W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Rdza w bagażniku i jakość KIA

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Rdza w bagażniku i jakość KIA

Post autor: Rafael »

Czy ktoś miał przypadek zbierającej się wody w bagażniku? Przeważnie jak sprzątam auto, to wyciągam welurową dyktę. Dzisiaj po jej wyjęciu zauważyłem ok. 2cm wody w bagażniku w miejscu koła zapasowego. Woda wygląda na deszczówkę i nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Pojawił się on dopiero po 18 miesiącach użytkowania auta. Reszta bagażnika jest zupełnie sucha i nie ma nigdzie śladów wilgoci. Może dostała się jakoś przez gumy w podłodze podczas jazdy? Najgorsze jest to, że wdała się już rdza zarówno dookoła miejsca tych gum, jak i gdzieniegdzie w podłodze. Wodę wylałem zdejmując gumy w podłodze.

Nawiązując do drugiej części tematu mam już powoli dość marki KIA, bo ciągle coś się dzieje z nowym autem. Najpierw wymiana sprzęgła, później wymiana kierownicy. Teraz będzie malowanie okolicy lamp, które wytarły lakier na nadwoziu i jeszcze ta woda... Może to ze mną jest coś nie tak i się po prostu czepiam i za dużo oczekuję po wydaniu ciężko zarobionych pieniążkach na nowe auto, które jest totalnym bublem? :devil:
Załączniki
20180522_124646.jpg
20180522_124606.jpg
20180522_125519_001.jpg
20180522_130459.jpg
20180522_130452.jpg

Rafael

Jeszcze jedno zdjęcie obrazujące ile wody wyleciało po zdjęciu gum. Od spodu oczywiście podłoga była mokra zanim spuściłem wodę, więc docelowo podejrzewam, że było jej więcej i sama wyciekała wcześniej.
Załączniki
woda.jpg

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Lepiej zbadaj to auto profesjonalnym czujnikiem lakieru, bo może masz sztukę, która została uszkodzona podczas transportu i została „przygotowana” jako nowa ;)
Ja miałem takie przeboje z firmą skoda wiele lat temu. Kupiłem ostatni rocznik skody felicji kombi, nowa w salonie. Po dwóch tygodniach użytkowania i oddaniu auta do specjalisty, okazało się, że auto było uderzone w tył !!! Salon to zataił i sprzedał mi auto jako nówkę !!!

Rafael

Mam nadzieję, że w moim przypadku tak nie jest. Gdyby od początku była woda w bagażniku, to faktycznie coś by było nie tak.

Awatar użytkownika
krzybiel

zostaje Ci zamknąć się w bagażniku, a ktoś z węża musi lać wodę :) wtedy się okaże, gdzie leci :)

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

krzybiel pisze:zostaje Ci zamknąć się w bagażniku, a ktoś z węża musi lać wodę :) wtedy się okaże, gdzie leci :)
najlepiej teściową

Awatar użytkownika
krzybiel

Gandalf wej pisze:najlepiej teściową
Nie ulega wątpliwości, że to najlepsze rozwiązanie :D

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

krzybiel pisze:
Gandalf wej pisze:najlepiej teściową
Nie ulega wątpliwości, że to najlepsze rozwiązanie :D
Razem z psem .A po otwarciu bagażnika kto by się najbardziej cieszył się z twojego widoku. :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Za często myjesz samochód .... :cool: ;-) :D :D :D
Pozdrawiam
Churek

Rafael

Tak na chłodno wszystko przemyślałem i drogą dedukcji stwierdziłem, że:
- nie jest to woda spod kół jak jechałem po deszczu bo jest czysta.
- nie jest to woda z mycia auta, bo nie ma piany i jest czysta jak mineralna bez zapachów.
- nie jest to woda z deszczu, bo jest czysta jak wyżej bez osadów itp.

Pozostaje mi tylko woda z klimatyzacji bo wyglądała na świeżą i nic nie śmierdziało, ale czy to możliwe, aby skraplała się we wnęce na koło, bo coś się przytkało? Znam przypadki, gdzie woda z klimatyzacji zbiera się pod dywanikami nawet z tyłu u pasażerów, bo coś było zatkane. Czy ktoś miał podobny przypadek ż?

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Może niepotrzebnie zaśmiecam wątek, ale może jakiś płyn Ci się w bagażniku wylał?

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Z klimy ? W bagażniku ? Odpływ z klimy to jest z przodu od strony pasażera i tam by się mogło ew. lać.

A nie jeździsz dużo z zamkniętym obiegiem ? Tylko że wtedy by strasznie szyby parowały.

Ja bym dokładnie obejrzał uszczelkę bagażnika ....
Pozdrawiam
Churek

Rafael

W bagażniku nic nie wożę, a zdarza mi się jeździć na zamkniętym obiegu. Czasami jak go włączę i klimę to potrafi pół godziny tak działać. Na pewno będę teraz często tam zaglądał, aby zweryfikować, czy to uszczelka, czy co inne. Sam bagażnik i wykładziny są zupełnie suche.

Artur

Post autor: Artur »

Kolego niestety nie jesteś odosobnionym przypadkiem! Mam ten sam problem. Serwis przyjął zgłoszenie i usunie wadę. Najlepsze jest to iż musieli wiedzieć o tym problemie bo podwozie w miejscu koła zapasowego jest wysmarowane czymś tłustym (jakiś preparat)…
Załączniki
IMG_20180518_125548.jpg

Rafael

Artur pisze:Kolego niestety nie jesteś odosobnionym przypadkiem! Mam ten sam problem. Serwis przyjął zgłoszenie i usunie wadę. Najlepsze jest to iż musieli wiedzieć o tym problemie bo podwozie w miejscu koła zapasowego jest wysmarowane czymś tłustym (jakiś preparat)…
Wielkie dzięki kolego za pomocny post. Będę miał jakiś argument przy rozmowach z serwisem. Moje Rio jest w tej chwili 200km ode mnie w ASO, gdzie zakładali czujniki parkowania i zderzak jakimś cudem się wypiął z zaczepów na środku. Efektem tego jest wytarcie lakieru i na klapie i na zderzaku. Dodatkowo lampy wytarły lakier, bo nie miały podkładek i wszystko robią w ramach gwarancji. Zerkną również na ten bagażnik, aby wydać opinie i reszta będzie robiona w ASO we Wrocławiu. W tej chwili cieszę się z użyczenia KIA Cee'd 2017 w wersji Business Line.
Załączniki
20180528_130034.jpg
20180528_125814.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”