się sprawować, większość usterek u kolegów miała miejsce ok +/- 15 tys km, czyli teoretycznie po pierwszym przeglądzie przewidzianym w książce serwisowej.

A to mała kolekcja mojego Syna Cezarego, który mimo niespełna 3 lat już jest wielkim fanem motoryzacji :)
W sumie to obdzielił nas wszystkich: biała jest jego, niebieska Żony, a czerwona moja :)
Od grudnia, gdy zdecydowałem się otworzyć własną szkołę i wstępnie zamówiłem Kię, słyszałem od Syna "Tata nie ma Kii, Czarek ma!" Teraz już obaj mamy :D

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #2  Wysłany: 2018-04-07, 09:33   

Fajna kolekcja syna, sam bym sobie takie Rio na półeczce postawił. Zaglądaj czasem na forum i daj znać jak się auto sprawuje i czy kursanci nie narzekają. :>
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

Robson89 
OSK OES

Informacje
Silnik: 1.2 + LPG
Przebieg: 6
 #3  Wysłany: 2018-04-08, 09:41   

Dzięki :) Zamówiłem mu od razu 3 sztuki na aledrogo - po co się rozdrabniać ;) Jeszcze grafitową Optimę ma.
Kursanci są na razie zadowoleni - ogólnie jest przepaść między Kią a wcześniejszym Suzuki, oczywiście na korzyść Koreańczyka. Będę zdawał relację na bieżąco. Na dzień dzisiejszy przejechałem 2,5 tyś kilometrów :)

socisz 
Kią po piasku ^_^

Informacje
Wyposażenie: Gulf Spec
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Czerwony
Tapicerka: Skórzana czarno-czerwona
Typ nadwozia: Hatch 5d
 #4  Wysłany: 2018-04-15, 21:10   

Służba na „elce” to niezły probierz trwałości - raportuj proszę o zdrowiu pojazdu! Trzymam kciuki za interes i za Twoich kursantów.
A ta kontrolka z jakiej okazji? Spadło ciśnienie w oponie?
A jeśli można spytać - o jakich usterkach donosili koledzy ok 15000km?

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje