W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Brzęczenie przy dodawaniu gazu

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Brzęczenie przy dodawaniu gazu

Post autor: Soul_Man »

Od pewnego czasu zaczęło mi coś brzęczeć przy dodawaniu gazu. Tylko przy dodawaniu, nie widzę jakichś specyficznych obrotów, ale powiedzmy że gdzieś w okolicach 2-2.5 tysiąca. Dosyć słabo jest to słyszalne, ale jednak. Jako pierwsza do głowy przyszła mi osłona termiczna. Okazuje się, że osłona katalizatora (ta z wystającą lambdą) rusza się na wszystkich trzech śrubach. Nie jest całkiem luźno, ale dość łatwo można ją przesuwać.

Czy u Was też jest tak samo? Wydaje mi się, że powinna być przykręcona na sztywno? Przecież jest na tyle cienka i elastyczna, że bez problemu podda się rozszerzalności cieplnej kolektora.

Nie chcę sam kręcić, a jeśli tak ma być, to też szkoda tracić czas na wizytę w serwisie.

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Post autor: pavulon »

Każdy benzynowy w Rio chyba brzęczy. U mnie 1.2 też wydaje takie dźwięki w tym zakresie obrotów. Też chciałbym się dowiedzieć skąd pochodzą

Hospin

Post autor: Hospin »

Dołączę się do pytania :-)

panowak
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: M + SMART
Silnik: 1.2 DOHC
Przebieg: 500

Re: Brzęczenie przy dodawaniu gazu

Post autor: panowak »

A czy przyczyną tego brzęczenia nie są wibracje bądź jakiś taki rezonans pochodzący od silnika? U mnie w tym zakresie obrotów wibracje są mocno wyczuwalne na całej karoserii i fotelach...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”