W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Stabliność w czasie jazdy.

+ i -
jjasek

Stabliność w czasie jazdy.

Post autor: jjasek »

Witam,
Koledzy czy spotkaliście się w czasie jazdy z sytuacją że wasz samochód (chodzi o model sedan) jest mało stabilny przy większych prędkościach (powyżej 100km/h). Nie zrywa trakcji ale jest bardzo podatny na podmuchy co jest denerwujące.
Na początku myślałem że jest to problem opon zimowych (nokian wr d3 – miękkie boki mają) jednak po zmianie na oryginalne hankook problem dalej jest. Wcześniej przy zimówkach robili geometrie niby było cos przestawione.
Wczoraj się kontaktowałem z ASO powiedzieli, że ten typ tak ma ale i tak do nich podjadę. Wcześniej miałem hatcback i nie było takiego problemu
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 17:52 przez jjasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keller

Post autor: Keller »

Podatność na podmuchy potwierdzam. Za pierwszym razem nawet zjeżdżałem na stację benzynową, żeby zobaczyć, czy gumy nie złapałem. O niebo lepiej jest na niższym profilu opon (letnie 17"), ale i jest to dalekie od przyzwoitości...

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

też to zauważyłam..stresujące troche.

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

jak na razie nie zauważyłem tego efektu, ale może to dlatego że ostatnimi tygodniami mało tras a jazda miejskie, jednak ciepło się zrobiło i tras przybędzie i przyyważe czy też to odczuwalne jest :-)
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Post autor: JustynA »

Z tego co się orientuję to u Nas jest to samo.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 10:07 przez JustynA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

U mnie nie ma tego efektu, przynajmniej ja tego nie odczuwam. Jak mocno wieje to czuć podmuchy ale mnie to nie przeszkadza. A wiecie źe nasze wspomaganie ma elektroniczną redukcje podmuchówż Jak mocniej wieje to odczucie jest takie źe auto się przechyla ale jedzie prosto, trzeba się przyzwyczaić :cool:

Adi

Post autor: Adi »

Nie odczuwam tego efektu, nawet jadac 120-140 km/h. Jak mocniej zawieje to sie poczuje ten podmuch, ale ogolnie jest ok.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

w porównaniu do nowej skody octavii to podatność na boczne podmuchy wiatru przy prędkościach powyżej 100km/h i tak jest nie wielka, ale faktycznie "czuć niepokój" w prowadzeniu :-)

Awatar użytkownika
peteroz

Post autor: peteroz »

Potwierdzam u mnie to samo. Ostatnio jadąc autostradą 140 km/h podczas podmuchów myślałem, że zaraz "odlecę" i to w negatywnym tego słowa znaczeniu :P

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Parę razy zauważyłem że podmuchy wiatru są odczuwalne, ale rzadko przekraczam 100 w trasie... Jeźdźcie wolniej. :cool:

Awatar użytkownika
pstuszi

Post autor: pstuszi »

A ja jeżdżę szybciej od wiatru i to go trzeba by pytać czy odczuwa w związku z tym jakiś dyskomfort :cool:

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Rowniez to czulem przy mojej pierwszej jezdzie Rio na autostradzie, ale tam niestety wialo niesamowicie (Torun -> Gdansk). Na poczatku nie za bardzo wiedzialem o co chodzi, ale potem sie przyzwyczailem. Nie jest to nic strasznego ;)

Pomijam, ze momentami jechalem 180... :D

Awatar użytkownika
Ryjek

Post autor: Ryjek »

wiele autek buja, więc trzeba się przyzwyczaić :)

Awatar użytkownika
Keller

Post autor: Keller »

Uwierz Ryjek, że jak wcześniej nigdy nie użytkowałeś na stałe samochodu poniżej 2 ton to to przyzwyczajanie trwa nieco dłużej ;-) ;-)

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Post autor: JustynA »

pstuszi pisze:A ja jeżdżę szybciej od wiatru i to go trzeba by pytać czy odczuwa w związku z tym jakiś dyskomfort :cool:
hahaha (:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zalety i wady”