W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Utrata zniżek OC, AC, szkoda parkingowa.

Koszty użytkowania, ceny.
Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Utrata zniżek OC, AC, szkoda parkingowa.

Post autor: Cichy »

Cześć. Czy orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa utraty zniżek w przypadku szkody parkingowej nie z mojej winy? Mam OC i AC w PZU. Ktoś zarysował mi tylny zderzak, zdzierając farbę do plastiku. Nie jest to może ogromne, ale na białym lakierze rzuca się w oczy. Mam też starą rysę + wgniotkę na przednich drzwiach pasażera. pomyślałem że zgłosił bym to od razu, też nie wiadomo kto to zrobił. Tylko zastanawiam się czy gra jest warta świeczki. Obstawiam że drzwi to w całości do malowania, zderzak może jakiś fachowiec ogarnął by punktowo.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Tydzień temu odebrałem auto z ASO, bo robiłem szkodę z AC. Ktoś przerysował mi gwoździem do podkładu cały lewy bok i do malowania miałem drzwi kierowcy i pasażera. Dodatkowo wymieniałem zderzak, bo podczas montażu czujników w ASO 2 lata temu jak kupowałem auto połamali ślizgi w zderzaku. Po takim czasie zaczął on odstawać i nieestetycznie to wyglądało.

Nie wiem jak wzrośnie mi składka AC, ale nie będę już wykupował. W 1 roku zapłaciłem 1400zł za pakiet, a w 2 roku 1800zł za to samo, a nie miałem żadnej szkody. Mogę tylko powiedzieć, że jeśli masz 2 różne rzeczy do zrobienia, których nie da się połączyć (np. nie jest to ciągłe zarysowanie drzwi i zderzaka) i zgłosisz to jaki 1 szkodę, to zapewne ubezpieczyciel coś odrzuci. Za to jeśli zgłosisz 2 szkody, to bezproblemowo je uwzględni tak jak było w moim przypadku.

Co do wzrostu składki, to powiedziano mi w ASO, że szkody powstałe w skutek działania osób 3 jako "akt wandalizmu" mają ponoć inny przelicznik na wzwyżkę składki AC, bo sam tego nie zrobiłeś. Nie zajmuję się ubezpieczeniami i nie powiem nic więcej. Z ciekawości zapytam w październiku w ASO ile musiałbym zapłacić za pełny pakiet dealerski po 2 szkodach AC, do których sam się nie przyczyniłem.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

Zgłaszasz z AC zniżki tracisz zgodnie z warunkami OWU jakie ma Twój ubezpieczyciel. W chwili obecnej nie ma ogólnej reguły ile stracisz zniżek z AC bo każdy ubezpieczyciel sam to określa.

Szkody te w zależności od tego jaki masz wariant AC mogą być oszacowane na jakieś 1500 - 2000 zł bo w oparciu o to co piszesz to będzie naprawa a nie wymiana.

Realnie podchodząc do sprawy koszt naprawy poza ubezpieczeniem może być ok. 600-800 zł jeżeli nie trzeba będzie malować całych elementów.

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Mi we Włoszech rok temu do czarnego ktoś gwoździem przejechał po klapie bagażnika, słupku C, drzwiach prawych obu i nadololu z przodu. Wszystko było lakierowane - wycenili to w ASO na 3800 zł.
Na AC miałem przed szkoda 0 - ani zwyżki, ani zniszki.
Jak chciałem ta nowa ubezpieczyć to na AC mam 15% zwyżki.

patryk1979

Post autor: patryk1979 »

ja z ac mam szkodę wyliczoną na 18 tyś,dowiadywałem się w pzu to z 60% zniżki AC spadnę na 50% ,

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały

Post autor: Ari93 »

Dzisiaj przedłużałem ubezpieczenie i zapytałem o to AC. (PZU ofc.) Nie ważne jaka szkoda, liczy się ilość czyli jak chcę zrobić na przykład lewe drzwi i prawe to będzie liczone jako 2 szkody no bo jak to połączyć... (oficjalnie) raczej się nie da, jedna szkoda to -10% do zniżek, co roku odzyskuje się 5%. Mam w sumie w koło samochodu co robić, jakieś drobne ryski itp, chyba jak będę miał czas to przemyślę ogarnięcie tego i przeliczę ewentualne koszty itp.

