W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Woda w filtrze paliwa 1,1 CRDI

luzak1977

Woda w filtrze paliwa 1,1 CRDI

Post autor: luzak1977 »

Jak spuścić wodę z filtra paliwa 1,1 CRDI? Kontrolka pokazuje, że jest woda.
Całkiem trzeba tę nakrętkę wykręcić, czy tylko popuścić? Tam jeszcze jakiś przewód elektryczny jest.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

przewód jest podłączony do czujnika .
J bym zrobił tak spuścić ten żur ,<<jeszcze tego nie robiłem>> ale myślę że albo popuścić tylko albo całą wykręcić .
Wyjeździć paliwo do końca tzn tak aby nie zabrakło i wymienił bym filtr na nowy .
Po zatankowaniu zapaliła się lampka czy już wcześniej się zapaliła?
Nie zapomnij odpowietrzyć filtr po spuszczeniu jest z boku dźwigienka od pompki

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Kurde - ciekawostka ..... ja 13 lat Pandą jeździłem i w życiu nie było wody w filtrze (też była kontrolka i zaworek do spuszczania wody z filtra). Filtr wymieniałem co 40 000 km i raz wymieniałem obudowę bo się zaczęło wszystko łamać.

Ja bym spróbował tą nakrętkę poluzować. Na pewno wymienić filtr i koniecznie zmienić miejsce tankowania bo musi tam być niezły szajs.
No chyba że samochód zimą stał z połową baku to się nazbierało niestety.
Pozdrawiam
Churek

luzak1977

Post autor: luzak1977 »

Zmieniłem filtr - co nie należało do najłatwiejszych. Dostęp jest niezbyt ciekawy, ale się udało.
Akumulator do wyciągnięcia i komputer do poluzowania, dalej to już bajka :-) A wodę rzeczywiście spuszcza się po odłączeniu wtyczki i całkowitym odkręceniu nakrętki. Dzięki i pozdrawiam. A wody raczej nie było, to czujnik jest za "czujny" :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diesel”