Dotrysk benzyny na gazie ?
Autor Wiadomość
 runner2 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.2
Przebieg: 1000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: M
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta
 #1  Wysłany: 2017-04-21, 10:37   Dotrysk benzyny na gazie ?

Witam
Czy macie może informację na temat dotrysku benzyny podczas pracy na gazie.
Mam instalację BRC ("fabryczną" czyli instalowaną przez firmę Czakram), niestety sprzedawca w salonie nie miał pojęcia o co pytam gdy chciałem się dowiedzieć więcej nt tej instalacji.
W instrukcji od brc sequent 24.11 (a z tego co się orientuję to taką instaluje czakram do ryjówek 1,2) jest opis dotrysku benzyny, który ma chronić gniazda zaworowe przed wypalaniem.

Pytam bo widzę, (przynajmniej po wskaźniku) że troszkę pali benzyny, i nie wiem czy może tylko wskaźnik pokazuje mniej (chyba w twingo tak miałem) i trzeba było montować "emulator do wskaźnika".

czerwo 

Informacje
Wyposażenie: L
Przebieg: 140000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2017-04-21, 11:33   

Nie trzeba emulatora do paliwa.
Gdzieś jest wątek na temat gazu i ktoś ma dotrysk ja jeżdżę na stagu i nie mam dotrysku.

runner2 

Informacje
 #3  Wysłany: 2017-04-21, 12:20   

To że ktoś ma dotrysk to jest dla mnie nawet zrozumiałe, ale nie odpowiada na moje pytanie podstawowe to czy w "Fabrycznej instalacji BRC" jest dotrysk ?

krzybiel 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
 #4  Wysłany: 2017-04-21, 12:33   

Instalacja gazowa firmy BRC, to instalacja Sequent 24.11, która została dostosowana do silników Kia.Głównym elementem SEQUENT 24.11 koordynującym i odpowiedzialnym za prawidłową pracę instalacji gazowej jest nowa centrala gazowa SQ 24.11 która poprzez odpowiednie oprogramowanie oraz bezpośrednią współpracę z centralą benzynową steruje całym procesem sekwencyjnego przełączania wtryskiwaczy gazowych. Centrala ta została wyposażona w nowe funkcje:
Funkcja VSR umożliwiającą dotryskiwanie małej dawki benzyny podczas jazdy na gazie. Funkcja ta ma na celu zabezpieczenie gniazd zaworowych przed wypaleniem w samochodach borykających się z tym problemem.
Funkcja Warm Up Injector - umożliwiająca podgrzewanie wtryskiwaczy podczas pracy na benzynie przed pierwszym przełączeniem się na gaz - dotyczy to pracy na zimnym silniku.
Funkcja Start&Stop - stworzona z myślą o samochodach wyposażonych fabrycznie w funkcję STOP&GO. Umożliwia redukcję zużycia paliwa oraz emisji spalin poprzez wyłączanie silnika podczas postoju na skrzyżowaniach i ponowne jego uruchomienie od razu na gazie.

runner2 

Informacje
 #5  Wysłany: 2017-04-21, 13:29   

Tą własnie informację miałem na myśli piszac pierwszego posta.
Ale ok, zadzwoniłem wreszcie do Czakram-a i Pan z serwisu rozwiał moje wątpliwości.
Dotrysk benzyny jest i domyślnie jest włączony. - mowa oczywiście o instalacji "fabrycznej" BRC

ghost2255 
....---....

Informacje
Wyposażenie: L automat
Silnik: 1.4
Kolor: grafit
Inne auto / jakie?: CC 700
 #6  Wysłany: 2017-04-23, 14:10   

Dotrysk benzyny jest potrzebny jak żyrafie młynek do kawy.
Ten silnik ma hydrauliczną regulację zaworów i o ile regulacja LPG nie jest masakrycznie spartolona, to ma to jeździć na gazie do końca obrotomierza

runner2 

Informacje
 #7  Wysłany: 2017-04-23, 20:46   

Tylko widzisz ja nie pytam o to czy dotrysk jest potrzebny czy nie. Chodzi tutaj o to, że w instalacjach nazywanych fabrycznymi tj. Brc instalowanym przez firme Czakram taki dotrysk jest, (według serwisanta Czakram). Ale sprzedawca nie miał o tym pojęcia(zresztą nie tylko o tym).

