W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Niepodłączona wtyczka, proszę o pomoc.

Bartek

Niepodłączona wtyczka, proszę o pomoc.

Post autor: Bartek »

Kupiłem niedawno Kia Rio III 1.2 benzyna, niestety nie włącza się wentylator na chłodnicy. W kabinie czuć rozgrzany metal. Znalazłam niepodpiętą wtyczkę...
Co to za wtyczka?

Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję bardzo :)
Załączniki
20180523_194444.jpg
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 18:29 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Dodałem Twoją prośbę na Facebooku, jak ktoś będzie wiedział to napiszę.
Na Google jest sporo zdjęć silników.
Załączniki
post2489_3.jpg

Sokar11
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.25
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Sokar11 »

Według mnie ten niepodłączony kabel idzie do sprężarki klimatyzacji, sprawdź czy wogóle działa. Sprawa przegrzania to moim zdaniem inna sprawa, choć jak już sie silnik przegrzał to cienko widzę jego sprawność. Nie zauważyłeś wskazówki temperatury że wychodzi ponad 90 stopni? Zastanów sie nad jakimś rzeczoznawcą lub ASO aby ocenili dokładnie co z tym silnikiem jest i ewentualnie jeśli zakup był tydzień, dwa temu to uderzaj do sprzedawcy z wadami ukrytymi towaru aby obniżył cenę na ewentualną naprawę (sam sprzedający usunął usterki) lub jeśli to bardzo poważne wady to szukaj prawnika aby oddać samochód.
Załączniki
IMG_20180525_085548.jpg

czerwo

Post autor: czerwo »

Część wersji nie ma wskazówki temperatury silnika :!:

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

czerwo pisze:Część wersji nie ma wskazówki temperatury silnika
Jeśli nie ma wskaźnika temperatury, to powinna być kontrolka świecąca na czerwono kiedy płyn chłodniczy jest przegrzany. Może to zabrzmi głupio, ale sprawdziłeś ile jest płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym? Zbiorniczek jest między chłodnicą, a silnikiem widoczny od środka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”