W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Awaria przepustnicy

SirMicho

Awaria przepustnicy

Post autor: SirMicho »

No i stało się. Wczoraj podczas powrotu z pracy do domu zaświeciła się żółta kontrolka silniczka czyli problem z kontrolą przepływu paliwa. Zauważyłem też od razu, że bieżące zużycie paliwa znacznie wzrosło. Na szczęście po drodze miałem serwis Kia i ich odwiedziłem. Okazuje się, że do wymiany mam przepustnicę. Na wymianę umówiłem się na przyszły wtorek. Na szczęśćie wymienią gwarancyjnie.

Teraz jak tak pomyślę to były już wcześniej symptomy, bo auto (silnik) potrafiło momentami mocniej zawyć, ale wtedy to zignorowałem. Może już coś się działo.

Obecny przebieg auta 11500 km.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Mi wczoraj wymienili w ramach akcji serwisowej na I przeglądzie. Ale gość mówił, że to nie jest akcja z przywołaniem tylko przy najbliższej wizycie w serwisie wymieniają.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Soul_Man pisze:Mi wczoraj wymienili w ramach akcji serwisowej na I przeglądzie. Ale gość mówił, że to nie jest akcja z przywołaniem tylko przy najbliższej wizycie w serwisie wymieniają.
Ale w każdej 1.4 ż?

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

Automaciek pisze:Zmieniłem dziś przepustnicę w swoim Ryjku, i faktycznie zmieniła sie charakterystyka reakcji na pedał gazu, jest bardziej liniowo, bez szarpania. Wszystkie przepustnice w Picanto i Rio wyprodukowane bodajże do 20 października 2017 idą do wymiany.
https://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1282&start=64

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Jestem po rozmowie z KIA. Jeżeli w danym egzemplarzu jest faktycznie do wymiany do zostaje wysłany list do właściciela. Na pewno nie w każdym Rio 1.4 jest ta przepustnica do wymiany.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

No właśnie nie wysyłają żadnych listów. Mówił mi to gość z serwisu, potwierdził wyżej Automaciek, wymieniają tylko przy okazji wizyty w serwisie, bez przywołania.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Nic z tego nie rozumiem. Babka sprawdziła mój VIN i stwierdziła że żadnej kampanii serwisowej nie ma na moje auto.

Awatar użytkownika
respi75

Post autor: respi75 »

Jestem po wymianie przepustnicy w ramach akcji serwisowej. Pierwsze odczucia po wymianie są na +. Przejechałem wcześniej 3000 km i ciągle swoją jazdę musiałem niejako dostosowywać do specyficznej czułości przepustnicy, aby móc jechać płynnie na 1 i 2 biegu i głownie na wstecznym. Teraz jest już ok, nie muszę się kontrolować i dla mnie zmiana działania jest zauważalna.

piotreek

Post autor: piotreek »

Potwierdzam mi w 1.2 też wymienili przepustnicę na pierwszym przeglądzie. Różnica jest i nie szarpie na 1/2 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”