W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

kwestia klaksonu

Awatar użytkownika
Rejmi

kwestia klaksonu

Post autor: Rejmi »

sprawa jest taka

klakson w kijance jest żałosny wg mnie i brzmi jak tanie gie

Naturalnym zatem jest, że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana - myślę u tubowych rozwiązaniach i dwutonowy 400 oraz 500Hz - chyba, że polecacie jakieś inne rozwiązanie - jestem otwarty na sprawdzone propozycje

Klakson umieszczony jest pomiędzy wlotem w zderzaku powietrza a chłodnicą - i tu moje pytanie da się wyjąć sama atrapę sam grill ze zderzaka czy trzeba demontować cały zderzak?

Jeżeli cały zderzak to może jest jakiś manual?

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Wg. instrukcji serwisowej sprzed liftu niestety grill jest razem ze zderzakiem.
Załączniki
rio.png

Awatar użytkownika
Rejmi

atrapa/grill kratka która jest w zderzaku jest z cala pewnością oddzielnym elementem

może mało precyzyjnie się wyraziłem - chodzi o kratkę w zderzaku czyi cały środkowy element

i tak się zastanawiam czy da się ten element wyjąć bez zdejmowania zderzaka - nawet jeżeli by to wymagało zabawy

Rafael

Podpatrzyłem z ciekawości na Allegro i zderzak przedni sprzedają często bez dolnej kratki. Może po jej ściągnięciu dostaniesz się do klaksonu. Górna atrapa z grillem po zdjęciu słabo wygląda pod względem dostępu i nie wiem, czy po zdjęciu dołu cokolwiek to da:

http://allegro.pl/kia-rio-iv-4-hb-lift- ... 60538.html

P.S. Opis, że to do Rio IV jest błędny, bo mowa o roczniku 2015.

Awatar użytkownika
Rejmi

tak to wiem - kratka jest jako oddzielny element tylko czy ta się ją zdjąć bez zdejmowania zderzaka? patrze na zdjęcia jakie można znaleźć i na żadnym jednoznacznie nie zauważyłem czy są to zatrzaski tak, że kratkę od zewnątrz zdejmę czy może nie...

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Przejrzałem neta. Ta kratka wygląda, że się trzyma po prostu na zatrzaskach.

Rafael

Faktycznie zdjęcia nie pokazują jak potraktować zatrzaski. Czy wystarczy je podważyć do góry i pociągnąć, czy są np. tylko wciskane do przodu. No i ważne jest też samo ich umiejscowienie, bo połamać coś zapewne jest łatwo. Sprawdziłem instrukcję serwisową i nic nie znalazłem odnośnie demontażu klaksonu, czy też kratki. :-/

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Ale co Wy macie do tego klaksonu ?

Z tego co wiem, to używanie go wskazane jest tylko w wypadku zagrożenia na drodze.. z tego też powodu użyłem go ze 4 razy ?

Awatar użytkownika
Rejmi

mateusz pisze:z tego też powodu użyłem go ze 4 razy
jak jest dobry dzień to w czasie jednego dnia jazdy po mieście trzeba go tyle razy użyć

a druga sprawa nie podoba mi się jego dźwięk i to jest dla mnie wystarczający powód by go wymienić

RoadDriver

Post autor: RoadDriver »

Ja przez 8 mies może raz go użyłem? Nawet nie pamiętam jak brzmi. Musiałbym teraz wziąć klucze i pójść sprawdzić. Oczywiście sąsiadów bym wkurzył :devil: Ja bym się tym nie przejmował, to nie Indie

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Rejmi pisze: jak jest dobry dzień to w czasie jednego dnia jazdy po mieście trzeba go tyle razy użyć
Racja, gdyby nie klakson, to nie jeden idiota przy zmianie pasu ruchu, uszkodził bi mi nie jedno auto!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”