Dzienne LED.
Autor Wiadomość
 Rejmi 

Informacje
Wyposażenie: M
Typ nadwozia: 5d
 #1  Wysłany: 2017-10-04, 12:10   Dzienne LED.

Pokusiłem się i wymieniłem na ledy żarówki w pozycjach/dziennych, efekt wg mnie OK - uprzedzam zdjęcie jakości mizernej ...

Za żarówki za 4 sztuki zapłaciłem 11,33 $ - oczywiście chińczyk prosto z Chin (P21/5W BAY15D KOLBY 7.5 W)

Na foto ma dosyć niebieski odcień - w rzeczywistości tak to nie wygląda - jest białe zimne światło
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-01-19, 17:28, w całości zmieniany 3 razy  

f0ku5 

Informacje
Silnik: 1.4
Przebieg: 65000
Kolor: Czerwony
Pakiety: Alarm + Klima
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5D
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2017-10-04, 16:11   

Sam bym chętnie takie założył, ale najchętniej kupowane w Polsce, na przykład na Allegro :)

Churek 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 223600
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #3  Wysłany: 2017-10-04, 16:50   

Wygląda fajnie. Też się do tego przymierzałem, tylko dawno temu i był problem z tanimi LED'ami. Może czas wrócić do tematu :)
--------------------
Pozdrawiam
Churek

krzybiel 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
 #4  Wysłany: 2017-10-04, 17:33   

Ja w białej sztuce mojej żony, założyłem Ledy Osram P21/5W. Rewelacja !!! Na prawdę polecam. Nawet bardzo słoneczny dzień są super widoczne, a barwa światła powoduje, że są lepiej widoczne niż tradycyjne żarówki. Ale przyznaje bez bicia, że wymieniali mi w serwisie, bo za bardzo moje wielkie łapy nie chciały się tam wcisnąć ;)

smarkus 

Informacje
Silnik: 1.2 DOHC
Kolor: Grafit
Pakiety: BL
Typ nadwozia: HB
 #5  Wysłany: 2017-10-04, 19:46   

Tak z ciekawości bo słyszałem/przyczytałem ,że policja nie akceptuje takiej zabawy z wstawianiem led w miejsce zwykłych żarówek (brak homologacji, klosze nieprzystosowane ece itp ), ubezpieczyciel jak się uprze może robić focha z odszkodowaniem w razie kolizji oraz aso może robić problem z gwarancją na reflektory. Spotkał się ktoś z w/we przypadkami ?

Edit
Osram led driving według opisy producenta, "These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads. Please note: Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage"

Edit
Ledy w europie w zestawach nie od producenta można stosować tylko w kabinie auta, wiec temat tylko dla "orłów";)

Ari93 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 64000
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: Sedan
 #6  Wysłany: 2017-10-04, 23:01   

A zwróć uwagę na zdjęcie jakie dodałeś dzisiaj w tym temacie: http://kiario.com.pl/viewtopic.php?p=20787#20787
Jest tam przy kilku żarówkach dopisek "lub LED". Moim zdaniem oznacza to że można tam wsadzić co się chce. Nielegalne są te "januszowe" LEDy jako żarówki H7 itp itd ale my m.in. światła dzienne jak najbardziej na ledowe możemy zamienić bo producent przewidział taką możliwość.

Automaciek 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 100KM 6s
Przebieg: 8000
Pakiety: AEB, SMK
Inne auto / jakie?: VW Passat 2.0 TFSI
 #7  Wysłany: 2017-10-05, 05:33   

"lub LED" w zależności od wersji reflektorów (lamp), a nie zachcianki użytkownika. Każda lampa ma na obudowie lub kloszu wytloczony spis żarówek do zastosowania w nim, oraz czy obsługuje dzienne (DRL). Są tez inne mniej czytelne informacje.
Ostatnio zmieniony przez f0ku5 2017-10-05, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  

f0ku5 

Informacje
 #8  Wysłany: 2017-10-05, 14:27   

Czyli jeśli ja nie mam w dziennych w oryginale ledów to lepiej ich tam nie pakować?

Soul_Man 

Informacje
Wyposażenie: L + Navi
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
 #9  Wysłany: 2017-10-05, 15:32   

smarkus napisał/a:
Tak z ciekawości bo słyszałem/przyczytałem ,że policja nie akceptuje takiej zabawy z wstawianiem led w miejsce zwykłych żarówek (brak homologacji, klosze nieprzystosowane ece itp ), ubezpieczyciel jak się uprze może robić focha z odszkodowaniem w razie kolizji oraz aso może robić problem z gwarancją na reflektory. Spotkał się ktoś z w/we przypadkami ?

Edit
Osram led driving według opisy producenta, "These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads. Please note: Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage"

Edit
Ledy w europie w zestawach nie od producenta można stosować tylko w kabinie auta, wiec temat tylko dla "orłów";)

Co do gwarancji się nie wypowiem, ale nie ma problemu z montowaniem ledowych świateł do jazdy dziennej pod warunkiem, że mają homologację oraz są zamontowane na wysokości i w odstępach przewidzianych przez przepisy.

http://www.swiatla.auto.p...7/prawo-drogowe

Automaciek 

Informacje
 #10  Wysłany: 2017-10-05, 15:52   

Tyle ze kolega pisał o implementacji LED do istniejącego reflektora....
Zamontować można, ale co z estetyką?

