W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Spalanie - silnik 1.2 85KM -wskazania komputera

Awatar użytkownika
artemius

Spalanie - silnik 1.2 85KM -wskazania komputera

Post autor: artemius »

Zauważyłem, że komputer zaniża wartości spalania, średnio o około 0,4 l/100 km.
Mam nadzieję, że to da się skorygować w oprogramowaniu komputera. Chciałbym poprosić o taką korektę w czasie pierwszego przeglądu technicznego. Nie wiem jednak czy ta korekta jest możliwa, może ktoś przerabiał już ten temat?

Awatar użytkownika
respi75

Post autor: respi75 »

U mnie też zaniża podobnie. Dołączam się do pytania o możliwość korekty.

piotreek

Post autor: piotreek »

Raczej wam takiej korekty nikt nie zrobi. Jak rozmawiałem w ASO to w RIO właśnie około 0,5 przekłamuje. Ale to co pokazuje komputer to jest wskazanie orientacyjne..
A tak z innej beczki co wam to tak przeszkadza? Ja tak spalanie mierzę pełnym bakiem i kilometrami ;-) i też pewnie błąd z 0,2l występuje :P

Awatar użytkownika
Sławek549

Post autor: Sławek549 »

Poza tym spalanie z komputera producent programuje tak aby ładnie wyglądało , a silnik pali ile może i nie więcej niż musi.

Awatar użytkownika
respi75

Post autor: respi75 »

Sławek549 pisze:Poza tym spalanie z komputera producent programuje tak aby ładnie wyglądało , a silnik pali ile może i nie więcej niż musi.
Wychodząc z takiego założenia jeszcze ładniej wygladałyby 4l na 100km :).

Awatar użytkownika
tyka47
VIP
Wyposażenie: business line
Silnik: 1,2 benzyna
Przebieg: 43000
Kolor: biały
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: RIO IV

Post autor: tyka47 »

W moim przypadku jest podobnie. po przejechaniu blisko 25 tyś km i skrupulatnym notowaniu wszystkich przebiegów i tankowań różnica ta to:
komputer 5,8 l - 5,9 l
rzeczywiste 6,4 - 6,5 l
99% moich jazd to dojazd do pracy autostradą ze średnią prędkością całości 68 km/h

Wcześniej miałem kilka aut które też miały komputerek i w żadnym wyliczenia komputerka nie były zbieżne z rzeczywistością.
.
.
.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

Awatar użytkownika
artemius

Post autor: artemius »

piotreek pisze:Ale to co pokazuje komputer to jest wskazanie orientacyjne..
Szkoda, że wskazanie jest raczej orientacyjne, wiem że pokazanie poprawnej wartości jest możliwe.
Na przykład wskazania komputera w ostatnim samochodzie, który użytkowałem.
Obrazek

Weryfikacja rzeczywistości w arkuszu kalkulacyjnym dla tego przebiegu pokazała wartość 7,02 l/100km.
Oczywiście komputer nie był nieomylny, czasem pokazywał wartości odbiegające od rzeczywistego zużycia, jednak średnia wskazań pokrywała się z rzeczywistością. :-)
piotreek pisze:A tak z innej beczki co wam to tak przeszkadza?
W sumie to nie przeszkadza, można sobie przecież dodać te brakujące 0,4 l/100km i załatwione.
Z drugiej strony na to patrząc, jak na odbierany przez klientów poziom technologii do którego marketingowo aspiruje Kia nie jest to chyba jednak najbardziej eleganckie rozwiązanie. :~

piotreek

Post autor: piotreek »

artemius pisze: Z drugiej strony na to patrząc, jak na odbierany przez klientów poziom technologii do którego marketingowo aspiruje Kia nie jest to chyba jednak najbardziej eleganckie rozwiązanie. :~
Nie wydaje mi się (głowy nie podłożę ;)) aby inne marki miały super dokładne wskazanie komputera. Jak sam zauważyłeś
jednak średnia wskazań pokrywała się z rzeczywistością.
i to jest klu ;-) a ideałów nie ma :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”