W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Pierwsza usterka

Awatar użytkownika
socisz

Pierwsza usterka

Post autor: socisz »

Czołem!
Po miesiącu w Polsce, wróciłem do Kii i powitała mnie komunikatem o niskim ciśnieniu w oponach. Nic strasznego, pomyślałem, auto stało miesiąc, miało prawo trochę stracić.

Niestety, po uzupełnieniu ciśnienia (brakowało bardzo niewiele), komunikat nie gaśnie. Jutro rano mam umówioną wizytę w serwisie, zobaczymy, co powiedzą hinduscy geniusze :)

Trochę szybko, jak na pierwszą usterkę - auto ma 4 miesiące i przebieg 4500km...

Mieliście problemy z tymi czujnikami?

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Post autor: pavulon »

socisz pisze:Mieliście problemy z tymi czujnikami?
Witam. Gdzie sprawdzałeś ciśnienie?

Awatar użytkownika
Sławek549

Post autor: Sławek549 »

Samo nie zgaśnie, trzeba resetować.

RoadDriver

Post autor: RoadDriver »

Po napompowaniu trzeba przytrzymać przycisk ciśnienia opon na kilka sekund by zresetować do stanu zerowego. Chodzi o to że nie są to zwykłe czujniki umieszczone w wentylu, a odczyt różnicy obrotu kół.

Jeżeli od stanu startowego (resetu przyciskiem) odczyty mocno się zmienią tzn. że któreś koło zmieniło swoje rozmiary czyli guma straciła powietrze.

Awatar użytkownika
socisz

Okazało się, że to ja jestem głupi, a nie czujnik.

Tutaj mierzą ciśnienie w funtach na cal kwadratowy (PSI) i byłem przyzwyczajony do normy 33 PSI, tak miałem w poprzednim Volvo.

Umówiłem serwis, zajeżdżam, siema siema, pan poczeka.

No, to czekam.

Półtorej godziny później pan pyta, jakie robiłem ciśnienie, bo komputer jest ustawiony na 35 PSI.

Zatem... LOL :D

Dzięki za sugestie!

A którym przyciskiem się to resetuje?

SirMicho

Post autor: SirMicho »

socisz pisze:A którym przyciskiem się to resetuje?
Po lewej stronie (ale nie na kierownicy) masz guzik z takim symbolem:
Obrazek Trzeba go prztrzymać chwilę.

Awatar użytkownika
Sławek549

Post autor: Sławek549 »

Na wysokości lewego kolana jest panel z włącznikami i tam jest przycisk z przekrojem opony (TCMP).

Ten system nie jest ustawiony na konkretne ciśnienie tylko reaguje na różnice ciśnień w pojedyńczych kołach, odczyt idzie z ABS.

Awatar użytkownika
socisz

Dzieki chlopaki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usterki”