Rejmi 

Informacje
 #11  Wysłany: 2017-10-05, 16:47   

f0ku5 napisał/a:
Sam bym chętnie takie założył, ale najchętniej kupowane w Polsce, na przykład na Allegro :)

jak wolisz - kupujesz to samo tylko w cenie 4-ro krotnie wyższej- takie same ledy w allegro kosztują 39,90 - za sztukę!!!

krzybiel napisał/a:
Ale przyznaje bez bicia, że wymieniali mi w serwisie, bo za bardzo moje wielkie łapy nie chciały się tam wcisnąć ;)

nie trzeba modyfikować chirurgicznie dłoni - kwestia 4 śrub oraz kilku spinek wielokrotnego użytku i w ciągu kilku minut masz obydwa reflektory wyjęta i dostęp do żarówek taki, że nawet zębami wymienisz ;)

Automaciek napisał/a:

wg mnie in plus - bo nie świecą na żółto tylko na biało :) jakoś tak lepiej to wygląda :)
Oczywiście gust jak d...a każdy ma inny :)

oczywiście mówię o światłach typu pozycja, kierunek, dzienne, stop, tablica czy środek bo do mijania, drogowych czy p. mgielnych absolutnie niedopuszczalne.
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2017-10-05, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  

smarkus 

Informacje
Silnik: 1.2 DOHC
Kolor: Grafit
Pakiety: BL
Typ nadwozia: HB
 #12  Wysłany: 2017-10-05, 18:12   

Ari93 napisał/a:
... Nielegalne są te "januszowe" LEDy jako żarówki H7 itp itd ale my m.in. światła dzienne jak najbardziej na ledowe możemy zamienić bo producent przewidział taką możliwość.

Ja pisałem nawet o pozycyjnych , te osramy p21/5W też są tylko nie na drogi publiczne
https://www.osram.com/am/...at/ZMP_4053099/

Nawet niektóre halogenowe h7 o super jasności też są zabronione i to markowe np. Philips Diamond Vision H7, OSRAM H7 COOL BLUE HYPER.
Jedna z firm nie pamiętam nazwy (chyba osram ) dąży do wprowadzenia w pełni legalnych ledów do istniejących reflektorów do końca 2017 roku.
Ciężko jest im chyba zmusić ledy aby zachowywały się jak zwykłe żarówki. Widać to na drogach , wszyscy myślą ze super białe hiper fajne, a jak przyjdzie do deszczu i problemów z widocznością lub oślepiania innego kierowcy to już nikogo nic nie interesuje.

Aby nie marudzić chętnie był też kupił ale chyba z homologacją dlatego też dopytywałem czy ktoś miał jakieś przygody z aso, policją i ubezpieczycielem przy zastosowaniu ledów jako zamienniki.

Automaciek 

Informacje
 #13  Wysłany: 2017-10-05, 18:40   

Rejmi napisał/a:
f0ku5 napisał/a:

jak wolisz - kupujesz to samo tylko w cenie 4-ro krotnie wyższej- takie same ledy w allegro kosztują 39,90 - za sztukę!!!

krzybiel napisał/a:
Ale przyznaje bez bicia, że wymieniali mi w serwisie, bo za bardzo moje wielkie łapy nie chciały się tam wcisnąć ;)

nie trzeba modyfikować chirurgicznie dłoni - kwestia 4 śrub oraz kilku spinek wielokrotnego użytku i w ciągu kilku minut masz obydwa reflektory wyjęta i dostęp do żarówek taki, że nawet zębami wymienisz ;)

Automaciek napisał/a:

wg mnie in plus - bo nie świecą na żółto tylko na biało :) jakoś tak lepiej to wygląda :)
Oczywiście gust jak d...a każdy ma inny :)

oczywiście mówię o światłach typu pozycja, kierunek, dzienne, stop, tablica czy środek bo do mijania, drogowych czy p. mgielnych absolutnie niedopuszczalne.

Pisząc o estetyce miałem na myśli dokładane lampy DRL. W poprzednim aucie żony (new beetle) zamontowałem DRL LED w miejsce oryginalnych przeciwmgłowych. W Passacie zamontowałem własnej konstrukcji 10W LED w miejsce pozycyjnych w reflektorach xenon i pełnią one funkcję pozycji i dziennych. Nikt się nie czepia, ani pilicja, ani diagnosta....
Tak że może nie należy się bać.

Gandalf wej 
GREGOR

Informacje
Silnik: 1,4 CRDI
Przebieg: 55000
Kolor: Bright Silver Metallic
Pakiety: klima manual
Inne auto / jakie?: Mitsubishi Carisma1,9 Dacia Duster1.5
 #14  Wysłany: 2017-10-05, 21:43   

Automaciek napisał/a:
W Passacie zamontowałem własnej konstrukcji 10W LED w miejsce pozycyjnych w reflektorach xenon
Mógłbyś sprecyzować,,,, własnej konstrukcji,,,,tzn.jesteś konstruktorem ,wynalazcą?

f0ku5 

Informacje
 #15  Wysłany: 2017-10-05, 21:47   

Rejmi napisał/a:
A te ledy, które masz założone działają tak samo, jak żarówki w tym miejscu? Tzn mają dwa "włókna" i w zależności od tego, czy świecą się same dzienne, czy też dodatkowo pozycyjne to świecą inaczej?

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 
Zasady Postowania Opcje