Zamknięty przez: Cichy
2018-03-12, 07:31
Update firmware'u oraz aktualizacja map w Sorento i innych.
Autor Wiadomość
 Keller 

Informacje
Wyposażenie: wszystko co było możliwe ;)
Silnik: 1.2 85 KM
Przebieg: 14000
Kolor: biały
Pakiety: full oprócz safety
Tapicerka: jasny brąz
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: KIA Sorento 2011 (full opcja)
 #1  Wysłany: 2013-04-17, 16:37   Update firmware'u oraz aktualizacja map w Sorento i innych.

Szukając jakiejś sensownej opcji niewydawania 160 Euro na update kiepskich i tak map by KIA natrafiłem na instrukcję update'u firmware'u i aktualizacji map. U mnie firmware zaktualizował się bez najmniejszych problemów (warunkiem jest posiadanie wersji minimum 5.1.3) do wersji 7.1.2.
Za mapy zabieram się jutro.

http://gpsunderground.com...-2013-maps.html

lub po czesku ale za to ze screenami :-)

http://forum.cars.cz/hyun...994aabceb83b456
--------------------

Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-03-12, 07:31, w całości zmieniany 1 raz  

pstuszi 
śmiga aż miło :D

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1,2
Przebieg: 32000
Kolor: Wendy Brown
Tapicerka: czekolada
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
 #2  Wysłany: 2013-04-18, 20:29   

Witam!

Powiedz proszę w kilku zdaniach jak sprawuje się Sorento, wady zalety itp. :)
--------------------

Keller 

Informacje
Wyposażenie: wszystko co było możliwe ;)
Silnik: 1.2 85 KM
Przebieg: 14000
Kolor: biały
Pakiety: full oprócz safety
Tapicerka: jasny brąz
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: KIA Sorento 2011 (full opcja)
 #3  Wysłany: 2013-05-22, 17:33   

Na wstępie przepraszam pstuszi, że aż tyle trwało, żebym odpowiedział, ale ostatnio rzadko tu zaglądam...

Moje Sorento to wersja z wysokoprężnym doładowanym silnikiem o mocy 197 KM. Jak dla mnie to o 100 KM, dlatego jestem coraz bliżej decyzji o zmianie map, która wywinduje osiągi chociaż do 250 KM. Przyrost o ok. 50 KM jest bezpieczny zarówno dla silnika jak i skrzyni (panowie w KIA Motors testują ponoć nawet przyrosty na 300 KM i już wtedy bywa różnie).
Jak w dieslu brakuje przede wszystkim góry, co w połączeniu z komputerem sterującym skrzynią biegów bywa mocno irytujące przy nagłej potrzebie przyspieszenia. Wciskasz gaz, samochód zrzuca bieg o jeden i... ma wysokie obroty na których nie jedzie :/ Z tego co wiem podczas zmiany map zmienią mi również sterowanie skrzynią i może problem uda się choć trochę zniwelować.
Spalanie realne to 10,5 - 11 l/100 km w cyklu mieszanym, 12 l/100 km w samym mieście i ok 8 l/100km w trasie jadąc ok. 140 km/h, później z każdymi 10 km/h spalanie rośnie o ok. 1,5 l/100 km.

Jeśli chodzi o właściwości jezdne to jestem naprawdę zadowolony. Samochód jak na tak dużą i wysoką budę jest zaskakująco stabilny, nawet przy krótkich, raptownych ruchach kierownicą. Napęd radzi sobie z wysokim śniegiem, błotem do połowy koła o piachu nie wspominając.
My dodatkowo ciągamy niż ponad 2-tonową przyczepę i również holowanie nie przysparza jakiegoś szczególnego dyskomfortu (hak najlepszy model Westfalii montowanym w ASO KIA)

Wyciszenie jest zadowalające choć jak na samochód, który w najbogatszej wersji kosztuje ok. 175.000 zł mogłoby być lepsze.
O pomstę do nieba wołają natomiast plastiki konsoli środkowej, które przy niskich temperaturach grają jak szalone... Na plus zasługuje dobrej jakości skóra, którą są obszyte fotele.

Koszt przeglądu po 40 tyś km wyniósł po rabatach... 980 zł. I jest to mega konkret i mega pozytyw.

Generalnie jak ktoś szuka samochodu z uciągiem 2 tony to Sorento w klasie do 200.000 zł nie ma moim zdaniem konkurencji. Gdybym nie musiał ciągać przyczepy to rozważałbym pewnie nową CRV-kę.

Podsumowując , jako motoryzacyjny malkontent jest zadowolony i mogę szczerze polecić :-)
--------------------

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje