W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Świerszczenie z wentylatora dmuchawy.

Awatar użytkownika
respi75

Świerszczenie z wentylatora dmuchawy.

Post autor: respi75 »

Mam problem, ze czasami słyszę świerszczenie z wentylatora. Nie jest jakoś szczególnie głośne, ale mnie irytuje. Pojawia się zazwyczaj okresowo po kilku kilometrach jazdy. Skąd mam pewność że to wentylator - po wyłączeniu całkowitym nadmuchu hałas ustaje. Przełączenie na wyższą/niższą prędkość wentylacji czasami pomaga na chwilę a czasami nie. W serwisie oczywiście nic nie słyszą i zlali ten temat. Czy ktoś z Was też tak ma? Gdzie w Rio jest umiejscowiony wentylator? Czy ma ktoś jakiegoś manuala jak się do niego dostać? Może wystarczy gdzieś posmarować aby mieć spokój? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Już na forum było wałkowane .
Poszukaj

Awatar użytkownika
respi75

Znalazłem posty na ten temat, dzięki. Czy ktoś wie czy w rio IV jest taki sam dostęp do wentylatora jak w III?

Awatar użytkownika
respi75

Z ciekawości zajrzałem do schowka w poszukiwaniu filtra kabinowego i ze schowka nie ma do niego dostępu. Zajrzałem za schowek od spodu i okazało się że w rio IV wentylator jest za schowkiem, wiec dostęp nie jest tak utrudniony jak w Rio III. Jeśli chodzi o filtr kabinowy to pewnie żeby się do niego dostać trzeba odkręcić schowek.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

respi75 pisze:Jeśli chodzi o filtr kabinowy to pewnie żeby się do niego dostać trzeba odkręcić schowek.
może jest zrobione tak jak w nowym i20 - czyli trzeba schowek odblokować z zaczepów po bokach i wtedy otwiera się całkiem i filtr jest dostępny.

Powiedz proszę czy w IV schowek otwierają się tylko drzwiczki czy razem z kieszenią są zrobione?

Awatar użytkownika
respi75

Schowek w RIO IV otwiera się razem z kieszenią. Sprawdziłem i jest tak jak pisze Rejmi, wystarczy wyjąć zaczepy po boku schowka, cała kieszeń schowka opada niżej i jest piękny dostęp do filta kabinowego.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

respi75 pisze:Schowek w RIO IV otwiera się razem z kieszenią. Sprawdziłem...
czyli wzięli wprost z i20 :)

i za to trzeba zapłacić 40-60 zł..... zależnie od serwisu

tookaun

Post autor: tookaun »

W takim razie wrócili w IV do rozwiązania jeszcze z Getza. To bardziej podoba mi się schowek w RioIII.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”