Rafael

Ari93 pisze:liczy się ilość czyli jak chcę zrobić na przykład lewe drzwi i prawe to będzie liczone jako 2 szkody no bo jak to połączyć...
Da się to połączyć w 1 szkodę, o ile powstało to na skutek jednego zdarzenia. W moim przypadku ktoś do podkładu porysował drzwi przednie i tylne i było widać, że jest to jedna długa rysa przez całe auto. W przypadku połamanych zaczepów zderzaka mimo iż były z tej samej strony co rysa zgłosiłem drugą szkodę ze względu na brak powiązania.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Ari93 pisze:Dzisiaj przedłużałem ubezpieczenie i zapytałem o to AC. (PZU ofc.) Nie ważne jaka szkoda, liczy się ilość czyli jak chcę zrobić na przykład lewe drzwi i prawe to będzie liczone jako 2 szkody no bo jak to połączyć... (oficjalnie) raczej się nie da, jedna szkoda to -10% do zniżek, co roku odzyskuje się 5%. Mam w sumie w koło samochodu co robić, jakieś drobne ryski itp, chyba jak będę miał czas to przemyślę ogarnięcie tego i przeliczę ewentualne koszty itp.
Czyli teoretyczne mogę założyć utratę 20% zniżek AC, tylko dokładnie sprawdzić koszt samego AC i będę wiedział jak to suma.

Rafael

Cichy pisze:Czyli teoretyczne mogę założyć utratę 20% zniżek AC, tylko dokładnie sprawdzić koszt samego AC i będę wiedział jak to suma.
Nie wiem ile utracisz zniżek, ale aby wszystko uwzględnili musisz zgłosić 2 szkody podobnie jak ja. W moim przypadku nie wiem ile wzrośnie AC, ale go nie wykupie. Naprawa auta kosztowała 4060zł i obejmowała:
- lakierowanie drzwi przednich lewych
- lakierowanie drzwi tylnych lewych
- wymiana i lakierowanie zderzaka tylnego z przezbrojeniem czujników parkowania
- naklejenie nowych listew ochronnych na drzwi

Co do listew, to w zestawie były 4szt., natomiast PZU płaciło tylko za wymianę uszkodzonych i musiałem dopłacić do naklejenia takich samych po 2 stronie, bo nie były montowane oryginalnie. Na twoim miejscu poprosił bym o wycenę w ASO i podjechał też do niezależnego dobrego warsztatu, jeśli bardzo zależy Ci na zachowaniu zniżek, bo być może koszty poza ASO nie będą duże. Z drugiej strony po to masz AC, aby z niego skorzystać i płacisz za to niemałe pieniądze.

patryk1979

Post autor: patryk1979 »

zniżki zniżkami,ale kwotę składki wylicza komputer,i teraz kolega miał szkodę polise oc kupił za 450 zł po szkodzie przyszła nowe kalkulacja z uwzglednieniem zniżek z 60% spadł na 50% miał zapłacić 2200 zł

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Pisał ktoś odwołanie kiedyś? Jak to zrobić żeby miało sens? 1220 zł mi wyliczyli.

piotreek

Post autor: piotreek »

Cichy pisze:Pisał ktoś odwołanie kiedyś? Jak to zrobić żeby miało sens? 1220 zł mi wyliczyli.
Wal do nich https://rf.gov.pl/

Attache
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

W PZU jest opcja w AC (AUTO OCHRONA ZNIŻEK) chroniąca przed utratą zniżek w razie likwidacji szkody. Korzystam z tego.
Oczywiście, składka jest nieco wyższa, ale moim zdaniem opłaca się korzystać z tego. Rok temu ktoś mi zmasakrował na parkingu lewe lusterko , a przy tym nieco porysowała się boczna szyba. Likwidacja (nowe lusterko + szyba boczna) z AC bez straty zniżek.
Pozdrawiam

Tadeusz

Attache
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

Można też zastosować to do OC.
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Ale ta ochrona działa tylko na 1. szkodę, każda kolejna to już utrata zniżek. ;-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koszty”