W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Chrobotanie z obudowy układu kierowniczego

Awatar użytkownika
mateusz

Chrobotanie z obudowy układu kierowniczego

Post autor: mateusz »

Cześć,
Mam dziwny problem. Powyżej 120km/h z kolumny kierownicy wydobywa się dziwny dźwięk, jakby chroboczącego plastiku. Dzieje się to tylko przy skręcie w lewo na łuku, jeśli zmieniam pas, czyli mocniej skręcam w lewo - dźwięk ustępuje.
Bardzo mnie to irytuje... ktoś się z tym spotkał ?
Byłem w ASO pan się uśmiał i powiedział ze to od klocków hamulcowych i ze trzeba je wymienić. Ale co ma ten dźwięk z kolumny do klocków ż?

Pozdrawiam

patryk1979

Post autor: patryk1979 »

u mnie dochodziły piski z tyłu jak skręcałem w lewo lub prawo,przy 31tyś wymieniłem klocki i piski ustały

Kamil12

Post autor: Kamil12 »

Witaj. Nie wiem czy chodzi o to samo co opisałeś, ale wiele przypadków było z chrobotaniem (ja też z tym walczyłem) tu link https://www.kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1207 poszukaj również gdzieś indziej bo było parę tematów z tym związanych. Winowajcą jest łącznik kinetyczny przekładni kierownicy tu masz znów link do innej rozmowy https://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=7 ... c&start=60 poczytaj i porównaj z tym co się Tobie dzieje.
Pozdrówka

Awatar użytkownika
mateusz

Miesiąc temu wymienili.

Kamil12

A ok, ale na nierównościach masz ciszę? Tylko podczas szybkiej jazdy?

Awatar użytkownika
mateusz

Teraz mam już zawsze ciszę :)

Kamil12

To tyle dobrze, a ten dźwięk podczas szybkiej jazdy to nie mam pojęcia co to, klocki raczej bym odrzucił.

Awatar użytkownika
mateusz

To było to samo. U mnie nie trzeszczało przy kręceniu kierownica tylko podczas jazdy po nierównościach. Natomiast przy prędkości autostradowej okazało się, ze miałem niewywazone koła - układ wchodził w rezonans i zaczynało się...

Kamil12

Jednak warto zapłacić 15-20zł za wyważenie :) niż później mieć niespodzianki, ale dobrze, że już cisza jest.

Awatar użytkownika
mateusz

Gdyby nie te niewywazone koła to bym nie usłyszał i nie dowiedział się ze trzeba wymienić :)

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Kamil12 pisze:Jednak warto zapłacić 15-20zł za wyważenie :) niż później mieć niespodzianki, ale dobrze, że już cisza jest.
Żeby to była tylko kwestia pieniędzy. Bardzo wiele "wulkanizacji" ma źle działające bądź rozkalibrowane wyważarki. Nie wspominając już o poziomie wiedzy ich operatorów.

Kamil12

Co prawda to prawda, takie polskie realia, chociaż nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka :)

saint

Post autor: saint »

Odgrzeję deczko temat. Czy dźwięk, który u was był przypominał coś takiegoż Mam to podczas jazdy po nierównościach i przy szybkich ruchach kierownicą na postoju.
https://www.youtube.com/watch?v=DDQW551hvLs

Awatar użytkownika
mateusz

Tak. Do dokładnie ten dźwięk :)

saint pisze:Odgrzeję deczko temat. Czy dźwięk, który u was był przypominał coś takiegoż Mam to podczas jazdy po nierównościach i przy szybkich ruchach kierownicą na postoju.
https://www.youtube.com/watch?v=DDQW551hvLs

saint

Post autor: saint »

I Wymiana tlumika drgan pomoglaż

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usterki”