Jacob 

Informacje
Silnik: 1,25 LPG
Przebieg: 115000
Pakiety: Business Line
 #8  Wysłany: 2017-05-04, 08:49   

Jeżdzę na fabrycznym LPG. Wklejam cytat z mojego dziennika
"Ujrzałem kontrolkę rezerwy i pojechałem zatankować, weszło 37l, a od ostatniego tankowania 7087km, co daje średnia w okolicach 0,5l/100km"

Mowa oczywiście o benzynie, tankuje do pełna i jeżdzę do oporu. Oczywiście zdarza sie, ze jestem w trasie, kończy sie gaz i 10-50 km jadę na benzynie.
--------------------
Rio III LPG dziennik
http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1121

runner2 

Informacje
 #9  Wysłany: 2017-05-08, 21:04   

Dobrze wiedzieć, że nie wychodzi tego spalania tak dużo.
Jestem pozytywnie zaskoczony jesli chodzi o spalanie gazu (u mnie przy trybie mieszanym w ok 6.3 l gazu). No i do tego benzyna. Co do tego czy dotrysk jest potrzebny czy nie to sie nie wypowiadam, nie jestem technologiem. Widze ze u mnie nawet podzczas "trasy" na autostradzie wskazowka od benzyny jednak delikatnie sie ruszy w dół. A że nie ma informacji jasnej o dotrysku, to pytam tutaj.
Nie tankowalem do pelna benzyny stad nie wiem ile wypali.
Ale muszę sprawdzić to sie porówna.

Rafael 
RaV

Informacje
Kolor: Graphite Meralic
Pakiety: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka: Beżowo-Czarna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #10  Wysłany: 2017-05-08, 21:17   

Wskazówka może iść na dół, bo komputer sobie przelicza ile pali i na tej podstawie delikatnie może korygować wskazanie benzyny. Oczywiście dotrysk też robi swoje. Ja miałem Fabię z LPG i podczas jazdy na autostradzie przez kilkaset km wskazówka delikatnie opadała, a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika potrafiła się podnieść.

ghost2255 
....---....

Informacje
 #11  Wysłany: 2017-05-09, 00:05   

W RIO wskazówka nie opada z powodu obliczen komputera, tylko z powodu ubywania benzyny z baku.
Ja tankuję ok. 10L benzyny raz na 2-3 miesiące i mam jej coraz wiecej, bo nawet tego nie wypalam. jadąc w trasie wskazówka stoi jak przybita gwoździem. Ubywa tylko LPG.
Skoro podczas jazdy komuś z was opada wskazówka benzyny, to jednoznacznie można powiedzieć, że ma dotryski benzyny i zużywa obydwa paliwa.

runner2 

Informacje
 #12  Wysłany: 2017-09-22, 21:38   

Chętnie wznowie temat.
Wreszcie sprawdziłem ile spala moje rio.
Zatankowałem do pełna benzyne i gaz. Po przejechaniu 150 km, pojechałem na stacje (tą samą) i znów do pełna. Weszło 3 litry benzyny i 11 litrów gazu.
Kwota nie jakaś szalona bo ~35 zl. Ale z drugiej strony jednak to nie jest 0,5 litra benzyny na 100km. Jak pisał kolega wyżej. Fakt nie byla to jazda ekonomiczna, powiedzmy ze średnia, według licznika 7/100.
Co koledzy sądzą o takim wyniku? Spróbuje jeszcze z wersją eko. Wtedy nie powinna palic tyle benzyny z tego co czytalem zwykle w tej instalacji jest ustawione że silnik przy pelnym obciążeniu włącza dotrysk.

ghost2255 
....---....

Informacje
 #13  Wysłany: 2017-09-22, 22:45   

Za maly dystans aby otrzymac wiarygodny wynik spalania.
Podaj wynik po zuzyciu 3-4 butli gazu.
Dla porownania tylko dodam, ze ok. 11L/100km w miescie zuzywa moja 1.4 z automatem.

pavulon 

Informacje
Silnik: 1.2 LPG
Przebieg: 70000
Typ nadwozia: Sedan
 #14  Wysłany: 2017-09-23, 21:20   

runner2 napisał/a:
Zatankowałem do pełna benzyne i gaz. Po przejechaniu 150 km, pojechałem na stacje (tą samą) i znów do pełna. Weszło 3 litry benzyny i 11 litrów gazu.

Trzy litry benzyny na 150 km to trochę dużo ale biorąc pod uwagę że wyszło Tobie 11 litrów gazu to chyba wolno nie jechałeś. Mi spala 0,5 l benzyny na 100 km ale przy większych prędkościach mam wrażenie że więcej jej ubywa. Pozdrawiam

runner2 

Informacje
 #15  Wysłany: 2017-09-23, 22:16   

Widze właśnie, że przy ciężkiej nodze dotrysk jest wiekszy, teraz gdy srednie spalanie pokazuje mi 5,5 wskazówka od benzyny prawie mie drgnie. Ok. Przejeżdże wiecej km i sie odezwę.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje