W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Bezpieczne podnoszenie samochodu

adiek

Bezpieczne podnoszenie samochodu

Post autor: adiek »

Witajcie
Na dniach będę zmuszony definitywnie rozstać się z kanałem, dlatego chciałbym Was zapytać koledzy w jakich miejscach można podnieść bezpiecznie samochód (za wyjątkiem tych zaznaczonych przez fabrykę)
Oczywiście można podnosić żabą lub lewarkiem pod progiem ale chciałbym póki co z tych miejsc zrezygnować. Tym bardziej, że mam zrobioną konserwację i nie chce mi się za każdym razem poprawiać te miejsca środkiem do konserwacji po ściągnięciu podnośnika.

Z tyłu sprawa wydaje się prosta. Można bezpiecznie żabę ustawić pod sprężyny i już mamy dźwigniętą tylną oś.
Natomiast przód już nie jest tak oczywisty. Słyszałem że wiele osób preferuje podnoszenie aut za dolne mocowanie wahacza (ponoć to najmocniejsze miejsce).
Nie znam aż tak konstrukcji naszych Rio i chciałbym najpierw zapytać osób bardziej doświadczonych niż miałbym coś pokrzywić - uszkodzić.

Czy na zdjęciu zaznaczone miejsce jest najmocniejszym miejscem przedniego podwozia i można podkładać w to miejsce żabę?
Załączniki
podwozie.jpg
Ostatnio zmieniony 24 sie 2018, 20:38 przez adiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Żabę można spokojnie podstawić pod śrubę, którą zaznaczyłeś, o ile sięgnie.

Ale najlepiej kupić grubą gumową podkładkę na podnośnik i wtedy luzik.

Ja ostatnio kupiłem tzw. "bałwanka" i podnoszę w dowolnym miejscu - z tym, że mam porządny kompresor.

No i póki a nie puki ;) :D
Pozdrawiam
Churek

adiek

Post autor: adiek »

Churek pisze:Żabę można spokojnie podstawić pod śrubę, którą zaznaczyłeś, o ile sięgnie.

Ale najlepiej kupić grubą gumową podkładkę na podnośnik i wtedy luzik.

Ja ostatnio kupiłem tzw. "bałwanka" i podnoszę w dowolnym miejscu - z tym, że mam porządny kompresor.
Myślałem nad kupieniem trawersu do żaby, by podnieść w ten sposób cały przód....
Taki "Bałwanek" da radę z kompresorem olejowym 1,5kW 24l ? (Taki mam w garażu) Na jaką wysokość Ci podniesie?

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

adiek pisze:Taki "Bałwanek" da radę z kompresorem olejowym 1,5kW 24l ? (Taki mam w garażu) Na jaką wysokość Ci podniesie?
Spoko da radę. Podnosi na tyle, żeby zdjąć koło Wchodzi pod samochód "na styk" - szczególnie z przodu. Ale i tak nie ma porównania z żabą. Sama przyjemność podnosić samochód do góry :)
Pozdrawiam
Churek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”